הראל: רווח כולל של 537 מיליון שקל ב-3 רבעונים לעומת 601 מיליון שקל אשתקד

הראל: רווח כולל של 537 מיליון שקל ב-3 רבעונים לעומת 601 מיליון שקל אשתקד

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים: הראל ממשיכה ביישום האסטרטגיה המשלבת בין חדשנות טכנולוגית ו-BIG DATA לבין הקשר האישי עם הלקוח באמצעות מערך הסוכנים. הקבוצה ממשיכה להשקיע משאבים בפיתוחים, אשר מאפשרים הגשת תביעה באופן דיגיטלי בתחומי הבריאות והרכב

קבוצת הראל סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2018 עם גידול של 75% ברווח הכולל שהסתכם בכ-287 מיליון שקל. היקף הפרמיות שהורווחו ברוטו, דמי הגמולים ותקבולים בגין חוזי השקעה שהתקבלו ברבעון השלישי של שנת 2018 גדל ב-8% והסתכם בכ-7.7 מיליארד שקל.

הרווח הכולל, הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2018, בסך של כ-537 מיליון שקל, לעומת רווח כולל בסך של כ-601 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. סך הפרמיות שהורווחו, דמי הגמולים ותקבולים בגין חוזי השקעה, הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2018 בכ-23.1 מיליארד שקל, לעומת כ-20 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-16%.

הראל השקעות הכריזה במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה על חלוקת דיבידנד בסך של 107 מיליון שקל. במקביל, חילקה החברה הבת הראל ביטוח, בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2018 דיבידנד, בסך של 100 מיליון שקל.

התשואה על ההון הסתכמה בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2018 לשיעור  של כ-13% וברבעון השלישי של 2018 לשיעור של כ-20%.

מנכ"ל הראל מישל סיבוני

מישל סיבוני, מנכ"ל הראל. צילום: פלאש 90

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מסר כי "הראל ממשיכה ביישום האסטרטגיה המשלבת בין חדשנות טכנולוגית ו-BIG DATA לבין הקשר האישי עם הלקוח באמצעות מערך הסוכנים. בנוסף, המשיכה הקבוצה בביצוע התייעלות טכנולוגית, על ידי העברת תהליכים משמעותיים מטיפול ידני לדיגיטלי. השיפור הטכנולוגי מאפשר מתן שירות פשוט ומהיר, ולעיתים אף מידי ללקוח, באופן שמאפשר ללקוח ולסוכן לבצע ב'שירות עצמי' פעולות, כגון: רכישת מוצרים, הגשת תביעה וקבלת מידע און ליין. כמו כן, הקבוצה ממשיכה להשקיע משאבים בפיתוחים, שמאפשרים הגשת תביעה באופן דיגיטלי בתחומי הבריאות והרכב. בשנת 2018, תהליכים רבים המבוצעים בקבוצה, מבוצעים באמצעות תהליכים דיגיטליים מלאים (ללא מגע יד אדם) או דיגיטליים למחצה. זוהי המהפכה בשירות ללקוחותינו ולציבור סוכני הביטוח בישראל".

סיבוני הוסיף: "לטובת מתן שירות מתקדם ואיכותי ללקוחותיה השיקה הראל ערוץ תקשורת נוסף בתחום ביטוח רכב באמצעות אפליקציית וואטסאפ, המאפשרת תקשורת קלה ומהירה, תוך שימוש בטכנולוגיה זמינה מכל מקום בארץ ובעולם. הראל בחרה לעשות זאת תוך התבססות על טכנולוגיית צ'טבוט 'ווטסון' מבית IBM, שהינה טכנולוגיית הבינה המלאכותית המתקדמת בעולם. שירות זה מעמיד את הקבוצה בחזית הטכנולוגיה, כחברה הראשונה בארץ ובין הראשונות בעולם שמאפשרת תקשורת באמצעי טכנולוגי זה. זוהי אבן דרך משמעותית, והדבר מאפשר להראל מתן שירות מתקדם, נגיש וקל ללקוחותיה".

 

חלוקה לתחומי פעילות

 

חיסכון ארוך טווח: הרווח הכולל לפני מס בפעילות חחסכון ארוך טווח (ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות) בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם בכ-425 מיליון שקל, למול רווח כולל לפני מס של כ-392 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. גידול של כ-8%. סך הפרמיות שהורווחו ברוטו ודמי הגמולים בפעילות חיסכון ארוך הטווח, הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2018 בסך של כ-12.8 מיליארד שקל למול סך של כ-11.2 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-14%.

ביטוחי בריאות: הרווח הכולל לפני מס במגזר ביטוח בריאות בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם בסך של כ-97 מיליון שקל, למול רווח כולל לפני מס של כ-106 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. סך הפרמיות שהורווחו במגזר ביטוח בריאות בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם בכ-3.5 מיליארד שקל, למול כ-3.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-6%.

תוצאות הרבעון הנוכחי הושפעו משיפור בתוצאות החיתומיות בענף הסיעוד הקבוצתי בשל ירידה בכמות התביעות החדשות בגין שנים קודמות (תביעות בגין התקופה עד לסוף 2017). וכן משיפור חיתומי בענף הבריאות הקבוצתי בשל ירידה בכמות התביעות.

ביטוח כללי: הרווח הכולל לפני מס בביטוח כללי בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם בכ-115 מיליון שקל, למול רווח כולל לפני מס של כ-129 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הפרמיות שהורווחו ברוטו ברבעון השלישי של 2018 הסתכמו בכ-861 מיליון שקל, למול כ-799 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-8%.

הפרמיות שהורווחו ברוטו בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכמו בכ-2.5 מיליארד שקל, למול כ-2.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 9%.