רוכשים בירידות: משפחת סטפק רוכשת מניות של מיטב דש ופנינסולה בשווי של כ-300 אלף שקל

רוכשים בירידות: משפחת סטפק רוכשת מניות של מיטב דש ופנינסולה בשווי של כ-300 אלף שקל

פעילות המכירה והקנייה של מניות בקרב בעלי עניין מעוררת סקרנות רבה בשוק ההון, הרכישה של משפחת סטפק נעשתה דרך מאיה אחזקות, שרוכשת לראשונה את מניות פנינסולה

מייסד ובעל השליטה המשותף במיטב דש צבי סטפק רוכש בימים אלה מניות של בית ההשקעות ושל חברת פנינסולה בשווי כולל של כמעט 300 אלף שקל. שתי החברות דיווחו על רכישת מניות על ידי מאיה אחזקות אתמול (ג') בבורסה. מאיה אחזקות שייכת למשפחת סטפק ואבנר סטפק (בנו של צבי) הוא בעל השליטה בה.   

פעילות המכירה והקנייה של מניות בקרב בעלי עניין מעוררת סקרנות רבה בשוק ההון. זאת מתוך ההכרה כי בעלי החברה מודעים היטב לתהליכים הנעשים בהטוב יותר מהמשקיע הממוצע. קנייה של מניות על ידי בעל עניין עשויה להצביע על כך שבעת הנוכחית מניות החברה מהוות הזדמנות להגדיל אחזקותיהם, כאשר שערי המניות נמוכים מדי להערכתם.

לפוליסה נודע, כי פעולות הרכישה האחרונות של מאיה אחזקות נעשו אכן בשל התפיסה כי מדובר בהזדמנות קנייה.

סטפק רכש 30 אלף ממניות בית ההשקעות מיטב דש בשווי של 204 אלף שקל, במחיר של 6.61 שקל למניה. מתוך כך, אחזקתו בבית ההשקעות עלתה לכמעט 28%. אמנם מדובר בסכום צנוע יחסית, אך לאחר ימים ארוכים של ירידות בשוק ההון על רקע התפשטות נגיף הקורונה, מחזיקי מניות מיטב דש עשויים לראות במהלך של סטפק חדשות מעודדות לגבי עתידה של החברה ושווי מנייתה. מניית בית ההשקעות ירדה מתחילת השנה ועד תחילת המסחר היום בשיעור של 43.34%. היום היא נסחרת בעליות חדות.

בנוסף רכשה מאיה אחזקות 50 אלף מניות של פנינסולה בשווי של 69 אלף שקל ובמחיר של 13.8 שקל למניה. זו האחזקה הראשונה של מאיה אחזקות בפנינסולה. מיטב דש מחזיק בחברת האשראי החוץ בנקאי בשיעור של יותר מ-50%, נכון לחודש שעבר. בית ההשקעות הקפיד לשמור על שיעור אחזקות גבוה גם לאחר הנפקתה של פנינסולה בבורסה. מניית פנינסולה ירדה בשיעור של 35.72% מתחילת השנה ועד תחילת יום המסחר הנוכחי