ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום השמשות מדגישות את הצורך במקצועיות וניסיון

ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום השמשות מדגישות את הצורך במקצועיות וניסיון

שיחה עם דודו זכאי, מנכ"ל אוטוגלס, על מקצוענות בתחום השמשות לרכב. זכאי: עיקר הפעילות העסקית של אוטוגלס מבוסס על קשר עם חברות הביטוח

דודו זכאי, מנכ”ל אוטוגלס

ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום השמשות מדגישות את הצורך במקצועיות וניסיון – כך אומר דודו זכאי, מנכ"ל אוטוגלס. לדבריו, שמשות הרכב מגיעות כיום עם אביזרים טכנולוגיים רבים ואוטוגלס בניהולו מתקדמת יחד עם ההתפתחויות הטכנולוגיות בעולם הרכב. השמשות, מסביר זכאי, מגיעות עם מצלמות מובנות, חיישנים, מקרנים, ציוד אופטי שמתקיני השמשות והיבואנים צריכים לדעת להתקין. "עם ההתפתחות הטכנולוגית גדל הצורך במקצועיות ובידע יותר גדול" – הוא מסביר.

זכאי משמש כמנכ"ל של אוטוגלס ב-12 השנים האחרונות. החברה נוסדה בשנת 1935, לפני 83 שנה. אמיר אלדר, דור שלישי בחברה, עומד כיום בראשה ומשמש כיו"ר. סבו, שמואל מיץ, שימש כזגג שהציע את שירותיו ברחוב ואף נתן שירותים לצבא הבריטי. אביו של אלדר, אליעזר אלדר ז"ל, הקים את אוטוגלס ופיתח את פעילותה. אמיר אלדר ואחיו איתן פיתחו את הפעילות מול חברות הביטוח – פעילות שברבות הימים הפכה להיות הפעילות המרכזית של החברה ועיצבו את דמותה של אוטוגלס כפי שהיא נראית היום.

עד שנת 2000 מרכז החברה היה ברחוב המסגר בתל אביב. באותו זמן החל המקום להיות צר על מידותיה של החברה והיא העתיקה את פעילותה לחולון, לבניין גדול פי עשרה מהסדנה בתל אביב. 18 שנה לאחר המעבר, מסביר זכאי, המקום שוב אינו מספיק לחברה, שמחזיקה במספר מחסנים גדולים נוספים מחוץ לחולון. זאת בנוסף ל-9 הסניפים של החברה שפזורים ברחבי הארץ, ועוד 30 מרכזי שירות של קבלני משנה.

"אנחנו פועלים להרחבת הפעילות הלוגיסטית. בכל שנה עולים כ-250 אלף כלי רכב חדשים על הכביש, ויורדים אולי 70-80 אלף. בכל שנה יש עשרות דגמים חדשים ולכל אחד 8 שמשות בשלושה צבעים שונים. כלומר, לכל דגם רכב חדש שעולה על הכביש נדרשים 24 מק"טים חדשים שהחברה צריכה להחזיק במלאי", מסביר זכאי. המשמעות עבור החברה: קצב גדילה מהיר מאוד של המלאי, שדורש מחסנים גדולים – "צריך להיות חברה גדולה כדי להתמודד עם השינויים".

החברה, מסביר זכאי, מפעילה כ-25 ניידות שמובילות את השמשות לסניפים ותחנות שירות ברחבי הארץ. בנוסף, מאפשרת החברה ללקוחות הקצה להזמין שמשה באמצעות אתר האינטרנט של החברה, ולתאם מקום ומועד להתקנתו ברכב, כולל בית הלקוח – ללקוחות שרכשו כיסוי זה.

לדברי זכאי, החברה מחזיקה את המלאי הגדול ביותר בארץ של שמשות לרכבים פרטיים, משאיות, אוטובוסים וכלי צמ"ה. מדובר, לדברי זכאי, ב-40 אלף סוגי שמשות (מק"ט), כאשר החברה מחזיקה מספר פריטים מכל מק"ט. מדובר בשמשות לכל כלי הרכב שעלו על הכביש ב-25 השנים האחרונות. "אנחנו עובדים עם 15-20 גופים בעולם, מהם אנו רוכשים ומייבאים את השמשות לישראל. כאשר רובם מייצרים את השמשות עבור יצרניות הרכב".

על לקוחות אוטוגלס נמנים, בין היתר, הגופים הבאים: כל חברות הביטוח בישראל, חברות ליסינג והשכרת רכב, מערכת הביטחון (משרד הביטחון, צה"ל והמשטרה), משרדי ממשלה, , חברות אוטובוסים וההסעה של תחבורה ציבורית ופרטית ומאות מוסכים ברחבי הארץ, כולל רוב המוסכים המרכזיים של רכבי יוקרה, בהם כלמוביל, דלק מוטורס, יגואר, פורשה ווולוו.

למרות זאת, זכאי מדגיש כי עיקר הפעילות העסקית של אוטוגלס מבוסס על קשר עם חברות הביטוח. עד לפני מספר שנים שוק שמשות הרכב כלל כ-7-8 חברות. ב-25 השנים האחרונות התחרות העזה גרמה ל-5 חברות לצאת מן השוק עד שנותרו שתי חברות בלבד, כאשר רק לפני שנה נכנסה חברה חדשה לתחום.

לדברי זכאי, יציאת החברות מן השוק מעידה על התחרות העזה בתחום. לדבריו, למרות הגידול הניכר בהוצאות ובעלויות בהן נושאת החברה, מחירי כתב השירות לא עלו, ומנגד – סל השירותים התרחב, כאשר כיום אוטוגלאס גם מציעה כתב שירות חדש של פנסים ומראות.