קונים בלבד: ביקושי יתר של 320 מיליון שקל בהנפקת אג"ח של מימון ישיר למוסדיים

קונים בלבד: ביקושי יתר של 320 מיליון שקל בהנפקת אג"ח של מימון ישיר למוסדיים

מימון ישיר ממשיכה במסע המכירות. הריבית (צמודת מדד) נקבעה על 2.1% לעומת ריבית המקסימום שעמדה על 3%. אגרות החוב מגובות בתזרים מזומנים של תיק הלוואות רכב

פחות משבועיים לאחר שמימון ישיר מכרה למיטב דש תיק אשראי בסך כולל של 270 מיליון שקל, הודיעה מימון ישיר בשבוע שעבר כי מכרה תיק אג"ח למוסדיים, המבוסס על הלוואות החברה, בשווי של 300 מיליון שקל.

במסגרת העסקה תנפיק החברה הייעודית של מימון ישיר סדרה של אגרות חוב המגובות בתזרים מזומנים של תיק הלוואות רכב לגופים מוסדיים. במהלך ההנפקה התקבלו ביקושים בסך של כ-620 מיליון שקל, יותר מפי שניים מהיקף הגיוס המתוכנן. לאור הביקושים הגבוהים הגדילה החברה את היקף הגיוס לסך של כ-445 מיליון שקל. הריבית (צמודת מדד) נקבעה על 2.1% לעומת ריבית המקסימום שעמדה על 3%.

תיק ההלוואות הינו במח"מ של 2.9 שנים. גובה הלוואה ממוצע בתיק ההלוואות מסתכם ב-84 אלף שקל, כאשר גיל רכב ממוצע הינו שלוש שנים.

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר
צילום: מימון ישיר

במהלך ארבע השנים האחרונות השלימה מימון ישיר עסקאות איגוח של תיקי הלוואות שלה בהיקף מצטבר של כ-750 מיליון שקל.
בדצמבר 2016 הנפיקה מימון ישיר סדרת אג"ח פרטית (א') חדשה בהיקף של כ-300 מיליון שקל. הסדרה הורחבה בכ-170 מיליון שקל בחודש מאי 2017 ובכ-250 מיליון שקל נוספים בחודש ינואר 2018. ביולי 2017 הנפיקה מימון ישיר 100 מיליון שקל נע"מ (ניירות ערך מסחריים). בנובמבר 2017 בוצעה הרחבת הנע"מ בכ-97 מיליון שקל.

חברת לאומי פרטנרס חתמים הובילה את ההנפקה. עורכי הדין אודי אפרון ועומר טיקולסקי ממשרד מ.פירון ושות' ליוו את ההנפקה.

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, מסר: "אנו שמחים על השלמת הנפקת האג"ח הגדולה בתולדות החברה. מימון ישיר נמצאת במגמת צמיחה עקבית ומתמשכת ואנו רואים בגופים המוסדיים שותפים עסקיים מרכזיים של החברה. אנו פועלים זה עשור למיצובה של מימון ישיר כחברה המובילה בענף האשראי הצרכני. אנו גאים לראות כי מימשנו בהצלחה רבה אסטרטגיה זו ומודים למשקיעים על הבעת האמון הגדולה בחברה והנהלתה".