מגדל זכתה בפרסים במסגרת תחרות מצטייני המחשוב לשנת 2019

מגדל זכתה בפרסים במסגרת תחרות מצטייני המחשוב לשנת 2019

תמי אוחנה קול, מנהלת חטיבת הטכנולוגיות במגדל, זכתה באות הצטיינות, מנימוקי השופטים: קול מפגינה ידע והבנה עסקיים, אומץ ניהולי, שותפות עסקית מובילה, חזון וקריאת מפת השוק, החברה רשמה ארבע זכיות נוספות: על פרויקט אתר מגדל בקטגוריית חדשנות במעבר לענן, על הפרויקט amigo, על פרויקט מיכון תהליך הרציפות העסקית ועל פרויקט שדרוג תשתית רשת התקשורת

תמי אוחנה קול, מנהלת חטיבת הטכנולוגיות במגדל, זכתה באות הצטיינות על פועלה בתחום המחשוב בארגון והוכרזה כמנמ"ר השנה. אוחנה קול עומדת בראש מגדל טכנולוגיות שכולל כ-500 עובדים ופועל בתקציב שנתי של כ-350 מיליון שקל.

בנימוקים לבחירתה ציינו השופטים, כי "תמי מובילה ומנהלת את החטיבה הטכנולוגית במגדל בשנתיים האחרונות. בזכות תפיסתה החדשנית, ויכולתה ללמד את הארגון כיצד לחשוב חדשנות ולדבר חדשנות, פתחה תמי עידן חדש של מגדל כמובילת טכנולוגיות בענף הביטוח. מאז כניסתה לניהול החטיבה, תמי השקיעה רבות באתגרי הסייבר, העמיקה את התשתיות, בנתה מערך דיגיטל, הביאה ליצירת כלים חדשניים ויעילים למערך השירות והאוטומציה התפעולית. תמי מפגינה ידע והבנה עסקיים, אומץ ניהולי, שותפות עסקית מובילה, חזון וקריאת מפת השוק".

בנוסף, רשמה החברה ארבע זכיות נוספות:

פרויקט אתר מגדל החדש זכה בתחרות מצטייני המחשוב לשנת 2019 בקטגוריית חדשנות במעבר לענן. על פי החברה: "הקמת אתר אינטרנט חדש מבוסס ענן, המשרת את לקוחות החברה השונים ומעניק להם חווית משתמש חדשנית, רספונסיבית המותאמת לכלל הפלטפורמות. תשתית האתר מבוססת ענן (Azure) ומאפשרת יציבות ומהירות. האתר פותח תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות למנהלי האתר העסקיים יכולות להעלות תכנים שיווקיים באופן עצמאי וללא תלות בגופי הפיתוח. במהלך הפיתוח נדרשה אינטגרציה רחבת היקף בין תחום הפיתוח דיגיטל ליתר מערכות הליבה השונות בארגון, ותכלול כלל לקוחותיה במטות וקווי העסקים השונים. מגדל היא הראשונה מבין החברות הפיננסיות שיש לה אתר מבוסס ענן, מה שמבטיח לה אתר מהיר ויציב".

פרויקט amigo מערכת הפקה זכה בתחרות מצטייני המחשוב ל-2019 בקטגוריית יצירת בידול והשגת יתרון תחרותי, שיפור תהליכים עסקיים, Chat bot. על פי מגדל: "אמיגו מהווה את הדור החדש ופורץ הדרך של מערכות ההפקה לסוכנים ולחתמים בתחום הביטוח הכללי. אמיגו מהווה תשתית טכנולוגית איכותית, שעל בסיסה יפותחו כלל תהליכי ההפקה לכל ענפי הביטוח".

פרויקט מיכון תהליך הרציפות העסקית, זכה בקטגוריית תשתיות ותקשורת. על פי החברה, "מגדל מחויבת לדאוג לשירות רציף אותו תעניק ללקוחותיה ולסוכניה גם באירועים משברים. החטיבה הטכנולוגית גם בגזרה זו מקפידה לייצר יתרון משמעותי על פי המתחרים וזאת על ידי מיכון תהליך ההתאוששות של מערכות באתר הגיבוי (DR). השלמת הפרויקט מאפשרת למגדל רציפות עסקית ועבודה מהירה מאתר גיבוי וכן שיפור השליטה והבקרה על תהליך ה-DR".

פרויקט שדרוג תשתית רשת התקשורת זכה בקטגוריית תשתיות ותקשורת.

החברה מסבירה במעבר לעולם הדיגיטלי, תשתיות ה-IT, שירותי תקשורת מתקדמים הופכים להיות משאב קריטי להצלחתה. הפרויקט שהיווה אתגר הנדסי בוצע בהובלת מהנדסי הרשת של מגדל, תוך שימוש בפלטפורמה חדשנית מבית Cisco ובשיתוף עם מהנדסי בינת תוכנן ואופיין בקפידה.

קול: "התפיסה הניהולית שלי היא 'דעי מה את עושה בהיבט הטכנולוגי ובהיבט העסקי בארגון שלך'. חברות הביטוח הן מסורתיות ואנו במגדל נדרשים לנהל את המעבר מחברה שמטפלת בפוליסות לחברה שמטפלת בלקוחות, ואת המסע הזה ניתן לעשות באמצעות טכנולוגיה. טכנולוגיה היא למעשה פס הייצור בחברה ומהווה בסיס לכל הרבדים העסקיים, החל מתשתיות ועד אפליקציות, ובתוך החטיבה הטכנולוגית צריך להטמיע ערכים ופרקטיקה של חדשנות, על מנת לקדם את העסק".