מנכ"ל שירביט גיל ספיר פורש

מנכ"ל שירביט גיל ספיר פורש

לאחר 9 שנים בחברה, מתוכן 7 כמנכ"ל – הודיע ספיר לדירקטוריון על רצונו לפרוש

גיל ספיר

גיל ספיר, מנכ"ל חברת הביטוח שירביט, פורש מהחברה. בשלב זה לא ברור מי יחליף את ספיר בתפקיד. ספיר הודיע לדירקטוריון החברה על רצונו לפרוש מתפקידו. ספיר, שנחשב לאחד המנהלים הוותיקים והמוערכים בענף הביטוח, עובד בשירביט כ-9 שנים, מתוכן כיהן ב-7 השנים האחרונות בתפקיד המנכ"ל.

טרם כניסתו לשירביט שימש ספיר במשך 15 שנים בתפקידי ניהול מגוונים בתחומי החיסכון ארוך הטווח, הביטוח הפנסיוני והביטוח הכללי בקבוצות מגדל והפניקס.

בתקופת כהונתו הוביל ספיר תהליכי שינוי עמוקים בחברה, לרבות שינוי המבנה הארגוני והניהולי, התייעלות, קידום ושיפור ההון האנושי והשבחת ופיתוח המשאבים הטכנולוגיים. בעקבות זאת הושג שיפור ניכר בביצועי החברה, ובכלל זה הגדלת היקף המכירות, שיפור משמעותי ברווחיות החיתומית שהגיעה לשיא בשנת 2018, כמו גם שיפור דרמטי בשירות: שירביט עלתה בשנים האחרונות למקומות הראשונים במדדי השירות של רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון. בתוך כך נחתם הסכם קיבוצי עם העובדים, שהושג מתוך הבנה ושיח מכבדים.

ספיר מסר: "החלטתי לפרוש מתוך תחושות סיפוק ומיצוי לאחר תקופה משמעותית ואינטנסיבית, בשנת שיא לפעילות החברה הן בהיקף המכירות והן ברווחיות. הובלנו את שירביט לקדמת העשייה הביטוחית בענף. אני גאה לראות כיצד השינויים והשיפורים המשמעותיים שערכנו בכל רבדי החברה ופעולותיה, הביאו להישגים הן בתוצאות העסקיות והן בשירות לסוכנים וללקוחות, שנחשב כיום לשירות מוביל במדדי השירות של רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון במשרד האוצר. אני מבקש להודות ליו"ר החברה והבעלים, יגאל רב נוף, על האמון שנתן בי ועל השותפות לדרך ולעשייה. כמו כן אני מבקש להודות לדירקטוריון החברה ולהנהלה על שיתוף הפעולה רב השנים, ולעובדי החברה החרוצים והנאמנים על תרומתם להצלחת החברה".

בשירביט אישרו את ההודעה כי ספיר ביקש לסיים את תפקידו בחברה. מהחברה נמסר: "שירביט מודה לספיר על תרומתו ומסירותו יוצאות הדופן להצלחת החברה בשנים שנוהלה על ידו, ומבקשים לאחל לו הצלחה בהמשך דרכו המקצועית".

לבקשת הדירקטוריון, יישאר ספיר בתפקידו עד לסוף מרץ 2019.