האירועים, המוצרים והשירותים שעשו את שנת 2019 בחברות הביטוח הבינוניות והקטנות

האירועים, המוצרים והשירותים שעשו את שנת 2019 בחברות הביטוח הבינוניות והקטנות

שלמה ביטוח השיקה את מוצר ה-AppToYou – ניטור נהיגה לפי כמות ואיכות נהיגה, העלייה ברווחים של איילון, הזכייה הנוספת של שומרה בסקר שביעות הרצון, חדירתן לשוק של ליברה ו-Wesure, האפשרות ששירביט תירכש על ידי כלל ביטוח, מנכ"לית חדשה ב-AIG

החברות הקטנות סוגרות שנה רווית התרחשויות, בה רובן המשיכו להיאבק על תשומת לב הסוכנים, לצד הגדלת מרכיב הדיגיטציה בחברה. 2019 הייתה בסימן של הגדלת התחרות עם חדירתן לשוק של חברות ליברה ו-Wesure אך גם באפשרות לקונסולידציה עם שמועות על משא ומתן לרכישת שירביט על ידי כלל ביטוח.

איילון

מנכ"ל איילון אריק יוגב

ב-2019 איילון עבדה את מערכי השירות לסוכני הביטוח של החברה ואת מודל התגמול לסוכנים בחברה. לצד זה פיתחה כלים דיגיטליים חדשניים כדי להבטיח לסוכני איילון יתרונות יחסיים ברמת המוצר והשירות. החברה מציינת כי עשרות סוכנים חדשים נקלטו באיילון בשנה החולפת, לצד מאות סוכנים שכבר עובדים עמה.

במקביל השלימה איילון תהליך של טיוב תיקי הביטוח בתחומי הפעילות השונים. על אף התהליך, איילון צמחה בהיקפי הפרמיות וסיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של השנה עם עלייה משמעותית ברווח הנקי.

מבחינת מוצרים, זו הייתה שנה עמוסה באיילון עם השקת מוצר LIVING, שמאפשר רכישת ביטוח דירה דיגיטלי בהתאמה אישית. אליו יש להוסיף את השקת המוצר Driving – ביטוח בהתאמה אישית לנהגים זהירים שמעודד רכיבה זהירה לרוכבי אופניים חשמליים. כמו כן השיקה החברה ביטוח סייבר דיגיטלי.

בהיבט השירות, החברה יצרה תהליך אוטומטי במחלקת שירות תביעות, אישור הסדר רובוטי, לקוח המדווח על תביעת רכב באתר מקבל אישור לתקן את הרכב בהסדר מוסכים תוך דקות ספורות. תחומי פעילות צומחים נוספים באיילון הם ביטוחי הבריאות ואשראי חוץ בנקאי.

שלמה ביטוח

אורי אומיד, מנכ"ל שלמה ביטוח

במהלך שנת 2019, הגדילה שלמה ביטוח את רשת ההפצה של סוכני הביטוח. על פי החברה, "בשנה זו בחרנו לחזק את הקשר עם הסוכנים, וזאת בניגוד לתהליך המתרחש בכלל הענף, שחברות מתחרות בסוכני הביטוח שלהן". בחברה מציינים כי המהלך הביא לגידול במכירות ובביקוש של סוכנים לעבוד עם שלמה.

מבחינת מוצרים, במהלך השנה האחרונה, השיקה החברה את AppToYou, מוצר שמשלב תשלום פרמיה לפי מרחק נסיעה ואיכות נהיגה. על פי נתוני המוצר, מצטרפים לפוליסה אוכלוסיות שאמורות לשלם אך ורק על פי מרחק הנסיעה שלהם בפועל. בנוסף, התקנת רכיב של חברת איתוראן ברכב מאפשרת לדווח למבוטח בכל יום, כמעט אחרי כל נסיעה, את כמות הנסועה שעשה. החברה מאפשרת, בתום תקופת הביטוח, החזר פרמיה לפי איכות הנהיגה של המבוטח. ציון הנהיגה מופיע אצל המבוטח באפליקציה אחרי כל נסיעה שביצע.

מבחינת שירות, מערך השירות והטיפול לתביעות ולמבוטחים שהוקם בשלמה ב-2019 הינו מוקד שירות סוכנים. שירות זה אמור לתת מענה יום יומי במספרים הולכים וגדלים של פעילות סוכנים. במהלך השנה, בשלמה פיתחו את האפשרות לפתוח תביעה אצל סוכני הביטוח, אלו יכולים לפתוח זאת במשרדם, או אצל אנשי המוקד, שמלווים את התביעה מפתיחתה ועד סופה. שירות המוקד נותן מענה לנושא תביעות, גבייה וחיתום, כמו גם לטיפול בנושא תביעות נזקי מים, שהופך לאקוטי יותר מדי שנה.

הכשרה

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה

מנכ"ל הכשרה שמעון מירון

התהליך החשוב ביותר שהכשרה ביצעה הוא הטמעת האסטרטגיה העסקית של החברה אותו הגתה לפני שנתיים. בחברה מתגאים בהצלחת מוצר הביטוח Go, "שביצע טרנספורמציה עצומה הן לחברה והן לסוכני הביטוח אשר עובדים עם החברה ונתן להם את האפשרות להגדיל את קהל לקוחותיה. Go שינה את חוקי המשחק בענף הביטוח ונחשב לטוב ביותר בענף", על פי החברה. בהכשרה מזכירים את שיתוף הפעולה הפורה שבוצע השנה עם הסוכנים: "התפיסה האסטרטגית של מנכ"ל הכשרה שמעון מירון הוא שהכשרה תתקבע כמובילה יחד עם הסוכנים".

מבחינת מוצרים, בהכשרה חידשו את ביטוח הבריאות של החברה, השיקו אפליקציה חדשנית לאזור האישי של בסט אינווסט והטמיעו עוד טכנולוגיות במערכות של go שמאפשרות היום לרכוש ביטוחי רכב ודירה.

שומרה

מנכ"ל שומרה דן יצחקי

שומרה זכתה זו השנה השמינית ברציפות במקום הראשון כחברה מצטיינת בסקר של לשכת סוכני הביטוח. לפי החברה, "שומרה מאמינה שביטוח צריך להימכר על ידי סוכן ביטוח מקצועי ולא על ידי מוקדן הפועל בחברות ישירות".

השנה השיקה החברה את ההרחבה הביטוחית והחדשנית – תאונה בקטנה – שנרכשת בפוליסת מקיף לרכב ומאפשרת במקרה של תאונה קטנה, תיקון נזקים עד 7,000 שקל בהשתתפות עצמית מוקטנת וללא רישום תביעה בפוליסה. על פי החברה, "ההרחבה הושקה במטרה לאפשר לסוכן הביטוח לתת למבוטחים שלא מפעילים את הפוליסה בעת תאונה קטנה, פתרון ייחודי שלא היה קיים עד כה".

שירביט

מנכ"ל שירביט שלומי נחום

בשירביט עבדו השנה על שדרוג משמעותי של המוצרים הקיימים, בניית מוצרים ומסלולים חדשים. החברה השיקה מסלולי רכב פרמיום חדשים עד 3.5 טון מקיף בשם המותג בסט.

כמו כן עבדו בחברה על שיפור השירות לסוכנים – קיצור משמעותי של זמני מענה וטיפול בערוצי התקשורת השונים, מתן פתרונות מותאמים אישית ושיפור רמת המקצועיות.

לקראת סוף השנה דיווחנו על כך שהחברה מנהלת משא ומתן למכירת הפעילות לכלל ביטוח.

 AIG ישראל

גם ב-AIG בוצעו השנה חילופי מנכ״ל עם עזיבתו של שי פלדמן ומינויה של יפעת רייטר למנכ"לית AIG ישראל.

מנכ"לית AIG יפעת רייטר

החברה השיקה השנה את AIG Safe Life ,שפותחה בשיתוף עם פרופ' דן אריאלי. התוכנית מאפשרת לרוכשי ביטוחי הבריאות, החיים והתאונות האישיות, לסגל אורח חיים בריא יותר ולקבל עד 25% הנחה בפרמיה בכל שנה. כמו כן החברה מספקת את האפשרות להגשה של תביעת ביטוח רכב אונליין.

ביטוח ישיר

מנכ"ל ביטוח ישיר קובי הבר

ביטוח ישיר נאלצה להתמודד השנה עם ירידה חדה בשווי שוק. החברה יצרה סטנדרט חדש במתן שירות בביטוח רכב עם פתיחת מוקד סיוע מידי במקרה של תאונות דרכים. בתחום השיווק, החברה ביצעה שינוי משמעותי בפרסום והפסיקה לתקוף את סוכני הביטוח והחליטה להתמקד בחברות הישירות החדשות בענף.

Wesure

מנכ"ל Wesure ניצן צעיר הרים

שנת 2019 הייתה השנה הראשונה המלאה לפעילות Wesure וככזאת, הרבה מהתשתיות שילוו אותה בשנים הבאות נוצרו והוקמו במהלך השנה.

בסוף אוקטובר השיקה Wesure את פלטפורמת ה-b2c, כך שהלקוחות יכולים ליצור את פוליסת הרכב שלהם בעצמם, תוך שקיפות וגמישות מלאות.

ליברה

מנכ"לית ליברה אתי אלישקוב

2019 היתה שנת פעילותה הראשונה של ליברה. התהליך החשוב ביותר של החברה להשקפתה הוא "המיצוב שלה תוך זמן קצר יחסית כסמן ימני בענף הביטוח, והחדרת פרמטר הקילומטראז' כפרמטר בעל משקל רב בתמחור הפוליסה לא רק אצלה אלא גם בחברות ותיקות ורבות הפועלות בענף". בליברה מסרו כי כניסתם לענף הוזילה בעד כ-1,000 שקל את ביטוחי הרכב.

בשנה החולפת החברה השיקה החברה את ביטוחי הדירה שלה וב-2020 היא צפויה להשיק מוצרי ביטוח נוספים בתחום הביטוח האלמנטרי.

מבחינת השירות, החברה השיקה את "פגע וברח" – אם רכב המבוטח נפגע, ולא באשמתו, ליברה מתקנת את הרכב באחד ממוסכי ההסדר שלה ולא מעלה את הפרמיה.