נגיף הקורונה הגיע לישראל – כיצד מכינות עצמן חברות הביטוח?

נגיף הקורונה הגיע לישראל – כיצד מכינות עצמן חברות הביטוח?

מנורה מבטחים היא הראשונה להגיב עם פתיחת מוקד רפואי שיעבוד 24/7. מגדל: אנחנו ערניים ועוקבים אחרי התפתחויות, באגף הפיננסי - יו"ר לשכת המתכננים הפיננסיים: נגיף הקורונה ממחיש לנו את חשיבות פיזור ההשקעות

וירוס הקורונה הגיע לישראל וחברות הביטוח עדיין מחשבות צעדיהן בכל הנוגע להגנה אקטיבית למול השפעותיו. מהשפעה פוטנציאלית על תחום ביטוח הנסיעות, יש חשש שהגעת הנגיף לישראל יגרום לעליה בתחלואה ותמותה וישפיע גם על ביטוחי החיים, הפנסיה והבריאות.

מנורה מבטחים היא הראשונה שנוקטת בפעולה אקטיבית ובשיתוף עם חברת פמי בריאות תפעיל מוקד רפואי שיעניק תמיכה ON LINE ללקוחות החברה.

ככל הידוע, יתר החברות הגדולות לא נקטו באמצעים מיוחדים. ממגדל נמסר כי החברה עוקבת אחר ההתפתחויות.

בשבוע שעבר אגודת האקטוארים פרסמה הודעת אזהרה על ההשפעות האפשריות על הענף.

 

השפעות שליליות

בשלושת ימי המסחר האחרונים, צנחו מדדי המניות בארץ ובעולם בעקבות החששות שהתפשטות נגיף הקורונה תשתק את הכלכלה העולמית. יו"ר לשכת המתכננים הפיננסיים ברק אצילי מסר לפוליסה בנושא זה כי: "אין ספק שלהתפשטות הנגיף יש השפעה על הכספים שלנו והסיכון באפיק המנייתי ובאג"ח עלה. אסטרטגית, אנחנו חוששים שהשפעה של הקורונה תהיה כזו שתגביר את הסיכון בשוק ההון. המצב הנוכחי מוכיח שוב את נכונות ההשקפה של המתכננים לגבי החוסכים והיא: לפזר כל הזמן וכמה שיותר את ההשקעות.

"אנחנו אחראים וממליצים על אלוקציית נכסים נכונה. האלוקציה הנוכחית צריכה לקחת בחשבון השפעות שליליות על יצירת פעילות בסין בעתיד הקרוב והרחוק. ודאי כאשר אנחנו מבינים שהנתונים מסין הם לא העדכניים ביותר".