מחופשה כוללת ועד ביטול קבלת הקהל הפרונטלית – כך יישמו חברות הביטוח את הנהלים החדשים של משרד הבריאות

מחופשה כוללת ועד ביטול קבלת הקהל הפרונטלית – כך יישמו חברות הביטוח את הנהלים החדשים של משרד הבריאות

בהראל יחליטו בהמשך מה תהיה המתכונת החדשה שתאומץ בחברה, בכלל ביטוח רבע מהעובדים נותרו בבית, במגדל הוארכו שעות העבודה, כך שניתן יהיה להתחיל לעבוד בשעות הצהריים, שירות הלקוחות פועל כסדרו אך השירות למעסיקים וסוכנים ניתן במייל בלבד, באיילון עברו למצבת של 60% עבודה במשרדים ו-40% עבודה מהבית

הוראות משרד הבריאות מאמש (מוצ"ש) הביאה לשינוי דרמטי בסדרי העבודה של חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

בעקבות ההגבלה החדשה על התקהלות של יותר מעשרה אנשים וסגירת מוסדות החינוך, העניקה הנהלת הראל יום חופש כולל על חשבונה לכמעט כל עובדי החברה. ההנהלה הודיעה כי לא תתקיים היום עבודה ממשרדי החברה, פרט למספר עובדים מצומצם שנדרשו להגיע למשרדים על מנת לאפשר המשך מתן שירות ללקוחות.

כמו כן הודיעה הראל, כי שאר ההנחיות לגבי מתכונת העבודה ממחר ואילך, יימסרו לעובדים במהלך היום ובהתאם להוראות הרשויות המוסמכות.

במגדל מסרו לפוליסה, כי הוחלט להעניק עדיפות לקיום התהליכים הקריטיים ותהליכי החירום שהוגדרו בתוכנית ההמשכיות העסקית ועל פי הנחיות הרגולציה. זאת, "מתוך חובה לפעול בראש ובראשונה לשמירה על בריאות עובדינו ומתוך המטרה לאפשר לחברה להמשיך לשרת סוכנים ויותר מ-2.3 מיליון מבוטחים".

בתוך כך ביצעה החברה מספר מהלכים: שילוב בכל יחידה של עבודה מהמשרדים ועבודה מהבית; שעות העבודה הוארכו לשעות 06:30-20:30, על מנת לסייע להורים לילדים שבגנים ובבתי ספר יסודיים, כך שניתן יהיה להתחיל לעבוד בשעות הצהריים. החל מהבוקר ואילך, לא תתקיים קבלת קהל פרונטלית והוצבה תיבת דואר חיצונית בבניין החברה על מנת לאפשר השארת מסמכים.

במגדל הוסיפו: "אנחנו נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות והנהלים ונעדכן באופן שוטף לגבי השינויים ככל שיידרש, בתקווה לימים שקטים ובריאים".

כלל ביטוח: מרכזי השירות וקבלת הקהל בכלל ביטוח עבדו היום כרגיל, למרות שרבע מעובדי החברה נותרו בבית. בנוסף, ההנהלה הורתה למי שהציג סימני מחלה בימים האחרוניםשלא להגיע לעבודה. ההנהלה הקפידה על כך שבמרחב החברה לא יהיו חללים משותפים שכוללים יותר מ-10 אנשים והעובדים מקפידים על מרחק של שני מטר זה מזה.

מאלטשולר שחם נמסר, כי "בשלב זה, שירות הלקוחות פועל כסדרו ובאופן טבעי מתמודד עם עומסים רבים, כאשר שירות למעסיקים וסוכנים ניתן במייל בלבד. שירות ניתן בכלל הנושאים בין השעות 08:00-16:00 כאשר מרבית עובדי החברה עובדים מהבית למעט חריגים במחלקת השירות, התפעול וחדר המסחר".

איילון: רוני ליכטנשטיין שני, סמנכלי"ת משאבי אנוש באיילון, מסרה לפוליסה כי לעובדי איילון ניתנו שלוש חלופות לבחירה: עבודה מהבית, מהמשרד ולקיחת חופש. לדבריה "באופן כללי, אנחנו לא ממהרים לצמצם בכוח האדם ולהוציא אנשים לחופש. עברנו למצבת של 60% עבודה במשרדים ו-40% עבודה מהבית. נתנו הוראה לתעדף את המבוגרים וההורים לילדים לעבודה מהבית. כמו כן, כהבעת אמון בעובדים, הענקנו הטבה בדמות יום חופש אחד לעובדים שרצו לצאת לחל"ת בשבוע הקרוב".

ליכטנשטיין שני מסבירה: "בשבוע שעבר רכשנו מחשבים ניידים לחברה ופרסנו אותם בכל מוקדי המכירות. אנחנו מאמינים ביכולת הטכנולוגית של החברה, שתאפשר לנו להמשיך באותה תפוקה גם בתקופה מאתגרת זו. כמו כן ארגנו אוטובוסים מיוחדים עם מרחב מוגן ומספר נוסעים מקסימלי של עשרה נוסעים לעובדים שחוששים להשתמש במרחב הציבורי".

פספורטכארד/ דיווידשילד: 90% מהעובדים נותבו לעבודה מהבית, כשכלל מוקדי השירות עובדים כרגיל וערוכים לתת שירות גם מהבית. ממשיכים לבטח לכלל היעדים דרך האינטרנט והעמדה בנתב"ג.

ביטוח ישיר: מהחברה נמסר, כי נכון להיום כל השירותים מתקיימים כרגיל ובאופן מלא.

עוד נמסר, שעל פי הנחיות משרד הבריאות חלק מעובדי החברה עובדים מהבית וחלק ממטה החברה. בשל יום עבודה מהבית שהונהג בחברה בשנים האחרונות החברה פועלת במתכונת מלאה על אף הימצאותם של חלק גדול מהעובדים בביתם".

הלמן אלדובי: מבית ההשקעות נמסר כי "הבית פועל בהתאם להנחיות הרשויות השונות בישראל ובכללן רשות שוק ההון, בכל הנוגע למספר העובדים הרשאי להגיע למקום העבודה. הבית ערוך ומוכן להמשיך ולתת שירות לעמיתים ולעסקים ובכלל זה מענה טלפוני ומענה בכל האמצעים הדיגיטליים".

מליברה נמסר: "אנו ערוכים לתת מענה בכל עת ומכל מקום. המערכות הטכנולוגיות שלנו פותחו מראש באופן שיאפשר לכל עובדי החברה, לרבות מוקדי השירות, התביעות והמכירות, לעבוד מרחוק ולהעניק שירות מלא ללקוחותינו, כולל חיבור למערכת הטלפוניה, מענה לשיחות, הקלטתן ותיעודן. כך, למעשה, התקשורת היומיומית שלנו מול לקוחותינו תישאר בדיוק כפי שהייתה טרם הגבלות משרד הבריאות וסטנדרט השירות לא יפגע".