השמאי אורי נס תובע 730 אלף שקל ממנורה מבטחים בגין נזקי סערה בביתו ברמת השרון

השמאי אורי נס תובע 730 אלף שקל ממנורה מבטחים בגין נזקי סערה בביתו ברמת השרון

לטענת התובעים, מנורה נקטה בסחבת ממושכת בטיפול בנזקים אלו וגרמה במחדליה לנזקים נוספים ולהוצאות מוגדלות לתובעים

אורי נס

השמאי אורי נס, מבכירי השמאים בישראל, הגיש תביעה נגד חברת הביטוח מנורה מבטחים בגין נזקי סערה והצפה שנגרמו לביתו ברמת השרון. מהתביעה שהגיש נס יחד עם רעייתו עדנה נס בבית משפט השלום בהרצלייה עולה כי בסוף חודש אוקטובר 2015 התחוללה באזור סופה מלווה בגשמים ורוחות חזקות, וכתוצאה מהסופה עפו רעפים מגג הבית. מים חדרו אל תוך המבנה ומים רבים הציפו את הבית וחדרו לכל חלקיו דרך בקיעים שנפרצו בגג, לרבות לקומת המרתף, וגרמו לנזקים כבדים, הן למבנה והן לתכולה.

על מנת להקטין את נזקיהם גרפו התובעים מים רבים שהצטברו בכל רחבי ביתם ובמקביל פנו אל מבטחת הבית, מנורה, והודיעו לה על אודות האירוע. כמו כן ביצעו תיקון של גג הרעפים שניזוק. לטענת התובעים, מנורה נקטה בסחבת ממושכת בטיפול בנזקים אלו וגרמה במחדליה לנזקים נוספים ולהוצאות מוגדלות לתובעים.

חדשות נוספות

 

לדברי התובעים, בעלים של בית מגורים פרטי ויוקרתי תלת קומתי ברמת השרון בשטח כ-440 מ"ר, רק בחלוף כשנתיים ממועד אירוע ההצפה שילמה להם מנורה סכום שאינו שנוי במחלוקת בסך 93 אלף שקל, שאינו מגלם ולו במעט מנזקיהם ובוודאי שאינו מאפשר להם לשקם את נזקיהם.

לטענת אורי נס, שכיהן בעבר כראש איגוד השמאים, נכון להיום מנורה שבה ומתעלמת מהנזקים הכבדים והרבים שנגרמו להם. לדבריו, על פי השמאי והמהנדס מטעמו לטענת התובעים, מנורה נקטה בסחבת ממושכת בטיפול בנזקים אלו וגרמה במחדליה לנזקים נוספים ולהוצאות מוגדלות לתובעים, תקופת השיקום לנזקי המבנה צפויה להימשך כשלושה חודשים, במהלכם לא ניתן יהיה להתגורר בבית.

בתביעה נאמר, כי לאחר שמנורה הכירה במקרה הביטוחי ובכיסוי הביטוחי, קיבלה על עצמה את הטיפול ושלחה נציגים מטעמה, נמנעה ממשלוח מכתב דחייה כלשהו ויותר מכך, אף שילמה לתובעים סכום שאינו שנוי במחלוקת לשיטתה, הרי שהיא מנועה כיום מלהעלות טענה כלשהי בכל הנוגע לקיומו של מקרה הביטוח וחבותה על פי הפוליסה.

לדברי התובעים, מנורה חייבת לפצות אותם בגין מלוא נזקיהם בהתאם למצג שנוצר לקיומו של כיסוי מלא בפוליסה, ולפיו, ככל שיתרחש מקרה ביטוח הם יקבלו את תגמולי הביטוח תוך חודש ימים.

ממנורה נמסר בתגובה: "החברה אינה מתייחסת לנושאים הקשורים ללקוחות המתנהלים במסגרת בית המשפט".

נס מסר בתגובה לפוליסה, כי הוא מצר על כך שהדיונים שנערכו בניסיון למנוע את התביעה לא צלחו.