ארבעה סוכני ביטוח מובילים את דירוג השכר בענף הביטוח

ארבעה סוכני ביטוח מובילים את דירוג השכר בענף הביטוח

במקום הראשון יצחק עוז מנכ"ל אגם לידרים, עם שכר של 10.3 מיליון שקל, במקום השני רן גבעון מנכ"ל כהן גבעון עם שכר של כ-5.5 מיליון שקל. מוני פלר וסטו שפירא - מנכ"לים משותפים של הפניקס קפיטל מופיעים לראשונה בדירוג ומתברגים ישירות למקום השלישי והרביעי. מנכ"ל חברת הביטוח עם השכר הגבוה ביותר הוא מישל סיבוני מהראל, המדורג חמישי בדירוג השכר של פוליסה

יצחק עוז, מנכ"ל משותף אגם לידרים

סוכני הביטוח כבשו את צמרת שכר הבכירים בשנת 2018. כך עולה מדירוג שכר בכירי ענף הביטוח של פוליסה.

המקום הראשון בטבלת השכר שייך ליצחק עוז, מנכ"ל משותף באגם לידרים שהרוויח 10.306 מיליון שקל ב-2018. עוז ממוקם בצמרת הדירוג זו השנה ה-3 ברציפות. במקום השני נמצא רן גבעון מנכ"ל כהן גבעון שהרוויח 4.749 מיליון שקל – בדומה לשנת 2017.

רן גבעון, מנכ"ל משותף כהן גבעון

סוכני הביטוח מוני פלר וסטו שפירא מנכ"לים משותפים בהפניקס קפיטל (חברה לייעוץ ניהולי), מופיעים לראשונה בטבלה לאחר שהרוויחו 4.653 מיליון שקל. הצמד מתברג היישר במקום השלישי והרביעי.

עלייתם של בעלי הסוכנויות אל ראשות הטבלה היא תוצאה של חוק שכר הבכירים, שנכנס לתוקף בסוף 2016 ומשפיע על שכר הבכירים בענף שאינם יכולים לקבל שכר שנתי של יותר מ-2.5 מיליון שקל. בכירים בחברות ביטוח שהשתכרו יותר מ-2.5 מיליון שקל עשו זאת, במרבית המקרים, מתוך נסיבות שקשורות להפרשות במסגרת תנאי תעסוקתם.

במקום החמישי מופיע מנכ"ל חברת הביטוח הראל מישל סיבוני, בעל שכר של 4.27 מיליון שקל. אחריו נמצא מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה עם שכר של 3.847 מיליון שקל. נוה הוא גם הבכיר שרשם את השיפור המשמעותי ביותר מבין המופיעים בטבלה, כאשר שכרו עלה בכ-1.4 מיליון שקל עם התמנותו למנכ"ל, מסמנכ"ל.

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, נמצא במקום השביעי עם שכר שנתי של 3.652. במקום השמיני נמצא אריק יוגב מנכ"ל איילון עם שכר של 3.1 מיליון שקל, אחריו יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח עם שכר של 2.86 מיליון שקל. יאיר המבורגר, יו"ר הראל, סוגר את העשיריה הראשונה עם 2.817 מיליון שקל. אורי אומיד, מנכ"ל שלמה, הוא בעל השכר הגבוה ביותר מבין הבכירים של חברות הביטוח הקטנות, עם שכר של 2.783 מיליון שקל.

2018 הייתה שנה סוערת בכל הנוגע לשינויים במצבת הבכירים בחברות הביטוח הגדולות. שלושה מנכ"לים שהופיעו בעשירייה הראשונה של 2017 נעדרים ממנה ב-2018 – מנכ"ל ביטוח ישיר לשעבר רביב צולר, מנכ"ל כלל ביטוח לשעבר איזי כהן ומנכ"ל מגדל לשעבר עופר אליהו. מתוך שלושתם – יורם נוה בלבד התמקם בעשירייה הפותחת.