סוכנות ארנון את וינשטוק גיבשה סדרת הנחיות להתנהלות בצל הקורונה עבור לקוחות סוכניה

סוכנות ארנון את וינשטוק גיבשה סדרת הנחיות להתנהלות בצל הקורונה עבור לקוחות סוכניה

ההנחיות גובשו בעזרת מומחה לכלכלת משפחה, שייתן שירות ראשוני חינמי מרחוק של עזרה ראשונה פיננסית. במידת הצורך, יימשך הליווי לפעולה מעמיקה יותר ולטווח ארוך, יובל ארנון, מנכ"ל משותף בסוכנות: השירות יכול לעזור בזמן קשה זה כשהציבור נמצא באי ודאות גדולה, מפוחד וניזון משמועות רבות שאין בהן כלום

סוכנות ארנון את וינשטוק הכינה בעזרת יועץ מומחה לכלכלת משפחה דף הנחיות לכל לקוחות סוכניה, הכולל מידע כיצד לנהוג בתקופה זו בה רבים מהמבוטחים נמצאים באי ודאותכך נמסר היום (ד').

בסוכנות מסבירים כי ההנחיות הן על רקע העובדה שהמבוטחיםחלקם עצמאי, חלקם יוצא לחל"ת וחלקם פשוט לא מסוגל לעקוב ולתרגם את החלטות הממשלה לאופן שישפיעו על הכיס. דוגמאות לחלק מהטיפים בהנחיות: לא למהר לקחת הלוואה בעת חריגה מהמסגרת, אלא לבדוק את האפשרות להגדלתה; בעת קושי בהחזר הלוואות, להתייעץ ולבחון האם נכון לפרוס את החוב מחדש כדי להקטין את ההחזר; חסכונות שוטפיםניתן להקפיא הפקדות לחיסכון או להקטין זמנית, אולם חשוב לזכור שבנושא חסכונות מומלץ להסתכל בראייה ארוכת טווח.

נמסר כי המומחה לכלכלת משפחה ייתן לכל לקוח שירצה שירות ראשוני חינמי של עזרה ראשונה פיננסית על בסיס נתונים ראשונים שיקבל, והכל באמצעות מדיה שאינה פרונטאלית. במידת הצורך, יימשך הליווי לפעולה מעמיקה יותר ולטווח ארוך.

לדברי יובל ארנון, מנכ"ל משותף בסוכנות, "השירות יכול לעזור גם לסוכנים ובמיוחד ללקוחותיהם בזמן קשה זה, כאשר הציבור נמצא באי ודאות גדולה, מפוחד וניזון משמועות רבות שאין בהן כלום. שיחה עם מומחה לכלכלת משפחה יכולה גם להרגיע וגם לתת עצות מעשיות כיצד לנהל משק בית בזמן קורונה, דבר אשר איש לא חזה ואיש לא הכין את הציבור לכך".