יועץ הביטוח אורי אורלנד: בחודשים הקרובים השוק לא יהיה מוכוון רווח, אלא שרידות

יועץ הביטוח אורי אורלנד: בחודשים הקרובים השוק לא יהיה מוכוון רווח, אלא שרידות

סביר שמבוטחים יבקשו לצמצם עלויות הביטוח, ועל חברות הביטוח יהיה לא לעבוד לפי הספר, אלא להפעיל שכל ישר, שם המשחק כיום הוא שימור לקוחות, כך, למשל, מדגים אורלנד, אם בפוליסת "חבות מעבידים" התאמת הפרמיה היא בתום תקופת הביטוח - מבטח סביר יאפשר ביצוע ההתאמה כבר עתה

משבר הקורונה הגיע בימים אלה לשיא חדש בישראל. המשק כולו לומד להתמודד עם מגבלות חריפות על העובדים, לצד ירידה משמעותית בפעילות הכלכלית שמשפיעה על כלל הגופים. "אם נקרא לילד בשמו, נראה שבחודשים הקרובים השוק לא יהיה מוכוון רווח, אלא שרידות" – כך אומר לפוליסה יועץ הביטוח עו"ד אורי אורלנד. "סביר שמבוטחים יבקשו לצמצם את עלויות הביטוח, ועל חברות הביטוח יהיה לא לעבוד לפי הספר, אלא להפעיל שכל ישר. שם המשחק כיום הוא שימור לקוחות".

כך, למשל, מדגים אורלנד, אם בפוליסת "חבות מעבידים" התאמת הפרמיה היא בתום תקופת הביטוח, מבטח סביר יאפשר ביצוע ההתאמה כבר עתה. או אם בפוליסות "חבות מוצר" ו"אחריות מקצועית" נערכת התאמת פרמיה בתום תקופת הביטוח, על פי המחזור בפועל, וקיימת פרמיה מינימלית, מבטח סביר יאפשר התאמה כבר עתה ולא יעמוד על תשלום פרמיה מינימלית. או אם מבוטח יבקש לבטל כיסוי ל"אובדן רווחים", סביר שכיום הביטול יהיה יחסי ולא לפי "תקופה קצרה".

בשורה התחתונה, המבטחים יתגמשו, מעריך אורלנד, אך הוא צופה שדווקא מצד התביעות תהיה הקשחה: "הפרמיות תרדנה, וכך גם תשלומי התביעות".

"בתנאים הנוכחיים, השכל הישר ינצח. אנו, במשרדנו, ירדנו לחודשים הקרובים מנושא הרווחיות והעיקר הוא כיסוי ההוצאות. כפי שהודענו לעובדים באיגרת, לא נפטר עובדים ולא נפגע בשכרם. כמו כן, עובד המבקש לעבוד מביתו, יעבוד מביתו. אנו מאמינים שביטחון תעסוקתי לעובדים יאפשר להם לתפקד ללא מתח ולתרום חלקם לקידום המשרד", אומר אורלנד. הוא מוסיף: "אני חסיד גדול של "יחס גורר יחס".