פמי פרימיום מפעילה יותר מ-800 רופאים וכ-200 מוקדנים לאספקת שירותי רפואה מרחוק

פמי פרימיום מפעילה יותר מ-800 רופאים וכ-200 מוקדנים לאספקת שירותי רפואה מרחוק

השירות ניתן למשרד הבריאות, בתי חולים, קופות החולים וחברות הביטוח. אטל מולכו פיליבה, המשנה למנכ"ל פמי פרימיום, מציינת כי המערכת המשוכללת מאפשרת לקיים כ-80% מהאינטראקציות בין מטופל לרופא באמצעות כלי הרפואה שפיתחה חברת אומנו

בסוף השבוע עדכנה רשות שוק ההון כי היא פועלת מול חברות הביטוח וספקי שירותים כדי לבחון הגברת מתן שירותים של ייעוץ רפואי דיגיטלי על ידי רופאים מומחים 24/7 ובשעות בהן לא ניתנים שירותים על ידי קופות החולים. ברשות הכירו בכך שהדבר עשוי לסייע מאוד לקשישים, אזרחים בבידוד ולכלל הציבור. המפקח על הביטוח אף ביטל את תקופת האכשרה ואפשר לסוכני הביטוח למכור את כתב שירות און ליין לכל המבוטחים בחברות הביטוח.

אטל מולכו פיליבה, המשנה למנכ"ל פמי פרימיום, שהקימה את התשתית הלאומית לרפואה מרחוק עבור משרד הבריאות, בתי חולים, קופות חולים, חברות ביטוח וארגונים ומעסיקים גדולים, מציינת כי המערכת המשוכללת שהקימה פמי מאפשרת לקיים כ-80% מהאינטראקציות בין מטופל לרופא באמצעות כלי הרפואה מרחוק שפיתחה החברה והחברה הבת הטכנולוגית של פמיאומנו. החברה מפעילה כעת יותר מ-800 רופאים מומחים במקצועות הרפואה השונים,  רבים מהם ראשי מחלקות וסגניהם וכ-200 מוקדנים, כדי לספק את שירותי הרפואה מרחוק (טלמדיסין) 24/7.

חברות ביטוח כמו כלל ביטוח, מנורה מבטחים וחברות נוספות הטמיעו בימים האחרונים והרחיבו את השירות הייחודי לרפואה און ליין באמצעות שירותי הטלמדיסין שמפעילה פמי פרימיום ובכך הן מאפשרות לסוכני הביטוח לתרום להגנה על בריאותם של הלקוחות, לחסוך מהם את הצורך לצאת מהבידוד בכלל ולהימנע מריכוזי חולים בפרט.

מפמי פרימיום נמסר, כי היא החברה היחידה בארץ (ואחת היחידות בעולם),  שפועלות בתחום גם בימים מאתגרים אלו ומעניקה שירות כולל ללקוחות הקצה, ייעוץ מקוון ממיטב הרופאים באופן מקוון, בווידיאו צ'ט ובטלפון,  כאשר הרופא בוחן את התיק הרפואי של המבוטח, מעביר לו המלצות להמשך טיפול לפי הצורך ומשגר לבתי המרקחת שלו מרשמים דיגיטליים לתרופות. כמובן שבהתאם לצורך, רופאי פמי פרימיום שולחים למטופל הפנייה למיון או למוקד רפואה דחופה.

עוד מציינים בחברה, כי במסגרת מחויבותה לרשויות הבריאות בישראל, מפעילה פמי פרימיום 24/7 מוקד רפואי לחולי קורונה המאושפזים במלונות השונים, כולל מעקב יומי אחר החולים ותמיכה, כמו גם מוקד רפואי למבודדים הנמצאים בבתיהם.

ולא רק בסוגיית הקורונה. מולכו פיליבה מדגישה, כי מעבר למענה 24/7 בנושא המגיפה, ממשיכה החברה להעניק גם בימים אלו שירותי מוקד רפואי למבוטחי חברות הביטוח שרכשו כיסוי של רפואה וירטואלית – "הדרך היחידה והבטוחה ביותר היום לקבל שירות רפואי של משפחה וילדים ורפואת מומחים כגון המטולוגיה, קרדיו והתמחויות אחרות, מוקד לרפואת משפחה ילדים ותחומים נוספים לקופת חולים ומוקד רפואי למעסיקים וארגונים גדולים שרכשו את השירות עבור העובדים והחברים באותם ארגונים".

בפמי פרימיום מציינים כי היערכות מבעוד מועד של החברה לעבודה מרחוק, מאפשרת לה להעניק את מלוא השירותים, וכאמור בהיקף מוגבר מאוד, גם כאשר 80% מהעובדים פועלים בכלל מבתיהם.