היו"ר החדש של איגוד קופות הגמל הענפיות: מהיכרותי עם הממונה על הביטוח, היא מעוניינת בסגירתן של הקופות הענפיות

היו"ר החדש של איגוד קופות הגמל הענפיות: מהיכרותי עם הממונה על הביטוח, היא מעוניינת בסגירתן של הקופות הענפיות

ארז קניסטר צופה כי אם סלינגר לא תבטל את טיוטת החוזר על מבנה הדירקטוריון, דמי הניהול יעלו באופן משמעותי בענפיות. לדבריו, בעיות הניהול מופיעות דווקא בקרנות הפנסיה ובביטוחי המנהלים הגדולים

ארז קניסטר
צילום: יח"צ

ארז קניסטר, היו"ר הנכנס של איגוד קופות הגמל הענפיות, נמצא רק מספר ימים בתפקיד, אך הוא כבר מבין שתפקידו עומד להיות אתגרי במיוחד. "על פי היכרותי בתחום, הממונה על הביטוח אינה בעד הקופות הענפיות והכוונה העיקרית שלה היא לסגור אותן או לשנות אותן באופן משמעותי". כך מסר קניסטר לפוליסה בראיון עם כניסתו לתפקיד. לדבריו, ההחלטות האחרונות במסגרת החוזרים של רשות שוק ההון יקשו באופן ניכר על ההתנהלות הענפיות.

בהנהלת האיגוד חברים נציגי קופות הגמל של עובדי התעשייה האווירית, עיריית תל אביב, אל-על, קופות הגמל של האקדמאים, המח"ר וקרן ההשתלמות של הרופאים. כל חברי האיגוד ממלאים את תפקידם בהתנדבות. על פי קניסטר, הוא לא מבין מדוע הרשות והעומדת בראשה פיתחו התנגדות נגד הענף אותו הוא מייצג. לדבריו, "בעוד רשות שוק ההון נלחמת בקופות הענפיות, דוחות הביקורת מצביעים על כך שבעיות הניהול מופיעות בקרנות הפנסיה ובביטוחי המנהלים הגדולים".

מתוקף בחירתו הוא מתכוון לבצע מרתון פגישות בשבועות הקרובים עם סגני הממונה ברשות שוק ההון ומקווה לקיים פגישה עם דורית סלינגר עוד לפני פרישתה מהתפקיד באוגוסט. "האג'נדה שלנו היא להכיר את הרגולטור, כדי שיתחשבו גם בדעתנו. אנו מבקשים להיות מעורבים בנושא החוזרים ואם צריך, להעיד בוועדת הכספים. אנחנו גם רוצים להיות שם. אנו רוצים למחות נגד חוזרים בעייתיים שלעיתים נדמה שמי שכותב אותם, יורה אותם בלי לחשוב קדימה".

קניסטר מבקש להסביר מהו חוסר ההתחשבות בקופות הענפיות, ומצביע על רפורמת סלינגר בממשל התאגידי, שמעיקרה מבקשת להפחית את כוחם של בעלי השליטה בדירקטוריונים. טיוטת החוזר כוללת עשרות סעיפים שמבקשים לעצב מחדש את תנאי הסף לכהונה של דירקטוריונים במוסדיים. לדבריו, "הטיוטה היא מכה לענפיות. לענפיות יש הקלה במינוי חברי הדירקטוריון, שמאפשרת שחצי מהחברים יהיו ללא תואר אקדמי. הטיוטה מבקשת להפוך את כל הדירקטורים לכשירים וכך לבטל את ההטבה, מה שאומר שנצטרך לגייס דירקטורים חיצוניים ולהגדיל את ההוצאות ואת דמי הניהול".

קניסטר מצביע גם על החוזר שקובע כי יש לבצע מסמך הנמקה גם בשימור לקוחות. החוזר יקשה מאוד על השימור שנעשה בקופות. לדבריו, "הרשות דורשת תוך עשרה ימים לסיים את ההתקשרות עם הלקוח. לקבל את המידע מהמסלקה לוקח שלושה ימים ולכן נשאר פחות משבוע לבצע את השימור. הממונה מלכתחילה רצתה לבטל את השימור, אך ועדת הכספים התנגדה, לכן היא הוציאה את החוזר המחודש, שלמעשה מבטל את יכולת השימור".