ההסתדרות הלאומית החלה במאמצים לאגד את עובדי הלמן אלדובי

ההסתדרות הלאומית החלה במאמצים לאגד את עובדי הלמן אלדובי

ההסתדרות הלאומית וועד הפעולה של בית ההשקעות מבטיחים הסכם קיבוצי שישפר את תנאי התעסוקה של העובדים ויגדיל את הרווחה בבית ההשקעות. מנגד, חלק מהעובדים מסרו לפוליסה כי אין הצדקה להתאגדות בשל האופי המשפחתי של החברה והצורך לשלם מאות שקלים מדי שנה להסתדרות

ההסתדרות הלאומית החלה בימים האחרונים במאמצים לאגד את חבר העובדים בבית ההשקעות הלמן אלדובי. כך נודע לפוליסה. עוד נודע לפוליסה כי בשלב זה הדעות חלוקות בקרב העובדים של בית ההשקעות לגבי נכונות המהלך ואף קיימים לו התנגדויות מהשטח.

במסרון ששלחה ההסתדרות הלאומית לעובדים נמסר כי הקמת ועד עובדים, בדומה לבתי השקעות אחרים במשק, תאפשר לעובדים ולהנהלה לחתום על הסכם קיבוצי. ההסכם יביא להעלאת שכר, התחשבות בוותק העובדים, ריבוי ימי חופשה ומחלה. כמו כן הוועד יבקש להגדיל את רווחת העובדים על ידי הגדלת הביטחון התעסוקתי וסבסוד ארוחות.

כאמור, למרות הבטחותיה של ההסתדרות הלאומית, חלק מעובדי הלמן אלדובי נשמעו ביקורתיים לגבי המהלך בשיחה עם פוליסה. העובדים, שבחרו להישאר בעילום שם, מסרו כי "לא מדובר בפנייה או יוזמה של העובדים. החברה והמנהלים קשובים לצרכי העובדים והחברה מתנהלת כמו משפחה אחת מלוכדת. משיחות עם שאר העובדים, רובם לא יחתמו ולא רוצים לשלם מאות שקלים מהשכר שלהם כשאין באמת צורך והצדקה לכך. חבל שנציגי ההסתדרות לא מוסרים את כל המידע לעובדים שאיתם הם מדברים".

ההסתדרות הלאומית מסרה לפוליסה כי: "עובדי הלמן אלדובי פנו לאחרונה להסתדרות הלאומית בבקשה להתאגד. בקשה זו הגיעה לאחר חתימת ההסתדרות הלאומית על הסכם קיבוצי פורץ דרך ראשון ל כ-1,000 עובדי בית ההשקעות מיטב דש.

לפני שבועות מספר, הוקם ועד פעולה מקרב עובדי הלמן אלדובי. אמש, החלה פעילות גלויה להחתמת העובדים. במהלך יום אחד, הצטרפו מספר גדול מאוד של עובדים, אשר הצטרפו בשמחה להקמת ההתאגדות החברה. ועד הפעולה וההסתדרות הלאומית מוסרים כי בכוונתם לשתף פעולה עם הנהלת בית ההשקעות לטובת העצמת העובדים ובית ההשקעות כאחד״.

מהלמן-אלדובי נמסר: "מפניות של עובדים להנהלת החברה, אנו למדים שהסתדרות העובדים הלאומית פנתה ביוזמתה לעובדי הלמן-אלדובי, במטרה לגייס אותם לצורך התארגנות בהסתדרות והקמת ועד. בעקבות פניות רבות של עובדים, אנו מבקשים לציין כי המהלך אינו נעשה בתיאום עם הנהלת בית ההשקעות, והחברה לא העבירה להסתדרות את המידע אודות העובדים. יחסי העבודה בבית ההשקעות היו מצוינים מאז ומתמיד והם מאופיינים באווירה משפחתית, הוגנות תעסוקתית ודאגה אישית לכל אחד מהעובדים. החברה לא מביעה שום עמדה רשמית בנוגע להתאגדות".