ועד עובדי כלל ביטוח עתר לבית הדין האזורי נגד החברה

ועד עובדי כלל ביטוח עתר לבית הדין האזורי נגד החברה

ההסתדרות והוועד מבקשים מבית הדין להורות לחברה להקפיא את החלטתה לנכות את ימי השביתה משכר העובדים ולאפשר את כניסת חברי הוועד לבניין החברה ללא הפרעה. בנוסף מתבקש בית הדין להורות לחברה לפצות את נציגות העובדים בסך של כ-1.4 מיליון שקל בגין הפגיעה בחופש ההתארגנות
עובדי כלל ביטוח מפגינים

צילום: ועד עובדי כלל ביטוח

ההסתדרות וועד עובדי כלל ביטוח הגישו היום (יום א') בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב עתירה נגד כלל ביטוח, להורות לה להקפיא את החלטתה לנכות את ימי השביתה משכרם של העובדים. בנוסף מתבקש בית הדין, באמצעות עוה"ד מור שני וכפיר זאב, להורות לחברה לשלם לעובדים את מלוא השכר המגיע להם בגין עבודתם בתקופה הקלנדרית.

עוד מבקשים העותרים לאפשר את כניסת חברי ועד העובדים לבניין החברה ללא הפרעה ולחייבה לפצות את נציגות העובדים בסך של 1.4 מיליון שקל בגין הפגיעה בחופש ההתארגנות וזכות ההתאגדות.

במסגרת השביתה, שנמשכת כבר שמונה ימים, הפגינו ביום שישי שעבר עובדים מול ביתו של המנכ"ל איזי כהן בהרצליה פיתוח. לדברי הוועד נכחו בהפגנה מאות עובדים, שהניפו שלטים הקוראים לחברה להגיע להסכם המיוחל. בנוסף הונפו שלטים הקוראים לכהן להתפטר.

יו"ר ועד העובדים, רוני רז: "כל עובדי כלל ביטוח שובתים במלוא העוצמה ונחושים במאבקם לשיפור תנאי ההעסקה בחברה. לא נפסיק לשבות עד אשר ההנהלה תשב עמנו להמשך המשא ומתן ותדון עמנו באופן כן וענייני בהסכם קיבוצי חדש".

המחלוקת בין הצדדים היא סביב חידוש הסכם השכר ודרישת העובדים לתוספת שכר שנתית של 3%-4%. ההנהלה טוענת כי מדובר בהגדלת הוצאות שכר בהיקף של 100 מיליון שקל בממוצע לשנה.

איזי כהן

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח
צילום: יח"צ

בהודעה שפרסמה כלל ביטוח לבורסה ביום ה' שחלף נאמר כי החברה הציעה תוספת של 1%-3% לשכר תוך הבטחה כי השכר לא יישחק ריאלית, הגדלת תקציב הבונוס ב-25% והגדלת תקציב הרווחה ותוספות נוספות. עוד הציעה החברה תכנית פרישה מרצון לעובדים מבוגרים בתנאים מועדפים. כלל ביטוח התייחסה למשא ומתן מול הוועד וציינה: למיטב ידיעת החברה, קיימים פערים גדולים בעמדות ההנהלה והוועד לגבי התנאים הכלכליים של ההסכם הקיבוצי. החברה מודיעה כי צעדי ההשבתה שנוקט ועד העובדים עדיין נמשכים וכי החברה אינה יכולה בשלב זה להעריך את תוצאות הצעדים האמורים.

מכלל ביטוח נמסר: "אנו לומדים את הבקשה ונגיב לבית הדין בהתאם".

 כהן יסגור את כלל ביטוח?

קולם של סוכני הביטוח של כלל ביטוח כמעט ואינו נשמע בכל הקשור לשביתת עובדי החברה, וגם לשכת סוכני הביטוח אינה ממהרת להתייחס פומבית לנושא. למעט משאלת לב שהביע סוכן בודד, כי עובדי החברה יילחמו גם למען הסוכנים, סוכני הביטוח מפגינים קור רוח, ומניחים לעובדים וההנהלה להסדיר בעצמם את הסכסוך ולא נוקטים עמדה.

אולם, אמירתו של מנכ"ל החברה איזי כהן לעובדים שהפגינו מול ביתו – "לא אתקפל, מבחינתי אני אסגור את החברה", קוממה לא מעט סוכנים. סוכן בכיר בענף אמר לפוליסה, כי מדובר בביטוי שמדגים את הזחיחות של כהן – "הוא שכח שהחברה לא שלו. מדובר בחברה ציבורית, שמשרתת מיליוני לקוחות. מוטב שיושג פתרון במהירות האפשרית על מנת להפסיק את הפגיעה בלקוחות".