לא רק חקירות ביטוח

לא רק חקירות ביטוח

משרד החקירות ויצמן יער פיצח את כת "המשיח"

משרד החקירות ויצמן יער ידוע כמשרד שהתמחה בחקירות ביטוח מורכבות, שנעשו בין השאר באמצעות חוקרות סמויות. אלה העידו פעמים רבות בבתי המשפט.
לאחרונה פנו ערוץ 12 וחברת ההפקות קודה למשרד ויצמן יער וביקשו לשכור את שירותיהם לביצוע חקירה מיוחדת. המשימה שהוגדרה הייתה איסוף ראיות על כת "המשיח", בין השאר באמצעות חדירה סמויה לתוך הכת והבאת ראיות ביחס למתרחש בתוכה. ארקדי וימגוק, שכינה עצמו המשיח, פיתה צעירים וצעירות להצטרף לכת, תוך שהוא כופה על מאמיניו שליטה קשה לרבות ניצול מיני וכספי ושימוש בסמים קשים.
מעבר לכך, הוא נחשד בכך שגרם למאמיניו להתאבד, וברקורד שלו נרשמו שני מקרים טרגיים של חברי כת שלכאורה התאבדו בגללו.
ויצמן יער היה המשרד שבזמנו פיצח וחשף את פרשת הכת של גואל רצון, בין השאר באמצעות השתלת חוקרות סמויות בכת. במשרד מכירים היטב את נושא הכתות והחדירה לתוכן.
גם בפרשה הנוכחית נעשו מעקבים ואיסוף ראיות, בין השאר, מגורמים שפרשו מהכת של משיח והכנת תשתית חקירתית מתאימה. במסגרת זו הוחדרה לכת חוקרת סמויה
שהוכשרה במיוחד למשימה זו. החוקרת עברה את כל תהליכי הקבלה לכת, תוך תיעוד מוקלט ומוסרט, כאשר היא עוברת התנסויות קשות בכל השלבים. ליווה אותה צוות מיוחד שתדרך ואבטח אותה. כל שיחה והקלטה שהובאה מהשטח נותחה לפרטי פרטים, תוך הדרכת החוקרת להמשך הפעילות.
הממצאים בחקירות ובהחדרת החוקרת דרמטיים וחסרי תקדים, ושיאם בפגישה בין ארקדי לחוקרת, שתוזמנה לדירה שנשכרה במיוחד לצורך המשימה, ושהוסלקה מראש במצלמות נסתרות. חוקרי ויצמן יער והכתבת נסלי ברדה צפו והקשיבו בזמן אמת, במהלך הפגישה, במתרחש בדירה הסמוכה.
בפגישה הדרמטית הושיב וימגוק את החוקרת הסמויה מולו, התפשט כשהוא לובש גלימה אדומה וניסה לגרום לחוקרת לעשן סמים קשים, תוך הבטחה לקחת אותה לעולמות אחרים.
ברדה, שערכה ושידרה את התחקיר, פרצה בשלב זה לדירה והתעמתה עם וימגוק ישירות, תוך שהיא מטיחה בו שאלות קשות על מעלליו. זמן קצר לאחר מכן נעצר וימגוק על ידי משטרת ישראל. התחקיר כולו שודר בערוץ 12.