הסכם קיבוצי חדש בשירביט: קיצור שבוע העבודה ללא הפחתה בשכר

הסכם קיבוצי חדש בשירביט: קיצור שבוע העבודה ללא הפחתה בשכר

ההסכם הוא לארבע שנים וכולל בין היתר מעבר ל-42.5 שעות עבודה שבועיות, מהנהלת החברה נמסר: אנו מאחלים המשך עבודה פורייה תוך שיתוף פעולה מלא על מנת שנוכל ביחד להצעיד את החברה להישגים נוספים

הנהלת שירביט, ועד עובדי החברה וההסתדרות חתמו היום (ג') על הסכם קיבוצי נוסף המשפר ומסדיר את תנאי העסקתם של 200 עובדות ועובדי החברה. ההסכם, שתוקפו ארבע שנים, יחול על עובדי החברה בנתניה.

נמסר שההסכם מסדיר ומוסיף על ההסכם הקיבוצי הקיים בחברה, והוא כולל בין היתר את קיצור שבוע העבודה מ-44 שעות ל-42.5 שעות שבועיות – מהלך המגלם תוספת של כ-3.5% לשכר, חופשת מחלה בתשלום שכר עבודה מלא (100%) החל מהיום הראשון למחלה ולרבות שני ימי הצהרה (לעובדים קבועים), הגדלת תקציב הרווחה לסך של 650 אלף שקל עבור פעילויות מגוונות ושוטפות עבור העובדים לרבות מתנות לחגים ועוד.

במעמד חתימת ההסכם נכחו מטעם הנהלת שירביט היו"ר והבעלים יגאל רבנוף, המנכ"ל שלומי נחום, סמנכ"ל הכספים רו"ח רונן שקד, מנהלת משאבי אנוש טלי תורתי ועו"ד אפרת דויטש. מטעם ההסתדרות לקחו חלק היו"ר ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף – עו"ד גיל בר-טל, ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח בהסתדרות המעו"ף מירי גרגיר ועוד.

מהנהלת שירביט נמסר: "המו"מ בין הנהלת החברה לוועד נוהל ברוח עניינית וטובה, תוך רצון הדדי להביא לשיפור בתנאי ההעסקה של העובדים וברווחתם. אנו מודים לכל מי שלקח חלק במו"מ, לעובדים על תמיכתם, להסתדרות ולעורכי הדין על תרומתם וסיועם בהוצאת ההסכם אל הפועל. תודה מיוחדת ליגאל רבנוף, יו"ר והבעלים של החברה. שירביט חרטה על דגלה הובלה בתחומי השירות למבוטחים ובתחום הרווחה לעובדיה ואף זכתה השנה במקום הראשון בסקר שביעות הרצון מאיכות השירות של לשכת סוכני הביטוח בישראל. אנו מאחלים המשך עבודה פורייה תוך שיתוף פעולה מלא על מנת שנוכל ביחד להצעיד את החברה להישגים נוספים".

בר-דוד: "אני מברך את הצדדים על חתימת הסכם המסדיר את המשך יחסי העבודה הטובים בשירביט. ההסתדרות, כבית של העובדים בישראל, מוכיחה כי בכל ענף וענף יש מקום לעבודה מאורגנת וגם עובדי חברות הביטוח מבינים זאת. אני מודה לכל מי שסייע במהלך ההידברות ותרם לקידום המו"מ על ההסכם".

בר-טל: "הסכם ייחודי נחתם היום בשירביט. קיצור שבוע עבודה ללא הפחתה בשכר, מגלם למעשה תוספת שכר והגדלת שעות הפנאי. כולי תקווה שזאת תחילתה של מגמה אשר תוביל להגדלת הפריון ורווחת העובד".

 

תמונה: מעמד חתימת ההסכם הקיבוצי בשירביט

צילום: אגף הדוברות בהסתדרות