בענף מצמצמים בכוח אדם: הראל מוציאה 15% מהעובדים לחל"ת, כלל ביטוח שחררה 700 עובדים

בענף מצמצמים בכוח אדם: הראל מוציאה 15% מהעובדים לחל"ת, כלל ביטוח שחררה 700 עובדים

על פי הערכות בשוק מדובר בכ-600 עובדים בהראל, העובדים שישוחררו יקבלו הטבה של 5,000 שקל והזכויות הסוציאליות שלהם יישמרו, בכלל ביטוח יצאו נכון לעכשיו כ-700 עובדים לחל“ת, מנורה מבטחים - 300 עובדים בחל"ת

ההנחיות החדשות של משרד הבריאות והממשלה בשבוע האחרון וכן הרחבת ההגבלות לקראת סוף השבוע ממשיכות לצמצם את כוח העבודה במשק. בהראל הודיעה ההנהלה ביום ה', כי 15% מהעובדים ייצאו לחופשה ללא תשלום לתקופה של לפחות 30 יום. מדובר על פי הערכות בשוק ביותר מ-600 עובדים.   

כהטבה לעובדים המשוחררים החליטה החברה להמשיך את הכיסויים הביטוחיים וההפרשות הסוציאליות של העובדים. בנוסף, לכל עובד שייצא לחל״ת יוענקו 5,000 שקל.

בכלל ביטוח יצאו נכון לעכשיו כ-700 עובדים לחל"ת. מהחברה נמסר "כ-20% מהעובדים יצאו לחל"ת. במקביל, שאר העובדים עובדים לסירוגין מהבית ונדרשים לקחת גם מספר ימי חופשה".

במנורה מבטחים מסרו לפוליסה כי עד כה שחררו כ-300 עובדים לחל"ת (פחות מ-10% מהעובדים).

בהפניקס לא ציינו את המספר המדויק של עובדים שיצאו לחל"ת ומסרו כי "החברה נערכה מבעוד מועד לשינוי באופי העבודה בצל משבר הקורונה וכבר מתחילת השבוע נעשה פיזור מקצועי ויעיל בין העובדים. עובדי החברה מתפזרים בין עבודה מהבית, עבודה במחלקות החברה השונות וכן חלקם יצאו לחופשות וחל"ת".

ממגדל נמסרי כי החברה נערכת מדי יום בהתאם להתפתחויות ולהנחיות ומאפשרת יציאה לחל"ת וניצול ימי חופשה. עם זאת, ההנהלה מנסה לשמור על יציבות תעסוקתית של עובדיה ככל הניתן ובשלב הזה לא הוחלט על מספר מינימלי של עובדים שיש להוציא לחל"ת.

כמות העובדים בענף הביטוח

כמות העובדים בחברות הגדולות של ענף הביטוח מוערכת בכ-23.2 אלף. הדוחות השנתיים ל-2019 יפורסמו בשבוע הקרוב ויחשפו תמונה מדויקת יותר של תמונת ההון האנושי בענף.

כמות העובדים לבטח גדלה משמעותית בענף בשנת 2019 בעקבות הגידול בפעילות חברות הביטוח. אך גם אם לא, אם כל חברות הביטוח ינקטו במדיניות של צמצום כוח האדם בשיעור של 15%, לפחות 3,400 מעובדי חברות הביטוח ישוחררו לחל"ת בחודש הקרוב.

*נלקח מהדוחות השנתיים ל-2018 של חברות הביטוח