ברקת: שלוש חברות ביטוח חדשות נמצאות בדרך לקראת קבלת רישיון

ברקת: שלוש חברות ביטוח חדשות נמצאות בדרך לקראת קבלת רישיון

נכון להיות קיימות מספר יוזמות להקמת חברות ביטוח חדשות, בהן סוכנות ביטוח הנסיעות פספורטכארד וחברת הסוכנים שמוקמת ביוזמת היזם יעקב אלפסי. ברקת לעמיתיו הרגולטורים: תהיו קצת פחות רגולטורים, וקצת יותר מאפשרים. צריך קודם לייצר עסקים ואח"כ לעשות להם רגולציה

"השבוע כנראה נאשר חברה ביטוח חדשה, ויש עוד שתיים בדרך" – כך אמר אתמול המפקח על הביטוח ד"ר משה ברקת, בכנס השקה של קהילת Finnovation – הקהילה הרשמית של תחומי ה-Fintech וה-Insurtech בישראל.

דבריו של ברקת גרמו לתכונה רבה בענף. קיימות בשוק מספר יוזמות להקמת חברות ביטוח חדשות.

קבוצת פספורטכארד ודיוידשילד, שבבעלות אלון קצף וענקית הביטוח הגלובלית Whitemountains, פועלת בתחום ביטוח הנסיעות לחו"ל ונמצאת בשלבים מתקדמים לקראת הקמת חברת ביטוח. בפספורטכארד סירבו להתייחס לדברים בשלב זה.

חברה אחרת שגם נמצאת בשלבים מתקדמים לקבלת רישיון היא חברת הסוכנים המוקמת ביוזמתו של יעקב אלפסי, שנחשפה בפוליסה לפני כשנה. החברה, כך נודע לפוליסה, תישא את השם אלומה חברה לביטוח. את הקמת החברה מלווים משרד עורכי הדין ליפא מאיר ומשרד רוה"ח EY. אלפסי הוא יזם ותיק בענף והבעלים ומייסד של מנוע השוואת המחירים באפי.

כמו כן, בעבר פורסם כי גיל יניב, לשעבר משנה למנכ"ל מגדל, פעל גם הוא להקמת חברת ביטוח דיגיטלית בתחום החיים והבריאות.

ב-2018 הוקמו שתי חברות ביטוח חדשות – ליברה בראשות אתי אלישקוב ו-Wesure בראשות אמיל וינשל.

פחות רגולטורים, יותר מאפשרים

בכנס שנערך השתתפו גורמים רבים מהענף וגם רגולטורים, כולל הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, משרד הכלכלה והתעשייה, רשות ניירות ערך ועוד. ברקת פנה לעמיתיו הרגולטורים – "תהיו קצת פחות רגולטורים, וקצת יותר מאפשרים. צריך קודם לייצר עסקים ואח"כ לעשות להם רגולציה". לדבריו, אפשר להקים חברות חדשות בלי לסכן את המבוטחים.

עוד הוסיף ברקת כי לצד ה-Insurtech וה-Fintech, ברשות מבקשים ליזום גם את ה-Regtech – טכנולוגיית רגולציה – כגון אפליקציות לשירות לאזרח, וטכנולוגיות שישפרו את ההגנה על האזרחים: "יש לנו יזמים נהדרים ואנחנו רואים בהם שותפים".