מנורה מבטחים תבטח את חברי לאומית שירותי בריאות בביטוח הסיעודי

מנורה מבטחים תבטח את חברי לאומית שירותי בריאות בביטוח הסיעודי

מנורה תבטח יותר מ-200 אלף מחברי הקופה שכבר מבוטחים בביטוח הסיעודי כיום ותקבל פרמיות בהיקף של כ-700 מיליון שקל במהלך חמש שנים הקרובות. בנוסף, היא תוכל לקלוט לביטוח עוד מאות אלפי חברי לאומית נוספים

מימין: יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים, ערן גריפל יו"ר מנורה אחזקות, יעקב (קוקי) אדרי יו"ר לאומית, ארי קלמן יו"ר מנורה מבטחים וניסים אלון מנכ"ל לאומית

ועדת המכרזים של לאומית שירותי בריאות בחרה את הצעתה של מנורה מבטחים במכרז לביטוח סיעודי לחברי הקופה. ההסכם נחתם היום (א') בלאומית ובמסגרתו תבטח מנורה יותר מ-200 אלף מחברי הקופה שכבר מבוטחים בביטוח הסיעודי כיום ותקבל פרמיות בהיקף של כ-700 מיליון שקל במהלך חמש שנים הקרובות. בנוסף, באפשרות מנורה מבטחים לקלוט לביטוח עוד מאות אלפי חברי לאומית נוספים, שאינם מבוטחים כיום בביטוח הסיעודי, ולהציע להם את ההצעה שקיבלו חברי לאומית המבוטחים עתה. נמסר כי כיום חברים בלאומית כ-730 אלף מבוטחים.

במסגרת ההתקשרות, עתידה מנורה לנהל את קרן המבוטחים של מבוטחי לאומית. חברת הביטוח תישא ב-20% מהסיכון הביטוחי ואילו קרן המבוטחים (קרן הדדית שאליה מופרשות חלק מהפרמיות) תישא ב-80% מהסיכון ואמורה לממן את רוב התביעות העתידיות.

על פי ההסכם, החל מה-1 באפריל 2019 יעברו המבוטחים לחברת הביטוח מנורה מבטחים באופן אוטומטי. משך ההסכם הוא לחמש שנים עם אופציית הארכה לתקופה של עד שלוש שנים נוספות.

ניסים אלון, מנכ"ל לאומית, ציין כי "לאומית שמה דגש רב על איכות השירות למבוטחיה. מסיבה זו לאומית נערכה במשך תקופה ארוכה כדי שתנאי המכרז יביאו לתוצאות טובות למבוטחים, הן במישור הכספי והן בהיבט השירותי. מנורה תעניק שירותים למבוטחי לאומית סיעוד בסטנדרט שירות גבוה, תוך דגש על שקיפות מול המבוטחים במיוחד בעת הגשת תביעה. אני מודה להנהלת מנורה מבטחים על שתוף הפעולה והמאמץ להערכות למתן השירות בצורה המקצועית ביותר".

יעקב (קוקי) אדרי יו"ר הדירקטוריון של לאומית, העניק את "אות החסידה" לערן גריפל, יו"ר קבוצת מנורה מבטחים, ואמר כי הוא משוכנע שהחברה תיתן שירות יעיל ומקצועי למבוטחי לאומית ושיתוף הפעולה שקיים בתחומים נוספים ימשיך גם בנושא הסיעודי.

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח: "אנו מודים ללאומית והעומדים בראשה על הבעת האמון בקבוצת מנורה מבטחים. אנו בטוחים כי נצדיק את הבחירה בחברתנו, תוך מתן מוצר ושירות איכותי לחברי הקופה".

חברי לאומית מקבלים שירותים ב-340 מרכזים רפואיים ומועסקים בה כ-4,500 עובדי רפואה ומנהל מהם 2,200 רופאים. לאומית מספקת את שירותי הבריאות עם תקציב שנתי של יותר מ-5 מיליארד שקל.