המכרז על הביטוח של הקו הירוק והקו הסגול: נת"ע דוחה שוב את תאריך הגשת ההצעות

המכרז על הביטוח של הקו הירוק והקו הסגול: נת"ע דוחה שוב את תאריך הגשת ההצעות

המועד הקודם תם ב-20 בינואר והמועד החדש יסתיים ביום ה' הקרוב. המועד נדחה בעקבות פנייה של חברת ביטוח

ועדת המכרזים של נתיבי תחבורה עירוניים להסעת המונים (נת"ע) דחתה את המועד האחרון להגשת הצעות מכרז לביטוח עבור הקו הירוק והקו הסגול. המועד החדש הוא ליום ב' הקרוב (ה-4 בפברואר 2019).

נזכיר כי מדובר בדחייה שלישית של מועד המכרז בנת"ע בעקבות פערי מידע בין המבקשת ביטוח ליצרנים – חברות הביטוח. המועד הקודם נקבע ליום ד' (ה-30 בינואר), אך בוטל יום לאחר קביעתו.

בכנס, שנערך במשרדי החברה בדצמבר בחרו נציגי נת"ע להסביר שוב את אופי הביטוח אותו הם מחפשים עבור הקו הכחול והקו הירוק, שחפירתם תחל בשנה הנוכחית ותסתיים ב-2023, במסגרת בניית התשתיות עבור הרכבת הקלה בתל אביב.

נציגי היצרנים העלו בתורם תהיות בנוגע לאופי הביטוח שאפשר יהיה לספק לאחד מהפרויקטים התשתיתיים הגדולים במדינה, כאשר רוב פרטי התפעול בו עדיין אינם ברורים. נת"ע ניאותו בדצמבר לדחות את המכרז, כאשר הבינו כי קיים קושי לבטח את העבודות על הקווים, משום שהוא מהווה חלק אחד בתוך פרויקט עצום ורב שלבים, והסיכונים הנגזרים מהפרויקט  אינם בהירים.

גם הדחיות שנעשו השבוע בוצעו בעקבות בקשה של היצרנים. על פי נת"ע ועדת המכרזים של החברה התבקשה לדחות שוב את מועד הבקשה ונעתרה.