עופר ברנדט ייצג את ישראל בכנס השנתי של ארגון האקטוארים הבין-לאומי בוושינגטון

עופר ברנדט ייצג את ישראל בכנס השנתי של ארגון האקטוארים הבין-לאומי בוושינגטון

ברנדט, יו"ר ועדת ההכשרה של אגודת האקטוארים בישראל: הכנסים הבין-לאומיים תורמים ליצירת שיתופי פעולה, דיונים מעמיקים בנושאי ליבה והפריה הדדית בין אקטוארים בעלי המעמד המקצועי הגבוה ביותר בעולם, שעמם נמנים חברי האגודה שלנו

הכנס השנתי של ארגון האקטוארים הבין-לאומי, ה-IAA, התקיים בשבוע שעבר בוושינגטון ארה"ב. בכנס השתתפו ארגוני אקטוארים החברים בארגון הגג מ-74 מדינות, כולל אגודת האקטוארים בישראל, שאותה ייצג האקטואר עופר ברנדט, יו"ר ועדת ההכשרה המקצועית באגודה ולשעבר נשיאה.

ברנדט נפגש במהלך ימי הכנס עם שורה ארוכה של אקטוארים מרחבי העולם ולדבריו, "למרות השונות ברגולציה ובמאפייני השווקים, קיימת תמימות דעים ביחס להתעצמות האתגרים האקטואריים שעמם מתמודדים אנשי המקצוע. קיימת הסכמה במיוחד על פיתוח ושכלול מודלים מתקדמים המבוססים על דיסציפלינות ממגוון עולמות תוכן".

עוד אמר ברנדט, כי "הכנסים הבין-לאומיים תורמים ליצירת שיתופי פעולה, דיונים מעמיקים בנושאי ליבה והפריה הדדית בין אקטוארים בעלי המעמד המקצועי הגבוה ביותר בעולם, שעמם נמנים חברי האגודה שלנו"

אגודת האקטוארים בישראל מקיימת שיתופי פעולה נרחבים עם ארגונים מקצועיים מקבילים, לרבות הכרה הדדית מאז שנת 2014 עם אגודת האקטוארים הבריטית (Institute and Faculty of Actuaries), שהיא מהמובילות בעולם.

בשנה האחרונה הוסיפה האגודה וקידמה שיתופי פעולה בין-לאומיים עם אגודת האקטוארים האמריקאית בתחום הביטוח הכללי (CAS) ועם אגודת האקטוארים הקפריסאית. נציגי האגודות מחו"ל השתתפו באופן פעיל בכנס אגודת האקטוארים בישראל שהתקיים בדצמבר 2018, כאשר לאחרונה השתתפו נציגי האגודה עמנואל ברזק והלל דמלין בכנס השנתי של אגודת האקטוארים הקפריסאית.

נעמה חשמונאי, נשיאת אגודת האקטוארים בישראל, אמרה כי "במשך שנים שוקדת ומקפידה האגודה לשמור על רמות ההכשרה, המקצועיות והאתיקה הגבוהות ביותר. במסגרת זו פועלת האגודה במספר מישורים, ביניהם חיזוק הקשרים עם אגודות המשתייכות לארגון האקטוארים הבין-לאומי, שבו היא חברה באופן מלא ואף נמנית על מייסדיו".