על הדרך – קונים מיקרו ביטוח

על הדרך – קונים מיקרו ביטוח

טל כהן וירדן פלד, ממייסדי חברת Apfie, שמו לעצמם למטרה להביא למכירת ביטוח, או מיקרו ביטוח, בקליק אחד, הרעיון, כפי שמסביר כהן, הוא להתחבר לשותפים שאינם בהכרח מעולם הביטוח ולאפשר להם להציע ביטוח כשירות משלים

ירדן פלד

עלויות הפצה גבוהות ב-Online   ותהליכי הפצה מיושנים מביאים לכך שהרבה ביטוחים לא מצליחים להימכר בדיגיטל. כך אומרים טל כהן וירדן פלד, ממייסדי חברת Apfie, סטארטאפ בתחום ה-Insurtech, ששם לעצמו למטרה להביא למכירת ביטוח, או מיקרו ביטוח, בקליק אחד. פלד סיים לאחרונה את כהונתו כמנהל מטה שיווק ודיגיטל בקבוצת מנורה מבטחים. טל כהן הינו יזם סידרתי ומשקיע, מהמקימים של חברת השיווק הדיגיטלי הבינלאומית Internovus.

הרעיון, כפי שמסביר כהן, הוא להתחבר לשותפים שאינם בהכרח מעולם הביטוח ולאפשר להם להציע ביטוח כשירות משלים. אנו מתחברים למידע הקיים אצל השותף לטובת חיתום מהיר ויצירת חוויה של רכישת ביטוח בקליק. אתרי השכרת הרכב פיצחו זאת יפה ומאפשרים הצמדת הביטוח לעסקת השכרת רכב ורכישה בלחיצת כפתור. חברת Apfie מביאה את אותה המהפכה לוורטיקלים אחרים, כגון קורקינטים שיתופיים, תיירות, סייבר ועסקים קטנים.

דוגמה אחרת – השכרת אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי, שמושכרים לפי דקות. כהן מדגיש כי רכישת הביטוח תעשה מתוך האפליקציה המקורית של אפליקציית השכרת הקורקינט החשמלי.

תחום פעילות אחר של Apfie הוא תחום הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. כהן מסביר, כי לגופים פיננסיים אלו יש ידע נרחב על הלקוח, אבל אין להם קשר לתחום הביטוח, וכדי למכור ביטוח צריך לייצר את ההקשר הזה.

טל כהן

"שותפויות בין חברות ביטוח לחברות נכשלות מהרבה סיבות", מסביר כהן, "בעיקר כיוון שחברות הביטוח לא מספיק גמישות, חולף זמן ארוך מאוד מההחלטה עד שעולים לאוויר וחסרה  יכולת לנתח את התוצאות ולבצע התאמות בקלות ובמהירות".

פלד מוסיף: "יש כשל שוק בהתאמת הביטוח ללקוח. הלקוח רוצה הכל 'כאן ועכשיו', ולכן חברות הביטוח צריכות להתמקד ביכולות המכירה הדיגיטליות".

כהן: "השוק לא מצליח לפצח את דרך המכירה ללקוח. נדרשת חשיבה שונה לגמרי. צריך לראות מי נוגע בלקוח ואיפה, איזה ביטוח מתאים לאותה נקודת זמן ואיזה מידע יש על הלקוח".

השותפים העיקריים ב-Apfie נכון להיום הם היו"ר הפעיל דני ימין, המנכ"ל טל כהן, וירדן פלד המשמש כמנהל פיתוח עסקי ושיווק. בשלב ראשון התחילה Apfie לפעול בתחום הכלים השיתופיים – בעיקר קורקינטים ואופניים חשמליים, פוליסות סייבר לעסקים קטנים מאוד, שישווקו על ידי חברות טלקום וחברות השכרת משרדים, ופעילות לשיווק ביטוח באמצעות חברות כרטיסי אשראי.