איך ישפיעו תוצאות הבחירות על ענף הביטוח?

איך ישפיעו תוצאות הבחירות על ענף הביטוח?

עיקר העניין סובב סביב זהות בעלי התפקידים שמשפיעים על ענף הביטוח – שר האוצר, יו"ר ועדת הכספים, שר המשפטים, שר הבריאות ושר הכלכלה. הערכות בענף: שר האוצר משה כחלון ויו"ר ועדת הכספים משה גפני ימשיכו בתפקידם

בענף הביטוח עוקבים בעניין רב אחר ההתפתחויות הפוליטיות שנרשמות מאז פרסום תוצאות הבחירות, כאשר עיקר העניין סובב סביב זהות בעלי התפקידים שמשפיעים על ענף הביטוח – שר האוצר, יו"ר ועדת הכספים, שר המשפטים, שר הבריאות ושר הכלכלה.

ההערכות בענף הן שהיחיד בשלב זה שמעוניין לכהן כשר האוצר הוא שר האוצר הנוכחי משה כחלון (יו"ר כולנו), שכן אף פוליטיקאי אחר לא ירצה להיכנס לתפקיד עם הגרעון הגדול שהותיר אחריו שר האוצר. בענף מנתחים את הקדנציה של כחלון ומצביעים על מהלך אחד מרכזי שלו שפגע בענף – הפיכת אגף שוק ההון לרשות עצמאית.

חדשות נוספות:

 

כמו כן, מעריכים בענף, בכירי המפלגה החרדית יהדות התורה, משה גפני ויעקב ליצמן, ישאפו גם הם להמשיך בתפקידים הנוכחיים שלהם, ונוכח הגידול במספר המנדטים של המפלגה – רבים הסיכויים שהם ימשיכו בתפקידיהם.

על פי הערכות, בזכות הגידול בכוחו של ראש הממשלה הצפוי בנימין נתניהו, הוא צפוי לעסוק יותר בתחומי הכלכלה, וליישם את האג'נדה הכלכלית שלו כפי שקידם כשר אוצר בשנים 2003-2005. במסגרת יישום האג'נדה הוא צפוי לשריין את תיק הכלכלה לח"כ מהליכוד, כאשר שמות שעולים על הפרק הם חברי הכנסת אופיר אקוניס וצחי הנגבי. אם אכן נתניהו יגביר את העיסוק שלו בתחומי הכלכלה, יש סיכוי לא מבוטל כי יפעל להגדיל את הפיקוח על רשות שוק ההון, במטרה למתן את הכוח הבלתי מוגבל שהעניק לה כחלון. כך או כך, בענף סבורים כי נתניהו של 2003-2005 טוב לענף הביטוח.

כפי שנראה כרגע, איילת שקד (שמפלגתה הימין החדש לא עוברת בשלב זה את אחוז החסימה) לא תמשיך לכהן כשרת המשפטים, ומי שלוטש עיניים לתפקיד זה הוא השר יריב לוין, שצפוי להמשיך את מדיניותה של שקד בתחום זה.