חיסכון בקופת גמל להשקעה מהווה יתרון משמעותי ללקוח ולסוכן / מאת יפעת מזרחי

חיסכון בקופת גמל להשקעה מהווה יתרון משמעותי ללקוח ולסוכן / מאת יפעת מזרחי

מדובר במוצר שנמצא בשלב הצמיחה ועשוי לסייע לסוכן לגייס לקוחות חדשים. הרי בעזרת קופת גמל להשקעה, כמעט כל לקוח יכול לחסוך סכום מסוים, אפילו מאות שקלים בודדים. קופת הגמל להשקעה מייצרת לסוכן יציבות בתיק, מעלה את ערכו ומייצרת איזון מול לקוחות שפודים את כספם

מאת יפעת מזרחי, מנכ"לית פסגות גמל ופנסיה
צילום: יח"צ

קופת גמל להשקעה היא מוצר המיועד להעניק חיסכון לטווח בינוני וארוך לציבור רחב. המוצר מציע יתרונות רבים לחוסכים בו, ללא קשר לגיל החוסך או לעיסוקו, ומשמש כבר היום כמנוע צמיחה עבור סוכני ביטוח רבים המשווקים אותו ללקוחותיהם.

במהלך השנתיים האחרונות, מאז השיקה המדינה את המוצר, גייסו קופות הגמל להשקעה למעלה מ-7 מיליארד שקלים, כאשר כ-4 מיליארד שקלים נחסכו על ידי הציבור רק בשנה האחרונה.

קופת גמל להשקעה מאפשרת לכל חוסך להשקיע בשוק ההון גם סכומים נמוכים יחסית ובצורה נזילה. אפשר למשוך את הכסף בכל זמן ומבלי לשלם קנס (בכפוף לתשלום מס רווח הון, בדומה למכשירי השקעה דומים), והחל מגיל 60 ניתן למשוך את הכספים כקצבה חודשית פטורה ממס רווח הון על הרווחים שהצטברו בקופה. גם הקצבה עצמה פטורה ממס הכנסה בניגוד לקצבת הפנסיה שמנוכה ממנה מס הכנסה.

בנוסף, הקופה מהווה אלטרנטיבה לחיסכון בבנק, במיוחד לאור סביבת הריבית הנמוכה שכמעט ואינה מניבה תשואה. יתרון נוסף של קופת הגמל להשקעה היא הגמישות בהפקדת כסף, מדי חודש או בהפקדה חד-פעמית. תקרת ההפקדה השנתית עומדת על כ-70 אלף שקל בשנה.

החוסכים בקופת גמל להשקעה נהנים גם מיתרונות שבניהול החיסכון בקופת גמל, כדוגמת ניהול השקעות מקצועי במגוון מסלולי השקעה, מעבר בין מסלולי השקעה ללא עלות וללא אירוע מס (דחיית תשלום מס רווח הון למשיכה), דמי ניהול שקופים ללקוח והתאמה של רמת הסיכון לצרכי ומאפייני החוסך.

קופת גמל להשקעה עשויה להוות אלטרנטיבה אטרקטיבית גם עבור גמלאים שלא מקבלים פנסיית מינימום (מתחת ל-4,500 שקלים בחודש) ולא יכולים ליהנות מההטבות של תיקון 190. בנוסף, קופת גמל להשקעה מאפשרת לפתוח חיסכון לנכדים הנזיל מהיום הראשון בהוראת קבע או בסכומים חד פעמיים עד לתקרה השנתית המוטבת. אותם חוסכים יכולים לרשום עצמם כ"מקנה מתנה" ולקבוע כי לכל פעולה או משיכת כספים בקופה נדרשת הסכמת מקנה המתנה עד להגעתו של הנכד לגיל 18.

עבור סוכן הביטוח – מדובר במוצר שנמצא בשלב הצמיחה ועשוי לסייע לסוכן לגייס לקוחות חדשים. הרי בעזרת קופת גמל להשקעה, כמעט כל לקוח יכול לחסוך סכום מסוים, אפילו מאות שקלים בודדים. קופת הגמל להשקעה מייצרת לסוכן יציבות בתיק, מעלה את ערכו ומייצרת איזון מול לקוחות שפודים את כספם.

אם כך, קופת גמל להשקעה מהווה מוצר מצוין לחוסכים בעלי מגוון צרכים, כמו גם לסוכני הביטוח. סוכנים שיידעו למנף את קופת הגמל להשקעה, ייהנו כנראה מהפקדות שוטפות ומהגדלת מאגר לקוחותיהם.