סוכן ביטוח וטייס

סוכן ביטוח וטייס

אנשי הביטוח הוותיקים גורי יעקב ורוני ששון עומדים בראש בית הסוכן שהוקם לפני מספר שנים - תמורה מלאה, מקבוצת תמורה. בשיחה משותפת עם יו"ר תמורה מלאה עקיבא קלימן הם מציגים את הערכים המוספים שמקבלים סוכני תמורה מלאה

תמורה מלאה הינו בית סוכן שהוקם לפני מספר שנים על ידי גורי יעקב ותמורה, וכיום מעניק שירותים מגוונים לכ-50 סוכנים עצמאים.

רוני ששון (מימין) ויעקב גורי

בראש בית הסוכן עומדים כיום המנכ"לים המשותפים גורי יעקב ורוני ששון. גורי הקים את תמורה מלאה לאחר כ-16 שנות עבודה במגדל, בה שימש בתפקידיו האחרונים כסמנכ"ל ומנהל מחוז צפון ומחוז סוכנויות.

ששון הצטרך לתמורה מלאה בתחילת 2019, לאחר ששימש במגוון תפקידים בכלל ביטוח, כולל מנהל מרחב ירושלים והדרום, כאשר תפקידו האחרון היה סמנכ"ל בכיר וסגן מנהל מערך העסקים.

"בית הסוכן תמורה מלאה מאפשר לסוכנים להיות טייסים, לא לעסוק ברגולציה ובתפעול, אלא להתמקד בהתייעצויות מקצועיות, חשיבה עסקית, פיתוח עסקי ושיווק". כך אומר עקיבא קלימן, יו"ר תמורה מלאה.

כיום נמנים על סוכני תמורה מלאה כ-50 סוכנים עצמאים, כולל נשיא הלשכה לשעבר אודי כץ. הסוכנים מחולקים ל-4 קבוצות עיקריות:

  1. סוכנים צעירים שיצאו לאחרונה מבתי השקעות וסוכנויות ביטוח. הם החליטו שהם רוצים להיות עצמאים, והם עושים עם תמורה מלאה את צעדיהם הראשונים בענף.
  2. סוכנים ותיקים שהבינו שהם חייבים להצטרף לבית סוכן על מנת להתמודד עם השינויים בענף.
  3. סוכני ביטוח, שתמורה מלאה היא שותף בעסק שלהם. ביניהם: שלומי קורצמן שהיה סמנכ"ל באחד ממנהלי ההסדרים הגדולים במשק, אודי יצחקי – בכיר לשעבר במנהל הסדר גדול, שמוליק זיאת, שהיה מפקח בחברת ביטוח ומנהל באחד ממנהלי ההסדרים וחיים ביבי שעבד במספר בתי השקעות ובסוכנות הסדר גדולה.
  4. סוכנים שמקבלים באופן מלא את כל השירותים מתמורה מלאה, כולל משרד, הפקידות וכיו"ב.

אחד הדברים בהם מתגאים ששון ויעקב הוא הערך המוסף בתחום המקצועיות שמקבלים סוכני תמורה מלאה: "אנחנו שמים את הסוכנים בחזית המקצועית של הענף. בין השירותים לסוכנים אנחנו עורכים סדנאות מקצועיות, כאשר מרבית המפגשים הם מתמשכים, על מנת ליצור שינוי בהתנהגות של הסוכן". אחד הקורסים שמתחילים בקרוב הוא קורס "מתכנן פיננסי משפחתי". מדובר, לדברי ששון ויעקב, בקורס שנועד להכשיר את הסוכן לתת מענה לכל הצרכים של המשפחה: מיסוי, משכנתאות, פרישה, השקעות אלטרנטיביות ועוד – "אנחנו רוצים להפוך את סוכן הביטוח למי שאמון על כל ההתנהלות הכלכלית של המשפחה".

יעקב וששון לא מקילים ראש בכך שסוכני הביטוח רואים את עצמם כאנשי מכירות ושירות, וחלקם לא שם מספיק דגש על ניהול העסק שלהם עצמם: "אנחנו מסתכלים על העסק של סוכני ביטוח. הסוכן הוא הלקוח שלנו, וכשאנחנו נותנים לו פתרון טוב, הוא נותן פתרון טוב יותר ללקוחות שלו". אחד התחומים בהם הם מתמקדים הוא היכולת של סוכן הביטוח לגבות מהלקוחות שכר טרחה על עבודתו (בכפוף להוראות החוק).

אחד הערכים המוספים הגדולים של הסוכנות לסוכנים היא היכולת של תמורה לתפעל עבורם את העסק, ולאפשר לסוכן להתמקד בפגישות, שיווק ומכירות. ששון: "סוכן שעובד אתנו מעביר לאחר הפגישה עם הלקוח את הטפסים החתומים אלינו. משם אנחנו ממשיכים, וסוכן הביטוח יכול להמשיך הלאה".

עוד מדגישים שני המנכ"לים המשותפים את הסינרגיה עם תמורה: "תמורה מלאה נהנית מהכלים הטכנולוגים המתקדמים של תמורה". בין היתר, יכולים סוכני תמורה מלאה לעשות שימוש בתהליך המכירה הטכנולוגי – "פגישה דיגיטלית", ולהשלים את המכירה בטלפון הנייד של המבוטח. "סוכן של תמורה מלאה מקבל גם את היחס האישי מאתנו וגם גוף חזק שמאפשר לו לעבוד עם היכולות הכי מתקדמות של השוק" – אומרים ששון ויעקב.