וובי פועלת "להפחית את השימוש המסחרי במאגרי החברה": דורשת מספר נייד לפני מתן הצעה לביטוח

וובי פועלת "להפחית את השימוש המסחרי במאגרי החברה": דורשת מספר נייד לפני מתן הצעה לביטוח

לא רק מנוע להשוואת מחירים. סוכנות הביטוח הדיגיטלית החלה להילחם בשימוש הרווח של מבוטחים, סוכנים ואנשי החברות במנוע ההשוואה של וובי לצורך בדיקת מחירים בלבד. בוובי אישרו את המידע ומסרו לפוליסה: המהלך נועד, בין היתר, לחזק את זיהוי הלקוח

ערן אורן, מנכ"ל וובי

האם WOBI (וובי), מבקשת לחזק את מאמצי השיווק של החברה על ידי פנייה ישירה ללקוחות ואיך זה קשור להשקת מנוע להשוואת מחירי הלוואות שהשיקה בתחילת השנה?

וובי, בראשות המנכ"ל ערן אורן, הוסיפה בימים אלו קריטריון חובה נוסף לקבלת הצעה על ביטוחי הרכב והוא מילוי מספר הטלפון הנייד של מבקש הבדיקה. הדרישה של הסוכנות לקבלת מספר הטלפון הנייד של מבקשי הביטוח (ואף וידוא נכונותו של המספר) עוררה השערות בענף בשבוע שעבר על כך שבוובי החליטו לנקוט בשיטת שיווק אגרסיבית יותר. קרי, מעתה תפנה החברה ישירות אל המתעניינים בשירותי הסוכנות בנוגע לביטוחי הרכב ותציע להם את שאר מנועי ההשוואה שלה. המהלך מגיע על רקע השימוש הרווח של מבוטחים, סוכנים ואנשי החברות במנוע ההשוואה של וובי לצורך בדיקת מחירים בלבד, ללא סיום תהליך רכישה מול החברה.

לא ברור עדיין כיצד שינוי הקריטריונים לקבלת הצעת ביטוח תשפיע על קהל הלקוחות של וובי, במיוחד בשנים האחרונות בהן לקוחות הפכו קנאים לפרטיותם ולהגנה על הנתונים האישיים שלהם. כך או כך, מוובי נמסר לפוליסה: "אכן, וובי הוסיפה שדה מספר טלפון בפניות אליה, כמקובל במקומות רבים, כדי לחזק את זיהוי הלקוח, להפחית מגמה של שימוש מסחרי במאגרי החברה וגם כחלק ממהלכי המכירה של החברה. ניתן לראות כי מתחילת יישום הקריטריון החדש, ההשפעה על המשתמשים היא מינורית״.

 

הלוואות ממגזרים שונים

במקביל לכך, וובי ממשיכה לקדם את תחום ההלוואות שהשיקה בסוף 2017. נכון להיום, פלטפורמות ההשוואה כוללת את החברות: ישראכרט, מיטב דשהלוואות, בנק ירושלים ובלנדר.

החידוש שהציעה הוא שילוב של בדיקת הלוואה בין חברות מובילות בתחום האשראי החוץ בנקאי. ארבעת החברות שנבחרו הן ממגזרים שונים – חברת כרטיסי אשראי, בית השקעות, בנק וחברת P2P (הלוואות חברתיות שנעשות ממלווה לנושה ללא תרומה של הון ממוסד).