חברת הביטוח הפלסטינית תובעת מלופטהנזה לפצות אותה על נזק שנגרם למטען תרופות

חברת הביטוח הפלסטינית תובעת מלופטהנזה לפצות אותה על נזק שנגרם למטען תרופות

בתביעה נאמר, כי המטען נחשף לחום יתר, דבר המשפיע על האיכות, האפקטיביות ואף הבטיחות של התרופות והופך את השימוש בהן למסוכן ולא חוקי. התובעת טוענת, כי חברת הביטוח של הנתבעת, Delvag Insurance, דחתה את דרישתה לפיצוי

חברת הביטוח הלאומית הרשומה ברשות הפלסטינית הגישה לבית משפט השלום בירושלים תביעה בסך 900 אלף שקל נגד חברת התעופה לופטהנזה ג'רמן אירליינס. בתביעה נאמר, כי התובעת ביטחה את חברת Masrouji (מסרוג'י) בביטוח מטען הכולל 19 משטחים של תרופות שנרכשו על ידה מהחברה המייצרת Novartis.

הנתבעת הייתה המוביל של המטען, שנמסר לידיה בראשית חודש יולי 2016 בשדה התעופה בבאזל/פרייבורג על מנת להעבירו לישראל. המשלוח כלל שני מדי טמפרטורה אשר הוצמדו למשטחים הללו, ולנתבעת היה ידוע כי המדובר במטען שנדרשת לגביו ביקורת טמפרטורה, הצריך להיות מוגן מפני שמש וחום ואמור היה להיות מאוחסן ומועבר בתנאי טמפרטורה שבין 15 ל-25 מעלות צלזיוס. באותו היום הועבר המשלוח על ידי הנתבעת לשדה התעופה בפרנקפורט בטיסה של הנתבעת שנחתה בפרנקפורט, בחלוף כ-24 שעות לאחר מועד מסירת המטען לידי הנתבעת.

לטענת התובעת, מדוח חקירה שנערך על ידה עולה כי הטמפרטורה של המטען חרגה מהגבול המותר ואף הגיעה לדרגה מקסימלית של 57 מעלות צלזיוס. אחר כך הטמפרטורה החלה לרדת הדרגתית לכיוון הטמפרטורה המומלצת, עד שהגיעה לדרגה מתאימה בעת הנחיתה בנתב"ג.

בתביעה נאמר, כי המטען נחשף לחום יתר, דבר המשפיע על האיכות, האפקטיביות ואף הבטיחות של התרופות והופך את השימוש בהן למסוכן ולא חוקי, ומשום כך לא ניתן היה לעשות שימוש כלשהו בתרופות.

התובעת טוענת, כי חברת הביטוח של הנתבעת Delvag Insurance דחתה את דרישתה לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לתרופות, בנימוק לפיו המטען נמסר למי שהיה רשאי לקבל אותו בלי שנתקבלה כל תלונה על נזק בעת המסירה, וכן בנימוק לפיו התובעת או מי מטעמה לא העבירו מכתב דרישה מפורט תוך שבועיים אחרי המסירה.

תגובת הנתבעת לא התקבלה עד סגירת הגיליון.