לראשונה במנורה מבטחים – סדנת שימור לסוכנים

לראשונה במנורה מבטחים – סדנת שימור לסוכנים

גבי שריקי, מנהל מכירות מחוז סוכנויות לפוליסה: פיתחנו סדנאות ייחודיות במסגרתן אנו מעניקים לסוכנים כלים מקצועיים וטכנולוגים לשיפור השימור בתיקים הביטוחיים בתחומי הבריאות, החיים והריסק. מדובר באתגר ענפי ממנו הלקוחות, החברה וכמובן הסוכנים יצאו נשכרים

קבוצת מנורה מבטחים מקיימת בימים אלה סדנאות שימור, שמטרתן להעניק לסוכנים כלים מקצועיים, התנהגותיים וטכנולוגיים לשיפור רמת השימור בתיקים הביטוחיים בתחומי הבריאות, החיים והריסק.

את המהלך מובילים מחוז סוכנויות במנורה מבטחים בשיתוף עם – Top school  בית הספר לסוכנים בניהולה של יעל נסים-גליק ומחלקת השימור באגף ביטוח חיים. המהלך צפוי להתרחב למחוזות אחרים בחברה.

בסדנאות מרצים, בין היתר, מנהלת מחלקת שימור אורית מזרחי, המנהלת המקצועית של אגף בריאות וריסק ורד וילדר והיועץ החיצוני בני רוגת.

לדברי גבי שריקי, מנהל מכירות מחוז סוכנויות במנורה מבטחים, "הרעיון לפיתוח הסדנאות נולד מההבנה כי שימור הלקוח לאורך זמן בחברת הביטוח, הוא דבר היוצר מצב שלwin win win  לכולם: לסוכן הביטוח אשר מחזק את הקשר האישי מול הלקוח  ואת  המח"מ של הלקוח, ללקוח אשר מגדיל את המודעות שלו למוצר שיש לו ואיכותו ופחות חשוף לאיבוד או פגיעה בכיסוי הביטוחי עקב שינוי במצב בריאותו, ולחברת הביטוח אשר מגדילה את המח"מ של הלקוח בחברה.

שריקי מציין, כי קבוצת מנורה מבטחים פיתחה מגוון פעילויות המציגות לסוכנים את הכלים, המקצועיות והמיומנויות לצורך שיפור השימור. זאת, על בסיס תמונת מצב המשווה את תיק הלקוחות של הסוכנים בחברה בתחילת השנה ומה נותר ממנו בסוף השנה".

שריקי מסביר, כי מיומנויות אלה מצטרפות אל שני הכלים הבסיסיים לשימור – מחיר ומקצועיות: "בסדנאות אנחנו מעניקים לסוכן כלים להתמודד עם ביטולים באמצעות התאמת מחיר אישית ו/או הרחבת הכיסוי הביטוחי, ובעיקר שמים דגש על שיפור המקצועיות. המטרה היא שהסוכן יוכל לשקף ללקוח בדיוק מה קורה אם הוא מבטל את הפוליסה – בדגש על הכיסויים של מנורה מבטחים בהשוואה לחברות האחרות. כמו כן, החברה פיתחה מגוון פתרונות שיאפשרו לסוכן לשפר את רמת השימור, כגון הודעה על כל לקוח שעוזב, התראה על פיגורים ועוד".

מלבד הכלים הבסיסיים של מחיר ומקצועיות, שריקי מתייחס גם אל כלי נוסף, והוא שימוש נכון בערוצי הדיגיטציה: "ייעול תהליך השימור מתרחש הודות לכמה  נדבכים מהותיים,שפיתחנו בסדנה והם: פיתוח פתרונות לשיפור רמות השימור  ומתן  כלים להתמודדות עם שקיפות מצב מול הלקוחות.  כאשר הנדבך השלישי שמצטרף אליהם הוא שימוש נכון בערוצי הדיגיטציה לצורך שימור. בנוסף , במסגרת תכני הסדנה מועברת הדרכה לסוכנים כיצד להשתמש בצורה נכונה בערוצי הדיגיטל, כדי להגדיל וכאמור לשמר את תיק לקוחותיהם".

את דבריו חותם שריקי בהתייחסות לאיכות המכירה ואיכות השימור של תיקי הסוכנים: "נקודה חשובה שיש לשים עליה דגש היא איכות המכירה של הסוכן ללקוח. ככל שאיכות המכירה תהיה גבוהה יותר והלקוח יקבל את המוצר הנכון ביותר עבורו ועבור משפחתו, כך איכות השימור של הלקוח תגדל ויש לשים על כך את הדגש".