צעד משמעותי לקראת המכירה: קרנות סנטרברידג' וגלטין פוינט חתמו על הסכם מחייב לרכישת הפניקס

צעד משמעותי לקראת המכירה: קרנות סנטרברידג' וגלטין פוינט חתמו על הסכם מחייב לרכישת הפניקס

לאחר שחתמו על מזכר הבנות בחודש מרץ, החברות התחייבו לרכוש 32.5% ממניות הפניקס שבבעלות קבוצת דלק השלמת העסקה צפויה להתקיים בהמשך השנה אך תלויה עדיין בהיתר הרשות

צעד נוסף ומשמעותי נעשה היום בדרך למכירת הפניקס על ידי חברת דלק כאשר קרנות סנטרברידג' וגלטין פוינט חתמו על הסכם מחייב לרכישת המניות. הקרנות חתמו על הסכם מחייב לרכישת 32.5% ממניות החברה תמורת 1.72 מיליארד שקל. מחיר שמשקף לחברת הביטוח שווי של 5.29 מיליארד שקל. כך דיווחה חברת דלק לבורסה ביום ה'.

על ‏פי ‏ההסכם, הקרנות ירכשו עוד השנה ‏כ-30% מהון ‏המניות‏ המונפק‏ והנפרע‏ של ‏הפניקס‏ המהווים‏ את‏ גרעין‏ השליטה‏, ‏בתמורה‏ לסכום כולל של 1.6 מיליארד שקל (מחיר של 20.6 שקל למניה). 2.5% ממניות החברה יסופקו לקרנות במחיר של 120 מיליון שקל דרך עסקאות סוואפ שבוצעו ב-2018 על ידי דלק.

בחודש מרץ חתמו שתי הקרנות על מזכר הבנות שהבטיח תקופת בלעדיות לרכישת מניות חברת הביטוח במשך חודשיים. תקופת הבלעדיות פגה בתחילת החודש הנוכחי (מאי), אך כפי שדיווחנו בפוליסה, המו"מ נמשך למרות סיומה של התקופה המוגדרת, כאשר שני הצדדים שידרו אופטימיות לגבי תוצאותיו.

לאחר הסכמת כל הצדדים, נותר לקרנות לקבל את ברכת רשות שוק ההון לעסקה. עד כה, שלב זה היה המאתגר ביותר בפני קבוצת דלק והניסיונות הקודמים לרכישה.

על פי הקרנות, סנטרברידג' וגלטין פוינט מאמינות שרכישת הפניקס מהווה הזדמנות עסקית ייחודית בשל אחזקותיה בחברת הביטוח המובילה בישראל וכן בעלותה בנכסים אטרקטיביים אחרים, לרבות בית ההשקעות אקסלנס, חברת גמא המתמחה בסליקת אשראי, רשת בתי הדיור המוגן עד 120 ומספר סוכנויות ביטוח. כל אלה מהווים הזדמנות עסקית ייחודית.

בן לנגוורת'י, מנהל בכיר בשותפות סנטרברידג': "להפניקס רקורד מוכח בהשגת תוצאות חיוביות בשוק הביטוח הישראלי. אנו מצפים לעבוד יחד עם ההנהלה הבכירה של החברה והעובדים על מנת לשמר את מעמדה המוביל בקרב חברות הביטוח הישראליות".

לי סאקס, שותף מייסד ומנהל בגלטין פוינט: "אנו נרגשים להתחיל לעבוד עם המנהלים והעובדים המצוינים של הפניקס ולתמוך בהם, תוך המשך יצירת ערך לטווח ארוך עבור לקוחות החברה וכל בעלי העניין. ההסכם שנחתם היום הוא צעד חשוב בתהליך, ואנו מתכוונים להמשיך לפעול מול הרגולטורים השונים על מנת לקבל את האישורים הדרושים להשלמת העסקה".

סנטרברידג' וגאלטין פוינט מקיימות שותפות עם אלי יונס, המשמש כיועץ מיוחד בפעילותן בישראל ובחו"ל. יונס יעץ לצדדים בבחינת הזדמנויות השקעה בתחום הביטוח, הבנקאות והשירותים הפיננסיים בישראל ובחו"ל, וימשיך בכך.

את העסקה ליוו משרדי עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון ושות' ו-ווייט אנד קייס (White & Case) כעורכי הדין והיועצים המשפטיים בעסקה. גורן קפיטל גרופ שימשו כיועצים פיננסיים ודני גוטמן כיועץ מיוחד לקרנות.