יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח: יש להגביר את העבודה מהבית בענף הביטוח

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח: יש להגביר את העבודה מהבית בענף הביטוח

לדברי רוני רז, בכלל ביטוח התחילו לפני כשנה בפיילוט ייחודי הכולל מאות עובדים, אשר יום אחד בשבוע אינם מגיעים למשרדי החברה, אלא נשארים בבית ועובדים ממנו ישירות, ומסתבר גם כי התפוקות של העובדים השתפרו

"בימים אלו אנו פועלים מול הנהלת החברה להרחבה משמעותית של כמות העובדים שיעבדו מבתיהם". כך אמר יו"ר ועד העובדים של כלל ביטוח רוני רז לפוליסה ביום ה'. דבריו של רז נמסרו יום לאחר שארגון הבריאות העולמי הכריז על תחלואת נגיף הקורונה כמגיפה עולמית וממשלת ישראל אסרה על התקהלויות.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ענף הביטוח כולל יותר מ-20 אלף עובדים, כאשר רובם מרוכזים בחברות הגדולות שמעסיקות כמה אלפי עובדים כל אחת. לכן, קשה כרגע לתאר מצב בו מערכות העבודה בחברות לא יעברו שינוי בשבועות הקרובים

בחברת כלל ביטוח התחילו לפני כשנה בפיילוט ייחודי הכולל מאות עובדים, אשר יום אחד בשבוע אינם מגיעים למשרדי החברה, אלא נשארים בבית ועובדים ממנו ישירות. הפיילוט מתבסס על מדידת תפוקות ואיכות של העובדים ובניית תרבות של אמון בין העובדים למעסיקים הישירים שלהם. על פי רז: "עד כה התגובות שהתקבלו משני הצדדים היו מצוינות ומסתבר גם כי התפוקות של העובדים השתפרו".

רז קורא להנהלות חברות הביטוח בענף "ללכת בעקבותינו ולהעביר כמה שיותר מהפעילות השוטפת של החברה אל בתי העובדים" נגיף הקורונה אינו מבחין בין עובד לעובד ולכן עלינו למזער ככל שניתן את סכנת ההדבקה".

"ההתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות מאפשרות למקומות עבודה רבים מסביב לעולם ובישראל לממש את הפנטזיה של עבודה סדירה מהבית", מסביר רז. "גם התפיסות הניהוליות שהיו מקובלות לאורך שנים רבות, אשר גרסו כי עובד צריך להימצא באופן פיזי במקום העבודה, במסגרת שעות קבועות ומסודרות תחת השגחה של האח הגדול, השתנו ללא הרף. אותה התפתחות מואצת הקדימה את החקיקה בתחום יחסי העבודה ולכן היא מציבה אתגר בפני השחקנים השונים בשוק העבודה כמו מעסיקים, ארגוני עובדים ומשרדי ממשלה. אין ספק כי למודל העבודה מהבית יתרונות רבים נוספים, כמו היכולת של קבוצות עובדים תושבי פריפריה לעבוד ביתר שאת ללא הצורך להגיע למרכז, ללא השחתת זמן מיותר ומבוזבז בדרכים".

רז מסכם: "עכשיו כשנגיף הקורונה מכה גם בישראל, צריך לחשב מסלול מחדש, גם אם זה מכורח המציאות המורכבת והבעייתית ולהכיר בחשיבות של הנושא".