הטבות למעסיקים: השר אקוניס ומנכ"ל ביטוח לאומי סיכמו על דחיית תשלומים והקפאת אכיפה ועיקולים

הטבות למעסיקים: השר אקוניס ומנכ"ל ביטוח לאומי סיכמו על דחיית תשלומים והקפאת אכיפה ועיקולים

הסיכום התקבל בשל משבר הקורונה, ומצטרף להקלות שניתנו לשכירים שפוטרו או יצאו לחל"ת, השר אקוניס: בקשת העצמאים והמעסיקים נפלה על אוזניים קשובות והביאה אותנו להחלטה על שורת ההקלות

במסגרת הטבות למעסיקים ולעצמאים בשל משבר הקורונה, סיכמו שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס ומנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר על דחיית תשלומים והקפאת פעולות האכיפה והעיקולים, כך נמסר היום (ב').

זאת, בנוסף להקלות שניתנו לשכירים שפוטרו או שיצאו לחופשה ללא תשלום (חל״ת). בין ההטבות: דחייה של תשלומי ביטוח לאומי וביטוח בריאות של חודש אפריל; פריסת התשלום הדחוי של חודש אפריל; הקפאה מוחלטת של פעולות האכיפה, כולל אי הטלת עיקולים חדשים ודחיית הטיפול בעיקולים קיימים.

עוד נמסר בהודעה שפרסם הביטוח הלאומי, כי הטבות משמעותיות אלו לטובת המעסיקים והעצמאים מצטרפות לפעולות רבות שביצע עבור השכירים והפרילנסרים שפוטרו או יצאו לחל״ת וביניהם: מרצים, מורים, מדריכים, מורי דרך ועוד. סיכום זה הגיע מתוך הבנה, כי דחיית תשלומים למעסיקים בשבועיים לא תועיל להם אלא רק תדחה את התשלום מיד לאחר חג הפסח שכרוך בהוצאות משמעותיות ביחס לימים כתיקונם.

שר העבודה והרווחה, אופיר אקוניס: ״בימים האחרונים אני בקשר רציף עם כל הגורמים והארגונים המייצגים סקטורים שונים שנפגעו ממשבר הקורונה. למשרד העבודה והרווחה יש תפקיד משמעותי בניסיון להקל ככל הניתן על השכירים והמעסיקים במשק. בקשת העצמאים והמעסיקים נפלה על אוזניים קשובות והביאה אותנו להחלטה על שורת ההקלות״.

מנכ״ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר: ״הביטוח הלאומי קשוב לקשיים ומזדהה עם המצוקות איתם מתמודדים בימים אלה המעסיקים והעצמאים ובכוונתי לבחון כל דרך לסייע ולהקל עליהם בתקופה זו. הביטוח הלאומי ימשיך להיות עם ׳יד על הדופק׳ כדי לנסות ולתת לעצמאים זכויות נוספות מעבר לאלה הקיימות כיום״