חוזרת לענף הביטוח: אלטשולר שחם רוכשת 5% מליברה; בית ההשקעות: יש לנו אמון גדול בעולם הביטוח הדיגיטלי

חוזרת לענף הביטוח: אלטשולר שחם רוכשת 5% מליברה; בית ההשקעות: יש לנו אמון גדול בעולם הביטוח הדיגיטלי

הנפקת המניות החדשות ורכישתן משקפת לליברה שווי שוק של 175 מיליון שקל, לבית ההשקעות וליאיר לוינשטיין ניתנה אופציה להכפיל את הקנייה במאי 2021

אלטשולר שחם חוזרת לענף הביטוח. ליברה חתמה ביום ד' על הסכמי השקעה עם אלטשולר שחם  ויאיר לוינשטיין החזקות לרכישת 2.5% מניות כל אחד, בסכום כולל של 8.75 מיליון שקל.

לאחר החתימה, כל אחד מהמשקיעים יחזיק בשיעור של 2.5% ממניות החברה בתמורה לסכום כולל של 8.75 מיליון שקל.

במסגרת התמורה, לכל אחד מהמשקיעים ניתנה גם אופציה לרכוש עד לסוף חודש מאי 2021 2.5% נוספים ממניות החברה, לפי שווי של 200 מיליון שקל, כך שעם מימוש האופציה, כל אחד מהם יחזיק ב-5% ממניות החברה, וסכום ההשקעה הכולל יעמוד על 18.75 מיליון שקל.

זו כניסה מחודשת של אלטשולר שחם לענף הביטוח, לאחר שמכרה ב-2016 את תיק הביטוח להכשרה.

מדוע בית ההשקעות בחר לחזור לתחום הביטוח? מאלטשולר שחם נמסר: "עקבנו אחר ליברה מאז הקמתה עם אמון גדול בעולם הביטוח הדיגיטלי. אנחנו חושבים שמדובר בחברה טובה עם פוטנציאל צמיחה משמעותי ושמחים לקחת חלק בהצלחתה". על פי ליברה, כספי ההשקעה ישמשו את החברה להרחבת פעילותה לתחום ביטוח חיים.

העסקה משקפת שווי של 175 מיליון שקל לחברת הביטוח הדיגיטלית. לשם השוואה, שווי השוק של ביטוח ישיר, הפועלת במודל דומה לזה של ליברה, נאמד היום ב-1.6 מיליארד שקל. כלומר, בתוך קצת יותר משנת פעילות אחת הצליחה ליברה להגיע לשווי של יותר מ-10% מהחברה הגדולה בענף שפועלת תחת אותו מודל.

אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה: "אני שמחה על הצטרפותם של יאיר לוינשטיין ואלטשולר שחם, שני גורמים משמעותיים בשוק ההון הישראלי, לליברה, ומאמינה שמהלך זה יוביל גם לשיתוף פעולה אסטרטגי עתידי בין הצדדים. הגדלת ההון העצמי של ליברה תאפשר לחברה להקדים את תוכניותיה להיכנס לתחומי פעילות חדשים ולהמשיך לחולל מהפכות בענף הביטוח".