מדליית כסף לבית ההשקעות הלמן-אלדובי בתחרות למצוינות בשירות של המי"ל

מדליית כסף לבית ההשקעות הלמן-אלדובי בתחרות למצוינות בשירות של המי"ל

איתי ברדה מנכ"ל הלמן-אלדובי גמל ופנסיה: השירות אצלנו הוא לא רק סיסמה אלא ערך מוביל בעשייה העסקית שלנו. אנו מאמינים בזה ורואים בכך בסיס חשוב ומשמעותי להצלחה

בית ההשקעות הלמן-אלדובי זכה במדליית כסף בתחרות למצוינות בשירות וחווית לקוח של המי"ל – המרכז הישראלי לניהול. במסגרת התחרות מתמודדות כל החברות הגדולות מכלל המגזרים ותחומי הפעילות.

מבית ההשקעות נמסר כי הוא התמודד מול חברות כמו פרטנר, פתאל, משרד התחבורה, קופת חולים לאומית, לאומי קארד ואחרות. הליך ההתמודדות בתחרות היה מורכב וכלל מספר שלבים, בהם כתיבת עבודה מקיפה על מערך השירות, סקר שביעות רצון רחב והצגת פעילות החברה בדגש על חוויית הלקוח ומהפיכת השירות בעקבות הזכייה בפנסיית ברירת המחדל.

איתי ברדה מנכ"ל הלמן-אלדובי גמל ופנסיה: "השירות אצלנו הוא לא רק סיסמה אלא ערך מוביל בעשייה העסקית שלנו. אנו מאמינים בזה ורואים בכך בסיס חשוב ומשמעותי להצלחה.

רק השבוע פורסם ניתוח המציג את הצלחתה של פנסיית ברירת המחדל, שבה יותר מ-50% מהמצטרפים לקרנות הפנסיה מצטרפים לקרן ברירת המחדל, כאשר הלמן-אלדובי מדורגת במקום הראשון עם מספר המצטרפים הגבוה ביותר בהשוואה ליתר החברות. נתונים אלה מהווים קשר ישיר לאיכות השירות והתפעול שלנו ולערך המוסף שאנו מביאים לקהל הלקוחות שלנו על כל גווניו ועל כן יש לנו הרבה במה להתגאות".