הראל ותדהר חתמו על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח תיק מניבים משותף

הראל ותדהר חתמו על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח תיק מניבים משותף

יאיר המבורגר, יו"ר הראל: אנו גאים על שיתוף הפעולה החדש עם תדהר, מצאנו כי הערכים המשותפים בינינו, יאפשרו את הצלחת המיזם והשגת תשואה יציבה, למיזם מצטרפת קבוצת נובארד כמשקיעה נוספת
גיל גבע. צילום- רונן אקרמן

גיל גבע. צילום- רונן אקרמן

הראל ותדהר חוברות יחד, לשיתוף פעולה ראשון מסוגו בישראל – ייזום, גיוס הון, פיתוח והרחבת תיק המניבים של החברות. החברות הכריזו ביום ה' על שיתוף פעולה אסטרטגי בהיקף של מיליארדי שקלים ומיליון מ"ר בשוק הנדל"ן המניב.

קבוצת תדהר והראל ביטוח ופיננסים מכריזות הבוקר על שת"פ אסטרטגי ראשון מסוגו ומקימות יחד חברה משותפת אשר תפעל לאיתור, יזום, הקמה ואחזקה של נכסים מניבים בהיקף של כמיליון מ"ר.

השותפות חרטו על דגלן, לאורך שנות פעילותן הרבות, ערכים רבים דומים וביניהם אמינות, שירות ואיכות ללא פשרות אשר מהוות בסיס חזק להקמת המיזם.

למיזם מצטרפת קבוצת נובארד כמשקיעה נוספת (בבעלות האלוף במיל' יואב פולי מרדכי ושי בייטנר יחד עם בעלי המניות בקבוצת תדהר).

קבוצת תדהר מתמחה בייזום, בנייה, ניהול והשכרה של פארקי עסקים והי-טק, בנייני משרדים ושטחי מסחר ולוגיסטיקה בארץ ובעולם ברמת טריפל A. עד היום, בנתה תדהר קרוב לשני מיליון מ"ר של נדל"ן עסקי ובבעלות הקבוצה, מאות אלפי מטרים המיועדים להשכרה והנהנים משיעורי תפוסה גבוהים במיוחד.

בימים אלו, משלימה תדהר את הקמת הקמפוס החדשני של מייקרוסופט, בהיקף של יותר מ- 100 אלף מ"ר, המהווה הישג חסר תקדים ברמת התכנון, הביצוע והמוצר. הפרויקט נחשב לפרויקט הדגל של מייקרוסופט ברמה העולמית. בנוסף, אחראית תדהר להקמת שורה ארוכה של פרויקטים בהיקף של מאות אלפי מ"ר.

עורכי הדין אורית ישראל, יונתן טיסונה ואמיר דר, ממשרד עמית פולק מטלון ייצגו את קבוצת תדהר. עורכי הדין עופר זוזובסקי ואיציק כהן-יהונתן, ממשרד שבלת ושות' ייצגו את הראל.

יאיר המבורגר, יו"ר הראל ציין כי: "אנו גאים על שיתוף הפעולה החדש עם תדהר, קבוצת נדל"ן ובנייה מובילה בעלת ניסיון נרחב בישראל. מצאנו כי הערכים המשותפים בינינו, יאפשרו את הצלחת המיזם לטובת הצדדים ולהשגת תשואה יציבה ונאה לטובת העמיתים והמבוטחים של הראל. כניסה למיזם הינה חלק משרשרת עסקאות שמבצע מערך הנדל"ן של הראל לאורך השנים האחרונות. עבור הראל מדובר באפיק השקעות גדל, לצד שותפים מובילים, הנובע מהשאיפה להגביר את הנוכחות באפיקי השקעה בעלי תשואה יציבה יחסית, ריאלית ושאינה קשורה ישירות ומיידית למדדי שוקי ההון. ההשקעה בנדל"ן ישיר תורמת לפיזור ההשקעות. השקעה זאת של הראל, מצטרפת לתיק נכסי נדל"ן איכותי ומגוון שמטרתו להעניק לחסכון הארוך טווח עוגן תשואתי ויציב".

גיל גבע, יו"ר קבוצת תדהר ציין כי: "אנו שמחים על שיתוף פעולה זה בין שתי מובילות שוק, בעלות DNA דומה ויכולות גבוהות – כל אחת בתחומה, שיאפשר לפרוץ קדימה ולקחת את תחום המניבים המתפתח בשתי החברות אל הרמה הבאה. המשך ההתפתחות של ישראל והצמיחה, יחד עם תנאים כלכליים מתאימים, יוצרים עבורנו הזדמנות משמעותית. יכולות היזום, התכנון והביצוע, שפתחנו לאורך השנים, בשילוב העוצמה של הראל הם הבסיס לתוכנית פיתוח משמעותית אשר צופה עשור קדימה. אנו גאים על תרומתנו הצנועה להמשך בניין הארץ ופיתוחה".