כתבות נבחרות על המרוץ לנשיאות לשכת סוכני הביטוח

צפריר יפעל לביטוח הסעיף האוסר על גביית שכ"ט במקביל לעמלה ולביטול ההנחה על חשבון עמלה

גן ומ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח אורי צפריר, המתמודד בבחירות לנשיאות הלשכה, פרסם את כלל הפעולות האופרטיביות שבכוונתו לבצע עם היבחרו לתפקיד. נמסר כי הוועד המנהל יידרש לאשר את הפעולות. עוד נמסר, כי הפעולות כוללות טיפול במעמד הסוכן בדגש על הגדלת הכנסתו, שינוי מעמד הלשכה והדרכות ופרויקטים מקצועיים עבור הסוכנים.

אורי צפריר מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח

אורי צפריר מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח

צפריר יפעל לאשר מיידית את ביטולן של  שתי תופעות מרכזיות: הנחה על חשבון עמלת הסוכן וביטול של סעיף 19א' האוסר על הסוכן לגבות שכר טרחה מהלקוח בנוסף לתגמול מהיצרן. על פי צפריר, ביטול סעיפים אלו הכרחי לשיפור ההכנסות והעמלות של  הסוכנים.

נושא מעמד הסוכן מקבל אף הוא דגש אצל צפריר. לדבריו, יקדם מול הוועד המנהל תכנית פעולה בשיתוף חברות הביטוח, שתביא לשינויים בעבודת הסוכן, פעילות משרדו וחזרתו למרכז הבמה. מטרת התכנית היא להגיע להסכמות הוגנות, שיעלו את מעמד הסוכן ויועילו ליחסים בין הסוכנים לחברות. בנוסף לכך יפעל צפריר על מנת למתג את הסוכן "כמנטור משפחתי". כלומר, להפוך את הסוכן לגורם מוסמך, אליו מגיעים בני הבית על מנת לקבל ייעוץ בתחומי הסיכונים, הבריאות והפיננסים.

צפריר מתכוון  לאשר תכניות ופרויקטים אשר ייעלו את עבודת הסוכנים ויצעירו את הענף. התכניות יכללו, בין היתר, שילוב  בין טכנולוגית החברות ובתי התכונה לצרכים של הסוכן, הן ברמת תפעול משרד הסוכן והן מבחינת שירותים ופרסומים מול לקוחות, דרך אתרי מידע ומדיות חברתיות. בנוסף לכך, צפריר יפעל להוציא לפועל תכנית להעמקה ודחיפה של המיזם להצערת הענף והלשכה והמשך השילוב הבין דורי.

כמו כן, יפעל לראשונה לשלב סוכנים צעירים העוסקים בפיננסים עם סוכני ביטוח ותיקים, על מנת לגוון ולהגדיל את מקורות הכנסותיהם של שני הצדדים.

עוד יפעל צפריר להפוך את הלשכה לסטטוטורית וזאת על בסיס עבודה ובדיקה משותפת של גורמים משפטיים, פוליטיים וציבוריים ובשיתוף של לובי הלשכה בכנסת. צעד זה נועד לבטל את  הסרת המגבלות החלות על השלכה, ביניהן, מספר החברים בה ומעמדה.

צפריר: "ישנם נושאים רבים על הפרק בהם אני מתכוון לטפל לאחר שאכנס ללשכת נשיא הלשכה. תכנית העבודה שפרסמתי כוללת תהליכים שלוקחים זמן וגם נקודות בהן ניתן לטפל מידית. את אותן נקודות שמפורטות לעיל, אני מתכוון להביא לאישור מידיי בוועד המנהל וזאת על מנת להתחיל תהליך מהר ככל האפשר בנושאים המשפיעים ישירות על הסוכנים ופרנסתם".

קובי צרפתי חובר לליאור רוזנפלד

איש הביטוח קובי צרפתי, מתעתד לחזור לפעילות בלשכת סוכני הביטוח וחובר לליאור רוזנפלד ולכוורת ההנהגה שעמו, לקראת הבחירות שיתקיימו בלשכה בנובמבר. אם רוזנפלד אכן ייבחר לנשיא, ישמש צרפתי כחבר בוועדה המקצועית המייעצת בלשכה, שבכוונת רוזנפלד להקים, וכיועץ אסטרטגי מיוחד בתחום הביטוח הכללי לנשיא וליו"ר הוועדה האלמנטרית.

כמו-כן, הוא יתמודד בבחירות הקרובות על חברות במועצה הארצית של הלשכה.

צרפתי כיהן כיו"ר הוועדה האלמנטרית בלשכה בין השנים 2007-2013. במקביל, כיהן בתקופה זו כחבר בוועד המנהל וכחבר במועצה הארצית של הלשכה.

לדבריו, "לאורך שש שנים כיו"ר הוועדה האלמנטרית בראשות אודי כץ, תרמתי להחזרת הביטוח הכללי לקדמת פעילותם של סוכני הביטוח. הגענו להישגים לא מבוטלים. כיום, על רקע האתגרים המשמעותיים שבפניהם אנו עומדים, ומתוך עמדה מוצקה לפיה אפשר וצריך לעשות את הדברים אחרת, אני מרגיש לנכון לחזור לפעילות ציבורית ולתרום באופן מעשי מול כל הגורמים שעמם פועלת הלשכה בתחום הביטוח הכללי".

רוזנפלד: "קובי הוא מהדמויות המובילות בישראל בביטוח הכללי ובעל ידע ויכולות, שיסייעו ללשכה לקדם את הפעילות האלמנטרית של סוכני הביטוח על רקע התמורות בתחום חשוב זה. נפעל בתאום ובשיתוף פעולה מלאים, באופן תכליתי, ממוקד וענייני".

רוזנפלד ביקש לציין כי בקרוב יציג את יו"ר הוועדה האלמנטרית המיועד.

רוזנפלד: אקים וועדה מייעצת לנשיא

ליאור רוזנפלד, המתמודד בבחירות לנשיאות לשכת סוכני הביטוח, הודיע כי לאחר הבחירות בכוונתו להקים וועדה מייעצת לנשיא בה יהיו חברים נשיאים ובכירים לשעבר בלשכה. לדברי רוזנפלד, הוועדה תכלול את מיטב המוחות  – גם כאלו שלא תמכו בנו בבחירות.

רוזנפלד מסר לפוליסה כי הוועדה תעסוק בסיעור מוחות ביחד עם הנשיא ותדון בסוגיות השעה, כולל הוראות רגולטוריות ובעיקר בגיבוש חזון.

יפת בקשי חובר לרוזנפלד: מיועד להתמנות ליו"ר וועדת סניפים ומחוזות

יפת בקשי חובר לרוזנפלד: מיועד להתמנות ליו"ר וועדת סניפים ומחוזות

יפת בקשי

יפת בקשי, יו"ר מחוז באר שבע והדרום של לשכת סוכני הביטוח בשתי הקדנציות האחרונות, הודיע היום (יום ד') כי לאחר שבחן ונפגש עם כל המועמדים לנשיאות החליט לחבור לליאור רוזנפלד. בקשי היה חבר במספר קדנציות במועצה הארצית, והיה עד מאי 2017 חבר הנהלת לשכת המסחר והתעשייה בדרום, ומכהן משנת 2011 כיו"ר המחוז.

בקשי: "אני מאמין שרוזנפלד והכוורת המשובחת שאתו מביאים עימם חזון חדש, ראייה רחבה ובשורה ללשכה של התחדשות, דיגיטציה ופתרונות לאתגרי המחר, כולם חברים שלי גם המועמדים האחרים, אבל בעת הזאת נדרש כל סוכן לשאול את עצמו מי מסוגל להוביל את הלשכה קדימה? והתשובה שלי היא הנבחרת של רוזנפלד. הוא עצמו בעל יכולות, הישגים מוכחים והצלחות. אני וכל סוכני באר שבע נסייע לו ולהנהגה להיבחר ולהצליח. לא כל יום נתקלים במקבץ של אנשים כאלו שתומכים במועמד ושותפים מלאים להנהגת המחר, מליאור הורנצ׳יק, נאוה ויקלמן, צביקה וינשטיין, עוזי ארגמן ועוד רבים וטובים״

עם בקשי חובר לרוזנפלד גם גבי מלכה שמתמודד על תפקידו של בקשי כיו"ר מחוז באר שבע והדרום.

רוזנפלד: "התרגשות גדולה. כשאתה אומר לשכה בדרום – זה בקשי. הוא האוטוריטה, הוא הכתובת והסוכנים מוקירים אותו מאוד. כאחד שמשמש בשתי קדנציות כיו"ר מחוז מוצלח ומוביל, ביקשתי מבקשי לקחת לניהולו את אחת הוועדות החשובות בלשכה והיא ועדת סניפים ומחוזות שהיא חלון הראווה של הלשכה. בקשי ומלכה זה חיזוק סופר משמעותי, לא יכולתי לבקש יותר. בקשי ומלכה יקבלו ממני גיבוי  מלא, כל אחד בתחומו, להוביל את מחוזות הלשכה ולהעלות אותם לרמה הגבוהה ביותר. הם הדבר הנכון למשימות העומדות בפרץ״.

עוד הביעו תמיכה ברוזנפלד השבוע: זהבה פורת, אורית קורנזון, יונתן לוייב ואלכס גולדשטיין המתמודד לתפקיד יו"ר סניף אשדוד-אשקלון.

יואל זיו הביע את תמיכתו באורי צפריר לנשיאות הלשכה

לדברי זיו, צפריר הוא המועמד היחיד שיכול לקיים משא ומתן  ולרתום את החברות לטובת הסוכנים

"אני תומך באורי צפריר כיוון שבמערכת היחסים שלנו עם חברות הביטוח, עלינו להיות חזקים", כך הודיע יואל זיו יו"ר ועדת ביטוח הסיעוד בלשכת סוכני הביטוח. לדברי זיו, "אורי הוא המועמד היחיד שיכול לקיים משא ומתן  ולרתום את החברות לטובת הסוכנים. בסופו של דבר, אנחנו הסוכנים מחפשים הערכה ואת האפשרות להתפרס בכבוד ואורי הוא המועמד היחיד המסוגל ויכול  להבטיח זאת".

סוכני הביטוח עלי טריף והאיל מועדי תומכים בליאור רוזנפלד

סוכני הביטוח עלי טריף והאיל מועדי תומכים בליאור רוזנפלד לנשיאות הלשכה.לדברי רוזנפלד, הוא  מקדם מהלך להשיב את המגזר הערבי לפעילות ענפה בלשכה, כדי להיות חלק מהביחד שרוזנפלד ושותפיו מדברים עליו.

רוזנפלד: "לסוכני המגזר יש בעיות ייחודיות הדורשות העמקה ופתרונות מעשיים. בשנים האחרונות רבים מהם סובלים מחוסר גיבוי  ואף חוסר יחס מהיצרנים שמתבטא בביטול הנחות, דרך הפסקת אפשרות להפיק תעודת חובה ועד סגירה מוחלטת של מערכות החברה במשרד הסוכן. נקים תחום חדש שיהיה בסמכות הוועדה האלמנטארית. בראש התחום יעמוד עלי טריף ולצדו האיל מועדי המיועד להיות חבר מועצה, ושניהם יובילו את הנושא עם יו"ר הוועדה שיקבע, מטעם המטה בראשותי".

עלי טריף הינו אחיו של מופיק טריף ראש העדה  הדרוזית בישראל  והאיל מועדי הוא חבר מפלגת העבודה ועתיר קשרים בפוליטיקה הישראלית.

טריף: "אנו מכירים את המועמדים וסבורים שרק רוזנפלד יוכל להוביל את הלשכה קדימה. לא אדבר על שאר המתמודדים, אך לרגע לא התלבטתי, חיפשתי אופי וערכים מאוד ברורים. ליאור איש של שלום ונועם הליכות, אמון ויושרה, הישגיו מדברים בעד עצמם".

מועדי: "רוזנפלד הניף את דגל המגזר ב-4 שנים האחרונות בצפון. אני יכול לומר לכם כי סוכני המגזר זכו, ליאור לא השאיר סוכן אחד ללא פתרון. הוא נחוש וקשוב למצוא פתרונות ומהותו היא הנהגה".

הסקר שפירסם ליאור רוזנפלד

רוזנפלד פרסם סקר לפיו הוא מוביל ב-7% על פני צפריר

על פי תוצאות הסקר: רוזנפלד זוכה ל-50% מהמצביעים, צפריר – 43% ומוטי דהרי 7%

המועמד לנשיאות הלשכה ליאור רוזנפלד פרסם היום (יום ג') סקר לפיו הוא מוביל ב-7% על פני אורי צפריר, המתמודד אף הוא לנשיאות הלשכה. על פי הסקר, שבוצע באמצעות מערכת הסקרים של Cellact Communication, רוזנפלד זוכה לתמיכת 50% מהמצביעים, צפריר – 43% ומוטי דהרי – 7%. זאת – מבין חברי הלשכה שהחליטו כבר במי הם יבחרו. על פי הסקר – 53% מבין המשיבים טרם החליטו במי יבחרו בבחירות לתפקיד נשיא הלשכה. הסקר נערך בין התאריכים 28 ליוני  ל-2 ביולי, וכלל 475 משיבים, סוכנות וסוכני ביטוח חברי לשכה.

בסקר נשאלו המשיבים מהם הנושאים המרכזיים שעל הלשכה לטפל בהם באופן מיידי. נמצא כי מעמד הסוכן הוא הנושא הבוער ביותר (36%) ולאחריו – עמלות הסוכן (30%) ויחסי הלשכה מול הרגולציה וחברות הביטוח (17% כל אחד).

בעקבות התוצאות אמר רוזנפלד בכנס פעילים: "התוצאות מעודדות ומבטאות את התמיכה ההולכת ומתעצמת בהנהגה החדשה שתוביל את הלשכה. הנהגה נמרצת, דינמית ואחראית, השקופה לכולם וכוללת סוכני ביטוח שצמחו מהשטח, מכירים לעומק את עבודת הסוכן ומשלבת בין כוחות חדשים לוותיקים. ברור מאליו כי לא ננוח על זרי הדפנה ומתוך עוצמה ונחישות, נמשיך ונביא את בשורת החדשנות שלנו  לכל סוכנת וסוכן, בכל נקודה בארץ".

צפריר התייחס לתוצאות הסקר ואמר: "לפני שבוע נערך סקר על ידי מכון המחקר רפי סמית בקרב 450 סוכנים חברי לשכה, אשר קבע כי אני זוכה ברוב ברור של 54% בקרב חברי הלשכה בעוד  שרוזנפלד יצא הרחק מאחור עם 40%. סקרים כמו ביטוח אינם משחק ילדים. רק סקר מקצועי במכון מוכח ומנוסה יכול לתת אומדן אמיתי לתמיכה בשטח. השאלון הדיגיטלי נערך בחברה העוסקת בשליחת מסרונים ואינה מוכרת כמכון מחקר. בשליחת מסרונים גם מי שאינו סוכן או חבר לשכה יכול להשתתף וברור לכל אדם סביר כי אינו כלי מקצועי ואינו רלוונטי. אני מודה לכל הסוכנות והסוכנים שמביעים בי אמון ותמיכה ומתחייב להמשיך באותה המסירות והנחישות עד הניצחון".

מוטי דהרי בתגובה לסקרים שפרסמו רוזנפלד וצפריר: הזדמנות שווה והוגנת

דהרי: בהתחשב בחשיפה הנמוכה שאני מקבל – 6% זה הישג עצום

וטי דהרי, המתמודד לנשיאות לשכת סוכני הביטוח, מסר לפוליסה בתגובה לסקרים שפרסמו אורי צפריר וליאור רוזנפלד, המתמודדים לנשיאות לשכת סוכני הביטוח: 6% תמיכה מפעילות בת חודש וחצי ובנסיבות האמורות זה הישג עצום, בהתחשב בכך שלא קיבלתי מיקרופון, לא קיבלתי חשיפה על במות ועיתון הלשכה וללא אפשרות התמודדות שווה והוגנת.

מוטי דהרי

"בעוד חבריי המתמודדים לנשיאות הלשכה, צפריר סגן נשיא ומ"מ, ורוזנפלד יו"ר סניף ומחוז חיפה והצפון, נהנו וניצלו חשיפה מקדימה בת שלוש שנים וחצי (עד עתה) לקידום מועמדותם, בכל במה ועיתון, בפייסבוק ובכל מדיה של הלשכה ומחוצה לה.

"חבריי המועמדים ממשיכים ליהנות בניצול  במות ואירועים מתוקף תפקידם ואף לחרוג מאיסורים ומהמוסכם, ליאור בכנס מחוז חיפה והצפון ואורי בכנס מחוז השרון. פניתי ללשכה ובקשתי לאפשר למתמודדים לחשוף עצמם בצורה שוויונית והוגנת בכל פעילות הלשכה ופרסומיה. קראתי לכך שבמפגשים והאירועים יוזמנו המתמודדים להציג את משנתם ולענות על שאלות חברינו הסוכנים. למרות פניותיי נעניתי בשלילה ולאחרונה, כשביקשתי בכנס מחוז ירושלים ששלושת המועמדים יישאו דברים, נשיא הלשכה התנגד. לדבריו, עד שלא יוגשו ויאושרו המועמדים בוועדת הבחירות, (3 חודשים לפני הבחירות) בעיניו עוד אין מתמודדים פורמליים.

"אני קורא לכם, חבריי הסוכנים, תנו לי חשיפה שהלשכה לא מאפשרת לי. הזמינו אותי להגיע לכינוסים ומפגשים לשאת דברים".

צפריר פרסם תוצאות סקר לפיו הוא זוכה לתמיכת מרבית סוכני הביטוח

תוצאות הסקר: צפריר זוכה לתמיכת 54% מהנשאלים, רוזנפלד – 40% ומוטי דהרי -6%. הסקר נערך על ידי מכון הסקרים של רפי סמית בהשתתפות 450 סוכנים מכל הארץ

אורי צפריר, המועמד לנשיאות לשכת סוכני הביטוח, פרסם תוצאות סקר לפיו הוא זוכה לתמיכת 54% מסוכני הביטוח ומוביל ב-14% על פני ליאור רוזנפלד. על פי הסקר, שנערך על ידי מכון הסקרים של רפי סמית, בהשתתפות 450 סוכנים מכל הארץ, זכה צפריר ל-54%, רוזנפלד ל-40% ומוטי דהרי ל-6%.

צפריר מסר לפוליסה כי הוא מודאג ממגמה שהוא מזהה לפיה ציבור סוכני הביטוח אינו מביע עניין במירוץ לנשיאות הלשכה, ואינו תומך באף מועמד – למרות סוגיות הרות הגודל שעומדות בפני הסוכנים.

ליאור רוזנפלד בתגובה לתוצאות הסקר: "כחמישה חודשים לפני הבחירות לפי אותו סקר אין כלל מתלבטים, נמנעים, כאלו שסירבו לענות או כל נתון אחר שיש בו כדי לשדר אמינות נדרשת. משכך, אינני מוצא טעם להרחיב את התייחסותי למספרים שהוצגו ובהחלט להרגיש מאוד מעודד מהתמיכה העצומה שאנו זוכים לה בשטח, שאין לי ספק שתתורגם ביום הבחירות וב-23.11 נקום לבוקר חדש ושמח".

אורי צפריר מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח

אורי צפריר מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח