כ-4,500 סטארטאפים הם רלוונטיים לתחום הביטוח, 82% מהם – בישראל

כ-4,500 סטארטאפים הם רלוונטיים לתחום הביטוח, 82% מהם – בישראל

הדברים נאמרו בפאנל מומחים שעסק בעתיד עולם הביטוח, במסגרת שבוע החדשנות והטכנולוגיה של BDO רו"ח איתן ים, ראש תחום פינטק ובלוקצ'יין ב-BDO: הגענו לשלב שיתוף הפעולה בין חברות הביטוח לחברות האינשורטק

"קיימים כ-4,500 סטארטאפים בשלבים שונים, אשר הטכנולוגיה שלהם עשויה להתאים לתחום הביטוח – 82% מהם בישראל". כך אמר אתמול מומחה ה-Insurtech גיל ארזי, מייסד קרן ההשקעות FinTLV. לדבריו,  מטרת הקרן היא "לאתר בתוך הכמות האדירה הזו של הטכנולוגיות, כאלו שנוכל לקחת אותן וליישם אותן גם בעולם הביטוח. כיום אנו נמצאים ב- 34 פיילוטים שונים ברחבי העולם עם טכנולוגיות שאיתרנו, חלקן הסבנו מוורטיקלים אחרים והנגשנו לשותפים הגלובליים שלנו".
הדברים נאמרו במסגרת פאנל חדשנות בעולם הביטוח, שנערך במסגרת שבוע החדשנות והטכנולוגיה של BDO. את הפאנל הובילו ארזי וז'ילבר אוחנה, מייסדים ושותפים של מרכז החדשנות וקרן ההשקעות FinTLV יחד עם רו"ח איתן ים, ראש תחום פינטק ובלוקצ'יין בפירמת BDO. BDO היא שותפה אסטרטגית במרכז החדשנות ומשקיעה בקרן. עוד השתתפו בפאנל: ענת אבני-פפו – ראש תחום חדשנות וטכנולוגיה במנורה מבטחים, שחר חפץ – מנהל הפיתוח העסקי בישראל של חברת הביטוח היפנית SOMPO ושלי הוד מויאל –  מייסדת ומנכ"לית משותפת של iAngels.
במסגרת הפאנל הציג ארזי מודל לשיתוף פעולה יוצא דופן בתחום הביטוח – מרכז חדשנות הכולל גם אקסלרטור בשם InsurLab Germany, השוכן בגרמניה. במתחם יושבות יותר מ-30 חברות הביטוח הפעילות בגרמניה, ועל אף התחרות ביניהן, הן מצליחות לשתף פעולה, למצוא מענה לסוגיות שמטרידות את כל הענף ולהצעיד יחד את הענף קדימה. כשהוא נשאל כיצד זה אפשרי, ענה ארזי שכאשר יושבים עם כמה חברות ביטוח מאותו אזור ומאותה מדינה, רואים שלכל אחת יש דברים אחרים שהיא רוצה להתמקד בהן ואז התחרות הופכת להיות משהו שהוא בשוליים.
ארזי הציג מספר מגמות שהולכות ומתחזקות בעולם הביטוח. כדוגמה, פיתוח מוצרים פרמטריים. פוליסת ביטוח פרמטרית היא פוליסה שלדבריו אין צורך להוכיח בה נזק. זו פוליסה שיש בה  צד שלישי, בלתי תלוי, ולא מתבצע הליך של תביעה. אם מתרחש אירוע בו הצד/הגורם השלישי מעורב, ניתן פיצוי מיידי. למשל, חקלאי המתבקש לאמוד את הנזק שלו למקרה שתהיה שנה שחונה. פוליסה כזו, לדברי ארזי, היא סוג של "חוזה חכם" (Smart Contract) ועל מנת להצליח לייצר חוזה כזה שיענה על ציפיות שני הצדדים, נדרשות טכנולוגיות. חברות הביטוח רוצות לפתח תחום זה משום שאין בו הונאה ולכן מבינות שנדרשת כאן השקעה בטכנולוגיות המבוססות על AI, ניתוח אירועי עבר וכיו"ב.
תחום מתפתח נוסף אצל חברות הביטוח, לדברי ארזי, הוא תחום Wellness וה-Health: "חברות ביטוח שיש להן ביטוחי בריאות מחפשות היום למשל טכנולוגיות שיאפשרו להן לאבחן התדרדרות במצב הקוגניטיבי של אדם".
רו"ח איתן ים: "הגענו לשלב שיתוף הפעולה בין חברות הביטוח לחברות האינשורטק. השלב שבו מחויבים שני הצדדים למצוא את הדרך לשלב בין החוזקות המסורתיות של חברות הביטוח והמיומנות החדשה והגמישות הקיימת בחברות האינשורטק, כפי שקרה בתקופה האחרונה בענף הבנקאות. בדרך זו הענף יצעד קדימה והחברות שישכילו ליישם זאת ראשונות יתפסו יתרון והובלה בענף".
ז'ילבר אוחנה: "חייבים להפריד בין תחומי החדשנות בתחום הבנקאי לבין החדשנות בתחום הביטוח. בתחום הביטוח בארץ התחרות לדבריו לא מספיקה. לא מרגישים את הרצון של החברות להתייעל ולהביא הצעת ערך גדולה יותר ללקוח, להשיג נתחי שוק חדשים. יש פערים גדולים מאוד ברמת ההשקעה בחדשנות טכנולוגית בקרב חברות הביטוח הישראליות לבין ההשקעה שמשקיעות חברות ביטוח בחו"ל. בחו"ל הפעילות בתחום החדשנות מנוהלת לדבריו עם מחויבות גדולה הרבה יותר של החברות עצמן.
שחר חפץ מסומפו נשאל על חברות הביטוח הדיגיטליות שקמו לאחרונה בישראל, וענה כי לתחושתו חברות אלו לא ממש יתרוממו אבל לא ייעלמו: "מדובר בשוק מאוד קטן עם שחקנים גדולים שקשה מאוד להתחרות בהם. ייקח זמן עד שהחברות הדיגיטליות יתרוממו בישראל. עם זאת, בעולם רואים חברות ביטוח דיגיטליות שמצליחות בגדול – דוגמת למונייד. אין חברת ביטוח אמריקאית שלא מסתכלת בחשש על החברות הדיגיטליות. מדובר בחברות המתאימות עצמן לדרישות הצרכנים ומציעות מוצרים זולים יותר. השוק ישתנה בשנים הבאות ומי שלא יתאים את עצמו, ימצא עצמו בבעיה".
שלי הוד מויאל מ-iAngels התייחסה ליכולת של חברות הביטוח לאמץ את טכנולוגיית הבלוקצ'ייין: "יקח זמן עד שזה יגיע לשם. שוק הביטוח הוא שוק ענק אבל עדיין נמצא מאחור מבחינת החדשנות ולכן זו גם ההזדמנות לסטארטאפים. בלוקצ'יין זו טכנולוגיה מאוד מורכבת, שעדיין לא ממש התבססה ולכן ייקח זמן עד שהיא תגיע לעולם הביטוח.
ענת אבני פפו ממנורה נתבקשה לענות על השאלה "כיצד חברות הביטוח פועלות לאימוץ מהיר של חדשנות על מנת להיות הראשונות בשוק", וענתה: "זו תמיד הדילמה בין ללכת לתהליך רזה ופחות מורכב לבין ללכת לתהליך שהוא ארוך טווח. לא בהכרח המקומות שקל להיכנס בהם מהר הם אלו שיתנו ערך מוסף ללקוח. אני חושבת שהפתרון הוא לשנות תרבות. ברגע שהתרבות משתנה אז ניתן לבצע תהליכים מורכבים בפחות זמן. החברה מבינה שמה שעבד לה עד עכשיו, לא בהכרח יעבוד לה גם בהמשך. ברגע שיש הבנה כזאת בארגון כולם מתאמצים ונרתמים לזה – לא לחשוב שאנחנו הכי טובים, לפרגן לסטארטאפים ולחפש פתרונות טובים בחוץ" ציינה.

 

מימין: שלי הוד מויאל, שחר חפץ, גיל ארזי, רו"ח איתן ים, ענת אבני פפו וז'ילבר אוחנה צילום: הדס גליקו