יו"ר ועדת הבריאות בלשכה: ההכרזה על מגפת הקורונה כאפידמיה עולמית מהווה טריגר ביטוחי משמעותי

יו"ר ועדת הבריאות בלשכה: ההכרזה על מגפת הקורונה כאפידמיה עולמית מהווה טריגר ביטוחי משמעותי

לדברי איגור מורי, עד כה החדשות על הנגיף היו מעניינות אך ללא משמעות ביטוחית, הצד החיובי מבחינת חברות הביטוח הוא שלאחר ההכרזה הם יוכלו לפעול מול מבטח המשנה

"להבדיל מהעדכונים בנוגע לצעדים למניעת התפשטות הקורונה עד כה, ההכרזה של ארגון הבריאות העולמית על מחלת הקורונה כאפידמיה עולמית מהווה טריגר ביטוחי. כזה שמשנה את ההתנהלות של הלקוחות אל מול חברות הביטוח". כך מסר איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות בלשכת סוכני הביטוח, לפוליסה על ההתפתחות האחרונה במאבק נגד הנגיף.

מורי מסביר: "לצורך ההמחשה, אפשר לבדוק את הפוליסה הנפוצה בענף לביטוח נסיעות. בנספח של פוליסה, זו למקרים המכוסים מבחינה ביטוחית לביטול נסיעה, האפידמיה מכוסה. עד כה המבוטחים שטיסתם בוטלה בעקבות הנגיף פנו לקבל את ההחזר מחברות התעופה והשייט, אבל החל משש וחצי אתמול (ד'), עת פורסמה ההכרזה, המבוטחים יוכלו לפנות לחברות הביטוח לקבל את הפיצוי על ההפסדים הנלווים לביטול הנסיעה".

* האם ההכרזה משפיעה באופן אחיד על כל המבטחות?

מורי: לא ניתן להגיד שהשפעת ההכרזה דומה בכל חברות הביטוח, משום שכל אחת מאמצת מדיניות משלה וכוללת תרחישים שונים בנספח לסיבות הביטול. בכל אופן, התפתחויות האחרונות מוכיחות לנו שוב שכל נוסע ומבוטח חייב לפנות לסוכן ביטוח כדי לבדוק האם הוא מכוסה ואיך הוא מכוסה.

* אם כך, מדובר בעוד מכה שהנגיף מנחית על חברות הביטוח?

מורי: לא בהכרח. אם נסתכל על הצד העסקי של החברות, ההכרזה אינה מהווה רק הפסד לחברות הביטוח אלא גם עם פוטנציאל לרווח. החברה בעצמה מבוטחת בביטוח משנה ועתה היא יכולה להפעיל מספר סעיפים שיעזרו לה למול אותו מבטח משנה.

* איך היית מתאר את התנהלות החברות במשבר?

מורי: עד כה חברות הביטוח נהגו בצורה הוגנת לכל הפחות, כאשר הן עשו מעל ומעבר כדי לעזור ללקוחותיהם ולעיתים גם לאזרחים שאינם לקוחותיהם.