מנורה מבטחים ערכה כנס מקצועי לסוכני מועדון TOP AGENT

מנורה מבטחים ערכה כנס מקצועי לסוכני מועדון TOP AGENT

הכנס נערך תחת הקונספט "משפחה אחת" והשתתפו בו סוכניה המובילים של החברה בתחום ביטוח חיים, בריאות ובתחום הביטוח הכללי

מנורה מבטחים ערכה השבוע כנס מקצועי לסוכני מועדון Top agent במלון דן תל אביב בנוכחות ערן גריפל, יו"ר קבוצת מנורה מבטחים, ארי קלמן, יו"ר מנורה, יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה, גיא קריגר, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל, יעל גרינולד, משנה למנכ"ל ומנהלת אגף שיווק ומכירות מנורה מבטחים פנסיה וגמל, אורית קרמר, משנה למנכ"ל ומנהלת תחום בריאות במנורה, מיכאל קלמן, משנה למנכ"ל ומנהל אגף אלמנטרי במנורה, עמוס רוקח משנה למנכ"ל ומנהל אגף סוכנים במנורה וכ-100 מסוכני המועדון לצד מנהלים בכירים.
תחת הקונספט "משפחה אחת" שמעו הסוכנים מגוון הרצאות שנגעו באספקטים שונים של מצוינות, חיזוק הקשר הבין אישי והובלה בטווח רחב של תחומים כגון – עסקים, שיווק, תקשורת, טכנולוגיה ועוד.
בן אסאייג בירך את הסוכנים, הודה להם על פעילותם ותרומתם הרבה לקבוצת מנורה מבטחים וסקר את המגמות המשתנות בעולם הביטוח. בנוסף ציין כי שמירה על רלוונטיות בעולם הביטוח המשתנה יכולה להתקיים בזכות יישום של מספר פעולות חשובות, כמו: אימוץ כלים טכנולוגיים חדשים, ניהול זמן יעיל ומקצועי יותר, הכשרה מקצועית מתמדת, הקפדה על יצירתיות מתחדשת ללא הרף וכמובן, שמירה על הקשר האישי עם הלקוח.
כמו כן סקר בן אסאייג את השפעות התהליכים הדיגיטליים שמסייעים רבות לסוכנים. כמו למשל: פוטנציאל – הגדלת כמות הלקוחות, דיגיטל אישי – מיתוג הסוכן בתהליך, מכירת פוליסה דיגיטלית מקצה לקצה 24/7, תוך הורדת תשומות תפעוליות וכן תמיכה רגולטורית מלאה.
עוד התייחס אל תהליכי מכירה ממוכנים שפותחו בקבוצת מנורה מבטחים ומסייעים רבות בתהליך המכירה עצמו, הן לסוכנים והן ללקוחות וציין את הזכייה של החברה במקום ה-1 בסקר שביעות רצון של לשכת סוכני הביטוח בתחום הבריאות עם דירוג במקום ה-1 בשישה מדדים: משך זמן הטיפול בתביעות, הוגנות בסילוק תביעות, הוגנות העמלות, זמינות מנהלי ועובדי החברה, מערך החיתום בחברה והיקף רשימת רופאי ההסדר.
בין המרצים בכנס: נועם הברמן, מנהל מכירות ארצי ביטוח חיים בריאות ופנסיה, הציג את מועדון Top agent ואת הפעילויות העתידיות להמשך השנה וציין כי המועדון במתכונתו המורחבת חוגג שנה לפעילותו, תוך גידול נאה במספר הסוכנים.
דרור גלוברמן, מנחה תכנית הטלוויזיה NEXT ועיתונאי מוערך חשף את הטכניקות שהדיגיטציה מפעילה על בני האדם כדי לשאוב את זמנם הפנוי ואת תשומת ליבם מהתקשורת הבין אישית, והציג דרכים יצירתיות כיצד להתגבר על טכניקות אלה.
ירדן פלד, מנהל מטה שיווק ודיגיטל, הציג את האסטרטגיה השיווקית החדשה של קבוצת מנורה, "בטח שאפשר" – המאמצת אסטרטגיה שיווקית של גמישות ומייצרת התאמה מרבית לצרכי הלקוחות המשתנים. בנוסף הדגיש פלד את עוצמתה של החברה בקשר האישי שלה עם סוכני המועדון, דבר שמקנה ערך רב הן לשני הצדדים והן ללקוחות וכמובן מתכתב עם ערכי האסטרטגיה השיווקית החדשה.
אודי סגל, עיתונאי ומגיש הטלוויזיה, הציג את הדיסוננס התקשורתי שקיים בתדמיתה של ישראל בתקשורת העולמית.
בסיום הכנס נערך טקס מצטיינים לסוכני המועדון המצטיינים בנוכחות ערן גריפל, ארי קלמן, יהודה בן אסאייג, מיכאל קלמן ועמוס רוקח, ובמסגרתו חולקו מגני הוקרה לסוכנים המצטיינים והוקרן סרט אישי על כל אחד.