נעמה חשמונאי נבחרה לנשיאת אגודת האקטוארים לקדנציה שלישית ברציפות

נעמה חשמונאי נבחרה לנשיאת אגודת האקטוארים לקדנציה שלישית ברציפות

בנוסף נבחרו כחברי הוועד המנהל האקטוארים יעקב מאוזר מכלל ביטוח, דניאל ישראלי מאיילון, עמיעד בן מאיר ממבטח המשנה סקור והיועצת העצמאית דפנה קאופמן

בבחירות שהתקיימו היום באולם איסט בתל אביב נבחרה נעמה חשמונאי, האקטוארית הממונה בביטוח כללי בחברת מנורה מבטחים, לנשיאת האגודה בשנתיים הקרובות. בכך תמשיך חשמונאי ותכהן בתפקיד לקדנציה שלישית ברציפות. בנוסף אליה נבחרו כחברי הוועד המנהל של האגודה האקטוארים: יעקב מאוזר מכלל ביטוח, דניאל ישראלי מאיילון, עמיעד בן מאיר ממבטח המשנה סקור והיועצת העצמאית דפנה קאופמן, שכיהנה כחברת ועד גם בקדנציה האחרונה. עוד אישרו האקטוארים פה אחד את המשך כהונתם של יושבי הראש והחברים בוועדות ההכשרה המקצועית, האתיקה והביקורת באגודה.
הבחירות התקיימו במסגרת מפגש אשר כלל גם אסיפה כללית, שאישרה את דוחותיה הכספיים של האגודה ל-2018, וכנס מקצועי. באירוע השתתפו כ-200 אקטואריות ואקטוארים, בכירים בענף הביטוח ונציגי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.
המפגש נפתח על ידי חשמונאי, בסקירה מקיפה של פעילות האגודה ופרויקטים מרכזיים שהובילה מתחילת 2019, בהם: תנאי הכשירות של האקטוארים הממונים על פי תחומי הפעילות השונים בחברות הביטוח ובגופי הפנסיה, קידום לימודי האקטואריה והכשרת עתודה של אקטוארים לחיזוק מעמד המקצוע, יצירת תשתית מקצועית לפעילות תקשורתית ושיווקית של האגודה, הקמת ועדה לקשרי חוץ בראשות האקטואר עמנואל ברזק והשתתפות בכנס השנתי של ארגון האקטוארים הבינלאומי (IAA) בוושינגטון ארה"ב, כולל פגישות להפריה הדדית ולדיונים מעמיקים בנושאי ליבה עם נציגים מ-11 אגודות אקטואריות שונות.
ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, אמר כי "בשנים האחרונות מעריכים יותר ויותר את האקטוארים. ההוראות האחרונות אף חיזקו את מעמד האקטוארים ואת חשיבותם. אם זה בעניין הסולבנסי, אם זה בעניין ניוד הקצבאות, ריבית ההיוון מול ביטוח לאומי ומכלול רחב של נושאים מהותיים נוספים. ההשפעה של האקטוארים רק מתעצמת".
שחר רון, יו"ר ועדת השיווק של האגודה, חיזק את דבריו של רוטקופף וציין: "האקטוארים נושאים בידע, בתובנות ובניסיון שלא יסולאו בפז – ויש בהם פוטנציאל לתרומה אדירה בהעצמת מעמד האקטוארים בישראל מול הציבור כולו, מול מעצבי דעת קהל ומול מקבלי ההחלטות. אנחנו מחזיקים ב'חוכמת המונים' באקטואריה, תחום המהווה את לבה הפועם של תעשיית הביטוח והפיננסים, ומשפיע למעשה על כל המבוטחים בישראל".
החלק המקצועי של הכנס כלל את ההרצאות הבאות: רו"ח אילנית אדסמן מפירמת KMPG בנושא התפתחויות ב-Insurtech מהארץ ומהעולם, ד"ר רום אביב בנושא אג"ח קטסטרופה והון אלטרנטיבי – בין ביטוח משנה להשקעה, האקטואר עמנואל ברזק מחברת EY בנושא התקינה הבינלאומית IFRS17 והרצאת אורחת מחו"ל, Starczewska Joanna, מחברת ה-IT SAS, בנושא אתגרי יישום התקינה הבינלאומית האמורה.