כלל ביטוח בקמפיין שלישי בכיכובו של החתול שמיל – השקת "פנסיה מבטיחה"

כלל ביטוח בקמפיין שלישי בכיכובו של החתול שמיל – השקת "פנסיה מבטיחה"

המוצר פנסיה מבטיחה מעניק ללקוחות החברה החוסכים בקרן הפנסיה, דמי ניהול ידועים מראש, לאורך כל תקופת החיסכון עד גיל הפרישה, היורדים ככל שהיתרה הצבורה בקרן גדלה

כלל ביטוח ופיננסים יוצאת בקמפיין שלישי בסדרה בכיכובו של החתול שמיל, ומשיקה את המוצר – "פנסיה מבטיחה". בחברה מציינים כי מדובר במודל פנסיה חדשני וייחודי מסוגו בענף הפנסיה בישראל. המוצר מעניק ללקוחות החברה החוסכים בקרן הפנסיה, דמי ניהול ידועים מראש, לאורך כל תקופת החיסכון עד גיל הפרישה, היורדים ככל שהיתרה הצבורה בקרן גדלה.
גלי שבד, סמנכ"לית בכירה, מנהלת אגף שיווק ואסטרטגיה, ציינה: "כלל ביטוח ופיננסים יוצאת בקמפיין שלישי בסדרה, בכיכובו של החתול שמיל, וממשיכה להציג בפני הלקוחות את השירותים והמוצרים החדשניים ביותר בענף. הפעם, אנו משיקים את 'פנסיה מבטיחה', מוצר ייחודי המהווה מהפכה אמיתית בשוק הפנסיה בישראל עם יתרונות מובהקים בהשוואה לחלופות הקיימות כיום בשוק. ממחקר שערכנו בדבר אפקטיביות הפרסום עולה כי השפה הצבעונית החדשה, בכיכובו של שמיל, יוצרת אהדה לדמות המיתולוגית מן העבר ונתפסת כמשעשעת והומוריסטית גם בקרב הקהל שהכיר אותו וגם בקרב קהל צעיר יותר".
קמפיין זה מתווסף לשני קמפיינים קודמים שעלו בסדרה, במסגרתם הושקו השירותים הבאים:
כלל VAR – ביטוח לרכב, המשלב יישומון ומצלמת דרך חכמה הנותנים חיווי על התאונה בדיווח online. באמצעותו חיווי זה, יוצרת החברה קשר מידי עם המובטח ומלווה אותו באופן  אישי לאורך כל הטיפול – קריאה מהירה לגרר, שירותי הצלה ומונית הביתה,  ללא עלות נוספת וללא השתתפות עצמית.
כלל Express – ביטוח נסיעות לחו"ל עם התחייבות להחזר מידי עבור הוצאות רפואיות עד 500 דולר, עוד לפני קבלת הטיפול ורכישת התרופות הנדרשות, וכן קבלת תשלום אוטומטי בסך 170 דולר במקרה של איחור בהגעת כבודה, ללא צורך בהמצאת קבלות, והכל בלחיצת כפתור באמצעות ממשק דיגיטלי פשוט ונוח. בנוסף, נהנים המבוטחים משירות חיוג אוטומטי למוקד החירום ולרופא online הפעילים 24/7 בשפה עברית וב-WhatApp.