מגדל משיקה פיתוח המאפשר שידור מסמכים בלחיצת כפתור לסוכנים העובדים עם מערכת SMS

מגדל משיקה פיתוח המאפשר שידור מסמכים בלחיצת כפתור לסוכנים העובדים עם מערכת SMS

שידור התהליכים מתאפשר בכל מוצרי חא"ט, פיננסים ובריאות, ובכל סוגי התהליכים - הפקות, שינויים ופדיונות, ליאור רביב, משנה למנכ"ל מגדל ומנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה: שיתוף הפעולה החדש עם חברת SMS פותח עבור הסוכנים ערוץ פעילות דיגיטלי, בנוסף לערוץ הקיים עם מערכת פורמלי

מגדל השיקה פיתוח חדש, המאפשר לכל הסוכנים שעובדים עם מערכת SMS לשדר לחברה את כל סוגי התהליכים – בלחיצת כפתור. שידור התהליכים מתאפשר בכל מוצרי חא"ט, פיננסים ובריאות, ובכל סוגי התהליכים – הפקות, שינויים ופדיונות.

הפיתוח הוא פרי שיתוף פעולה מוצלח בין מגדל לחברת SMS, הצפוי להקל באופן ניכר על סוכנים שעובדים עם תוכנת SMS ולחסוך את ההמתנה למפתוח התהליכים וביצועם. התהליכים ייפתחו אוטומטית במערכות התפעוליות ויטופלו באופן ממוכן ואף תינתן להם קדימות בביצוע, בדומה לקיים  היום בשידורים ממערכת פורמאלי.

על מנת לסייע לסוכנים ולעודד אותם לעבור לשידורים בדיגיטל, הודיעה החברה על בונוס במסגרת "מבצע אתונה" המתקיים בימים אלו, שיינתן בגין כל הצעה שתשודר בדיגיטל.

לדברי ליאור רביב, משנה למנכ"ל מגדל ומנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה, "שיתוף הפעולה החדש עם חברת SMS פותח עבור הסוכנים ערוץ פעילות דיגיטלי, בנוסף לערוץ הקיים עם מערכת פורמלי. לסוכנים שיבחרו לאמץ את התהליך הדיגיטלי , תינתן קדימות בטיפול בבקשות, ואנו מצידנו נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת לתמוך בסוכנים ובתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית שהם עוברים. שמחנו לגלות שכבר בבוקר הראשון לאחר העליה לאוויר של הפרויקט, ואפילו לפני הפרסום הרשמי, קיבלנו כבר עשרות בקשות דיגיטליות מתוך המערכת ואנו משוכנעים שהיקף השימוש בה רק ילך ויגדל, לוחות הזמנים יתקצרו משמעותית, ושביעות הרצון של הסוכנים תגדל".