הראל, מגדל, כלל ופספורטכארד חכרו מטוס להחזרת הישראלים הלכודים ב"ספינת הקורונה"

הראל, מגדל, כלל ופספורטכארד חכרו מטוס להחזרת הישראלים הלכודים ב"ספינת הקורונה"

המטוס ממתין בטורקיה להנחיות הגורמים הממונים בממשלת ישראל. על פי הערכות, המטוס ייצא רק ביום ג' ליפן

חברות הביטוח הראל, מגדל וכלל ביטוח יחד עם פספורטכארד חכרו מטוס על מנת להשיב ארצה את הישראלים שנמצאים בבידוד בספינת "דיימונד פרינסס" העוגנת אל מול חופי יפן. המטוס נמצא בטורקיה, ערוך מבצעית וממתין למשימה. המטוס יצא לדרכו לאחר אישור כלל הגורמים הממונים בממשלת ישראל. אל המטוס יעלו כלל הישראלים שלא אובחנו כנשאי נגיף הקורונה ובהתאם להנחיית משרד החוץ ומשרד הבריאות. על פי ההערכות, המטוס צפוי לצאת ליפן כבר ביום שלישי הקרוב. על הטיסה צפויים לעלות גם שלושה מטיילים שאינם מבוטחים בביטוח נסיעות לחו"ל, אך חברות הביטוח נאותו לממן את השבתם ארצה.

מוקדם יותר פורסם בפוליסה כי הנוסעים שנמצאים בספינה מבוטחים על ידי הראל, כלל ביטוח, מגדל ופספורטכארד. צמד הישראלים שאובחנו כחולים היום – מבוטחים בהראל.

יואל אמיר, מנכ"ל פספורטכארד:"החל מקבלת ההודעה, אנחנו פועלים בכל הכלים העומדים ברשותנו על מנת לסייע ככל האפשר ולהשיב ארצה את הישראלים, נוסעי ספינת התענוגות היפנית הנמצאים תחת הסגר. החברה פעלה בימים החולפים בשיתוף משרד החוץ ומשרד הבריאות על מנת להשיב ארצה את נוסעי הספינה. נוציא את המטוס לדרכו במהירות האפשרית, בהתאם להנחיות הגורמים הממונים ובשאיפה שהנוסעים יבלו כבר את השבת הקרובה בישראל".