כלל ביטוח משיקה אפליקציה למענה מיידי במקרי חירום – "הלחצן של כלל"

כלל ביטוח משיקה אפליקציה למענה מיידי במקרי חירום – "הלחצן של כלל"

באמצעות הלחצן אפשר גם להיכנס לתיק האישי, לצפות בנתונים ולבצע פעולות כמו הגשת תביעה ובדיקת סטטוס תביעה, גלי שבד, משנה למנכ"ל: מדובר בהמשך ישיר למהלכים שהשקנו ונמשיך להשיק ללקוחות וסוכני החברה, מתוך מטרה להמשיך ולהוביל את השירות והחדשנות בענף

כלל ביטוח משיקה היום (ד') את "הלחצן של כלל" – אפליקציה המעניקה למבוטחים מענה מיידי, 24/7, במקרי חירום (תאונת דרכים, מחלה בחו"ל, איחור כבודה, או הצפה בדירה).

נמסר כי לקוחות החברה יוכלו באמצעות הלחצן גם להיכנס לתיק האישי שלהם, לצפות בנתונים ולבצע פעולות כמו הגשת תביעה ובדיקת סטאטוס תביעה.

"הלחצן של כלל נותן מענה לצורך משמעותי של לקוחות החברה, בקרות מקרה ביטוח. הוא מאפשר להם לקבל עזרה דחופה, מענה מהיר ובתהליכים פשוטים וקצרים, מנותני השירות הרלוונטיים בתחום תביעות רכב, דירה ונסיעות לחו"ל", אמרה גלי שבד, משנה למנכ"ל, מנהלת אגף שיווק ואסטרטגיה בחברה.

במסגרת ההשקה עולה החברה בקמפיין פרסומי חדש בכיכובו של איתי לוי שמצטרף לחתול שמיל בגילומו של השחקן והבמאי נתן דטנר.

שבד ציינה ש"באמצעות האפליקציה יכולים הלקוחות גם לצפות במידע אישי ולבצע פעולות כמו הגשת תביעה ובדיקת סטטוס תביעה. מדובר בהמשך ישיר למהלכים שהשקנו ונמשיך להשיק ללקוחות וסוכני החברה, מתוך מטרה להמשיך ולהוביל את השירות והחדשנות בענף".

דרור זסלר, משנה למנכ"ל, מנהל מערך התביעות, התייחס אף הוא לכלי החדש שמשיקה החברה ומסר:

"הלחצן מנגיש ללקוחותינו שירותי חירום, 24/7, ומאפשר לקבלם בלחיצת כפתור באמצעות האפליקציה. בכניסה ל'לחצן' יוכלו הלקוחות לקבל מאיתנו שירות בכל דרך שיבחרו – שיחות ישירות למוקד, שיחות וידאו ממקום התאונה, התכתבות באמצעות וואטסאפ מחו"ל והגשת תביעה בהליך דיגיטלי קצר ומהיר, לרבות קבלת תשלום מידי במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל".

האפליקציה זמינה להורדה למכשירי אנדרואיד ו-ios. את הקמפיין הפרסומי מוביל משרד הפרסום אדלר חומסקי & ורשבסקי.