פאנל נזקי הצנרת הציף את קשיי הסוכנים בתחום נזקי המים

פאנל נזקי הצנרת הציף את קשיי הסוכנים בתחום נזקי המים

הפאנל כלל נציגים מרשות שוק ההון, מנורה מבטחים, הראל, נץ ומאסטר. נציגי החברות תיארו את הצלחת הרפורמה בתחום נזקי המים. הסוכנים בקהל: השירות ממשיך להיות גרוע

משמאל לימין: יוסי סודרי, אלעד אלקובי, זיו קדרי, חיים עידו ואפרת פוזן. מנחה הפאנל – ישראל גרטי. צילום: לשכת סוכני הביטוח

יותר משנה לאחר הרפורמה בתחום נזקי המים, סוכני הביטוח חווים קשיים לא פשוטים בכל מה שקשור לתחום. פאנל שנערך במסגרת כנס אלמנטר 2018, בהשתתפות בכירים בחברות הביטוח וחברות השרברבים, נועד לדון בנושא, אולם ההתרחשות האמיתית הייתה בקהל הסוכנים, שהציפו סיפורים אישיים של מבוטחים והקשיים אותם הם חווים.

בפאנל השתתפו אלעד אלקובי – ממונה תחום רכוש ברשות שוק ההון, יוסי סודרי – מנהל תחום אלמנטר-פרט במנורה מבטחים, עו"ד זיו קדרי –  מנהל תביעות רכוש בהראל, חיים עידו – מנכ"ל חברת ניהול השרברבים נץ ואפרת פוזן, מנהלת תחום ביטוח במאסטר מקבוצת מילגם. הפאנל נערך בהנחיית ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח כללי בלשכת סוכני הביטוח.

אלקובי תיאר את הרפורמה כהצלחה מבחינת הרשות ואמר: "אנחנו רואים את מעורבות חברות הביטוח לצד הגברת התחרות על השירות, ומבחינים בהפחתה משמעותית בפניות ציבור. דרשנו שקיפות למבוטחים, כך שאחרי הטיפול המבוטח יקבל דוח מסכם. אנחנו צופים בכניסת טכנולוגיות חדשות לתחום, שמעידה על הצלחה, אך אני סבור שעדיין מוקדם לטפוח על השכם, ויש עוד עבודה לדאוג שהמבוטח יקבל שירות מצוין".

סודרי התייחס אף הוא להצלחת הרפורמה ואמר: "לדעתי המצב השתפר מאוד. בעברי הייתי סוכן, ואני יודע עם מה הסוכנים מתמודדים היום. האחריות לטיפול בתביעות היא שלנו. תעבירו את האחריות אלינו ותתעסקו בעיקר במכירות".

קדרי אף הוא ציין לחיוב את הרפורמה והדגיש כי הראל הינה החברה שמבטיחה לסוכן ולמבוטח את חופש הבחירה הגדול ביותר, כאשר היא מאפשרת לו לבחור בין שתי חברות שרברבים.

עידו: "אנחנו פועלים מול שלוש חברות ביטוח, שהדבר העיקרי שמעניין אותן הוא השירות למבוטח, ועל פי זה אנחנו נמדדים".

פוזן: "כיום אנחנו רואים שחברת הביטוח מעורבת בכל תביעה. מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט. אבל אני יכולה לומר שלא נחסך אף משאב כדי שהמבוטח יקבל מה שמגיע לו".

כאמור, הדיון עורר סערה גדולה בקרב סוכנים, שטענו שהבעיות לא נפתרו והשירות ממשיך להיות גרוע. בנוסף היו קריאות לבטל את הסעיף ולהוציאו מתוך הפוליסה. סוכנים אחרים השמיעו קריאות וטענו שמנהלי חברות הביטוח ומנהלי חברות הניהול לא מחוברים לשטח.

אלקובי התייחס לתלונות הסוכנים ואמר: "תנו לתחרות לעבוד. תתלוננו על החברות הלא טובות, תעבדו עם הטובות – ואנו מאמינים שזה הדרך לפתור את הבעיה".