סאפיינס רכשה את חברת האינשורטק הגרמנית sum.cumo תמורת 28.4 מיליון אירו

סאפיינס רכשה את חברת האינשורטק הגרמנית sum.cumo תמורת 28.4 מיליון אירו

החברה הנרכשת מציעה פתרונות דיגיטליים חדשניים ופתרונות ממוקדי צרכנים, בעיקר לחברות הביטוח, בנוסף דורגה כאחת מ-100 חברות האינשורטק המובילות

חברת התוכנה סאפיינס חתמה על הסכם לרכישת חברת sum.cumo תמורת כ-28.4 מיליון אירו. החברה הנרכשת היא ספקית טכנולוגיה גרמנית, שמציעה פתרונות דיגיטליים חדשניים ופתרונות ממוקדי צרכנים בעיקר לחברות הביטוח.

על פי סאפיינס, החברה הגרמנית מעניקה שירותים בעיקר לחברות ביטוח באזור ה-DACH (גרמניה, שווייץ ואוסטריה) ועוזרת להם לבנות את המודל העסקי ולמקסם את היתרונות השיווקיים. החברה הנרכשת מתמחה בייעוץ, שיפור חווית לקוח, שיווק, טכנולוגיה מתקדמת ובדרך זו מאפשרת ללקוחותיה להשיק בהצלחה פעילות מקוונת. החברה הנרכשת דורגה כאחת מ-100 חברות האינשורטק המובילות לפי Intelligent Insurer.

החברה הוקמה ב-2010 והייתה בבעלות "קבוצת הביטוח הבווארית" (Die Bayerische Versicherungsgruppe) שכיום היא  אחת מלקוחותיה. לחברה הנרכשת יש 150 עובדים המתמחים בטכנולוגיה ובביטוח, המעניקים שירות ללקוחות ממשרדיהם בהמבורג, דיסלדורף וציריך.

בסאפיינס מציינים: "הרכישה תאפשר לנו להמשיך ולהרחיב את פריסתה הגלובלית על ידי הצעת סל המוצרים והשירותים הרחב שלנו לגרמניה, שוויץ ואוסטריה לצד מוצרי sum.cumo. סאפיינס תמשיך להשקיע ולתמוך במוצרי החברה".

sum.cumo צופה הכנסות (non-GAAP) ל-2019 של 15 מיליון אירו ורווחיות חד ספרתית נמוכה. הרכישה תעשה בשילוב של 24.4 מיליון אירו במזומן ו-4 מיליון אירו במניות סאפיינס. סאפיינס צופה שעסקה זה תתרום לרווחי החברה החל מהמחצית השנייה של 2020. העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים.

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס: "לסאפיינס אסטרטגיית צמיחה המשלבת רכישות להאצת פעילותה העסקית. אנו רוכשים אסטרטגיים, כאשר הרכישות הפוטנציאליות מבחינתנו צריכות להיות מתאימות לפעילות העסקית שלנו, לחזון ולתרבות הארגונית. חברת sum.cumo פוגשת את כל הפרמטרים שלנו כחברת אינשורטק המתקדמת באזור הגאוגרפי DACH. החדירה לאזור זה הייתה חלק מאסטרטגיית הצמיחה של סאפיינס לאורך זמן. לאחרונה זכינו להתעניינות באזור זה עם מוצרי סאפיינס וכעת נוכל לשפר משמעותית את הנוכחות שלנו באזור".

ביג'ורן פריטיר, מייסד ומנכ"ל משותף של חברת sum.cumo: "ההצטרפות לחברת סאפיינס היא הזדמנות נהדרת לעובדים וללקוחות החברה. כחברת אינשורטק צומחת אנו מאמינים שסאפיינס תהיה הבית הנכון עבורנו, תוך המשך שדרוג התמיכה בלקוחותינו".