המטוס להשבת הישראלים מ"ספינת הקורונה" צפוי לצאת מתאילנד ליפן ביום רביעי

המטוס להשבת הישראלים מ"ספינת הקורונה" צפוי לצאת מתאילנד ליפן ביום רביעי

המטוס שחכרו פספורטכארד, מגדל, כלל ביטוח והראל יצא לדרך ביום רביעי הקרוב מתאילנד ליפן בתיאום עם משרד החוץ ומשרד הבריאות, יואל אמיר, מנכ"ל פספורטכארד: המטוס התאילנדי ערוך מבצעית והוא יאפשר לנו להביא את הנוסעים ארצה מוקדם יותר. אנחנו ממתינים לאישור הסופי של כלל הגורמים הממונים

חברת PassportCard במימון משותף של חברות הביטוח הראל, כלל ביטוח ומגדל, חכרו מטוס פרטי הכולל 14 מושבים, לחילוץ הישראלים מספינת הקורונה. המטוס, ששוהה כעת על הקרקע בבנגקוק, תאילנד, צפוי לצאת לדרכו עם צוות אוויר זר ביום ד' הקרוב, ה-19 בפברואר, ליפן, טיסה שאורכת בממוצע כ-3-4 שעות. המטוס צפוי להגיע לטוקיו כבר באותו היום בשעות הלילה המאוחרות.

המטוס צפוי להתחיל את דרכו בחזרה לישראל בטיסה ישירה כבר ביום שלמחרת כשעליו 12 הישראלים שעודם שוהים על הספינה, בהתאם לבדיקות רפואיות שייערכו להם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החוץ. כלל הנוסעים יועברו לבידוד עם שובם ארצה על ידי משרד הבריאות ובמיקום אותו יקבע המשרד.

בהמשך להודעת חברות הביטוח אתמול על חכירת המטוס הטורקי, הגורמים הרלוונטיים העמידו חלופות שיענו על כלל הצרכים הנדרשים לטיסת החילוץ. מיקומו הגיאוגרפי של המטוס התאילנדי לצד גודלו נמצאו כמתאימים יותר למשימת החזרת הישראלים, נוסעי ספינת התענוגות דיימונד פרינסס לישראל.

יואל אמיר, מנכ"ל פספורטכארד: "אנחנו עושים את המירב ופועלים במספר ערוצים על מנת להחזיר את הישראלים נוסעי הספינה לישראל בהקדם האפשרי. המטוס התאילנדי ערוך מבצעית והוא יאפשר לנו להביא את הנוסעים ארצה מוקדם יותר. אנחנו ממתינים לאישור הסופי של כלל הגורמים הממונים".

מועד הטיסה הסופי כפוף לאישור כלל הגורמים הממונים ובהם הממשל היפני וממשלת ישראל.