יוזמי אפליקציית רובין הציגו שילוב חדשני בין הדיגיטל לבין המגע האנושי של סוכן  הביטוח

יוזמי אפליקציית רובין הציגו שילוב חדשני בין הדיגיטל לבין המגע האנושי של סוכן  הביטוח

לסוכני הביטוח הוצג שיתוף פעולה במסגרתו ירכשו חבילות תיקי לקוחות וישמשו כמומחים מטעם החברה. הסוכנים יקבלו פרטי לקוח על פי מאפיינים שהגדירו מראש, כמו מיקום גיאוגרפי ורמת הכנסה. הפיילוט המוקדם הראה על שיעורי הצלחה גבוהים מאוד של מכירות על ידי סוכנים

לאחר 50 אלף הורדות של אפליקציית רובין, מנהלי רובין הוד סוכנות לביטוח זימנו ביום חמישי האחרון עשרות סוכני ביטוח למשרדי החברה, כדי שאלו יתרשמו מהאפליקציה וישקלו שיתוף פעולה עם האפליקציה במסגרת פיילוט ייחודי. הסוכנים אמורים לפתוח פרופיל סוכן בתוך האפליקציה ולשמש כמומחים מטעם החברה. על פי נציגי רובין, אם הסוכנים יבחרו לשתף פעולה עם החברה, יתאפשר להם לקבל פרטי לקוחות שביקשו להתייעץ עם מומחים טרם פעולה ממשית. הלקוחות יהיו בעלי מאפיינים שונים שהסוכנים עצמם יקבעו ושהם רלוונטיים לגביהם, כמו רמת הכנסה ומיקום גיאוגרפי.

את דבר שיתוף הפעולה בכנס הציג לירן זוהר, סמנכ"ל המכירות של רובין. זוהר הקדים להוריד את החשד המוקדם של הנוכחים במקום וטען כי החברה אינה מחפשת לצרף את הלקוחות של סוכני הביטוח, אלא המטרה של שיתוף הפעולה היא "שהקהל הרחב יגיע אל האפליקציה, יחליט איך לפעול, ובהתאם, האפליקציה תנווט אותו אל הסוכנים".

כאשר נשאל מה הביא לשינוי החד מבחינה אסטרטגית בחברה והרצון לשתף פעולה עם הסוכנים, ענה זוהר: "נוכחנו לדעת שהציבור מעוניין לדעת מה יש לו ומה ניתן לשפר והוא מבקש לעשות זאת באמצעות סוכני ביטוח".

מה רובין מציעה לסוכנים?

אפליקציית רובין, אוספת עבור המשתמש את כלל נתוני הפנסיה שלו, בעזרת המסלקה הפנסיונית ואת כל פרטי הביטוחים מהר הביטוח. האפליקציה מנפיקה עבור המשתמש, באופן דיגיטלי, תמונת מצב פנסיוני ותיק כיסויים ביטוחיים, כולל התראות אם קיים חוסר או כיסוי יתר, וכן המלצות לניוד. מקור חבילות תיקי לקוחות מגיע מהלקוחות, שרגע לפני ניוד הון או החלטה על רכישת ביטוח ביקשו להתייעץ עם מומחה. למן הרגע הזה, רובין תבחר לאיזה סוכן להעביר את הלקוח, על פי הקריטריונים שהסוכן בחר (ללא חשש להעברה של לקוח בודד ליותר מסוכן אחד).

רובין הוד סוכנות ביטוח

יוזמי אפליקציית רובין הציגו שילוב חדשני בין הדיגיטל לבין המגע האנושי של סוכן הביטוח

זוהר הציג את מערכת קבלת הלקוחות של סוכני הביטוח. לדבריו, אם הסוכנים יהיו חלק מהמערכת, הם ייהנו מפלטפורמה שבה יפגשו לקוחות שרוצים להתייעץ עם סוכנים לגבי חיסכון ארוך טווח וביטוח. בנוסף, המערכת שתחלק באופן שווה את הלידים בין הסוכנים, תאפשר לסוכן להחליט מהם המאפיינים על פיהם יסופק לו הלקוחות. בכל מקרה, ברובין מתחייבים שלא להקצות לקוחות עם פחות מ-150 אלף שקל בתיק הפנסיוני.

המאפיינים הניתנים כרגע לבחירה על ידי הסוכנים הם אזור מגורים, הכנסה וסטטוס משפחתי. בתחילה, כפיילוט, כמות סוכני הביטוח שיהיו חלק מהמערכת תהיה קטנה, אך בהמשך היא צפויה לגדול. גם כמות המידע שתאפיין את הלקוח צפויה לגדול במשך הזמן.

כדי לקחת חלק בפעילות, הסוכן יצטרך לרכוש מראש 20 חבילות תיקי לקוחות בעלות של 250 שקל לליד (לפני חיתוך). הסוכן יכול לבחור את החתכים שיאפיינו את הלקוח. אם וכאשר הליד ללקוח הבשיל לידי עסקה והסוכן מכר לו פוליסה, לסוכן יש בלעדיות על הלקוח במשך שנה. בתום אותה שנה, לסוכן יתאפשר להוסיף 150 שקל, ומנקודה זו, הלקוח הופך באופן בלעדי של הסוכן. פתיחת שם משתמש והצטרפות למערכת רובין אינה כרוכה בתשלום.

הסיכונים והיתרונות

ההצטרפות לתכנית אינה חפה מסיכונים. ישנה אפשרות תיאורטית לרכישת ליד של לקוח, אך הלקוח עשוי בכל זאת לבחור לסיים את הפעולה דרך האפליקציה, למרות שביקש להתייעץ עם סוכן טרם הפעולה. אם אכן תתגלה התנגדות עקרונית של הלקוח בעת השיחה לקיים פעולה דרך הסוכן, או הודעה על כך שהוא לחץ על "כפתור ההתייעצות" שלא במתכוון, רובין תדאג לזכות את הסוכן כנגד קבלת ההקלטה של השיחה.

זוהר סיים את המפגש בהצגת תוצאות הפיילוט המוקדם שבוצע בחברה, שהוכיח כי שיעור המכירה והניוד של החברה דרך האפליקציה בצורה נייטרלית עמד על עסקה אחת לחמש לקוחות. הסוכנים, לעומת זאת, הצליחו למכור באחת משתי שיחות ללקוחות.כתיבת תגובה